10 faktų apie smegenų veiklą, įrodančių, kad mes galime viską – Zibainis
Connect with us

Įdomybės

10 faktų apie smegenų veiklą, įrodančių, kad mes galime viską

Mūsų smegenys nuostabios. Jos gali padėti pakilti į aukščiausią viršūnę, įgyvendinti slapčiausias svajones ir pasiekti pačių sudėtingiausių tikslų. Todėl reikia išmanyti smegenų veiklos principus. Siūlome susipažinti su šiais faktais ir pradėti jais naudotis jau šiandien.

  1. Smegenims tikrovė ir įsivaizdavimas – vienas ir tas pats.

Smegenys reaguoja į kiekvieną mintį ir neatskiria, kur faktas, o kur fantazija. Štai todėl žmonės, užsidėję „rožinius akinius“, jaučiasi daug laimingesni, o organizmas priima placebą kaip tikrą vaistinį preparatą.

  1. Protinis darbas nevargina smegenų.

Smegenų nuovargis atsiranda dėl mūsų emocijų. Aktyviai dirbant smegenyse tekantis kraujas nepakinta. Nors, pavyzdžiui, visą dieną aktyviai dirbusio žmogaus veninis kraujas žymiai pasikeičia.

  1. Dažniausiai smegenys dirba autopilotu.

Didesnė pusė mūsų šiandieninių minčių – vakarykštės mintys. Todėl pesimistams labai sudėtinga pakeisti savo pasaulio suvokimą. Reikia tiesiog „išvalyti“ smegenis ir priversti dažniau reaguoti į pozityvias mintis.

  1. Mes matome tai, apie ką galvojame.

Visos mintys tampa gyvenimo patirtimi. Tarkim, jūs svajojate nuvykti į Paryžių, tuomet visur susidursite su užuominomis apie tą miestą. Norite pakeisti aplinkinį pasaulį – keiskite savo mintis.

  1. Smegenis reikia treniruoti taip pat kaip raumenis.

Smegenys niekuo nesiskiria nuo raumenų, jas taip pat būtina treniruoti. Smegenims naudinga mokymasis, fiziniai pratimai šviežiame ore, taisyklingas maitinimasis, gilus miegas, kelionės į naujas vietas, užsiėmimas nauja veikla, rašymas, šokiai ir netgi „Tetris“ žaidimas.

Reklama
  1. Smegenys niekada nepoilsiauja.

Netgi kai miegame, smegenys aktyviai dirba. Sapnuojant smegenys dirba daug aktyviau negu dieną.

  1. Ypatingai svarbu retkarčiais „atsijungti“.

Kad nenuskęstume tūkstančiuose negatyvių minčių, reikia „atsijungti“ – leisti atsikvėpti mūsų imuninei sistemai. Nepamirškite aktyvaus poilsio, nes jis pats naudingiausias mūsų smegenims.

  1. Užmiršimas – labai gerai. Taip mes išsaugome nervų sistemos lankstumą.

Kad smegenys priimtų naują informaciją, neišvengiamai turi atsikratyti senosios. Būtų puiku, jeigu patys nuspręstume, ką norėtume užmiršti, o ką prisiminti. Todėl reikia kuo dažniau naudotis informacija, kurią norime išsaugoti.

  1. Smegenys nejautrios skausmui.

Smegenys reaguoja į skausmą, bet pačios nejaučia, nes neturi tam tikrų receptorių. Nors šis faktas nepatenka į daugelį nervų ir audinių, kuriais apgaubtos smegenys.

  1. Mes galime pakeisti savo smegenis.

Bet kokia veikla priverčia smegenis kurti naujas neuronų jungtis. Jeigu mes manoma, kad esame neverti paaukštinimo, tai laikui bėgant ta mintis vis labiau įsitvirtins pasąmonėje. O jeigu šią situaciją pakeistume:  „Man viskas pavyks“, tuomet smegenys savaime sudaro galimybes įgyvendinti šį tikslą.

Mes galime pasiekti absoliučiai viską. Svarbiausia – tuo tikėti.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 1 =

Įdomybės

Tėvas pažadėjo nuvežti dukrą automobiliu iš Kinijos į JAV, jei ji įstos į Amerikos universitetą. Ji įstojo…

Keliautojai pravažiavo 26 šalis ir 30 tūkstančių kilometrų.

Chuanas Chajtao nuvažiavo 30 tūkstančių kilometrų iš Kinijos į JAV, todėl, kad pažadėjo dukrai nuvežti ją į Sietlo universitetą, jeigu jį įstos į šį universitetą. Mergina įstojo, o tėvas ištesėjo pažadą.

Kelias iš Nankino, Rytų Kinija, į Sietlą, JAV, tęsėsi 108 dienas. Tėvas ir duktė aplankė 26 Azijos ir Europos šalis.

Reklama

Jie pravažiavo Europos šalis visureigiu, po to pasiekė britų uostą Sautamptone. Iš uosto jie nusiuntė automobilį keltu, o patys nuskrido lėktuvu.

Čikagoje keliautojai pasiėmė savo automobilį ir nuvyko į Los Andželą legendiniu Route66 keliu, o vėliau į Sietlą. Į Sietlo Universiteto studentų miestelį jie atvyko rugsėjo 11 d.

Continue Reading

Įdomybės

Turkas, tatuiruočių meistras, atmintinas fotografijas paverčia tatuiruotėmis (21 nuotrauka)

Turkas, tatuiruočių meistras Alikanas Gorgu (Alican Gorgu), vaizdus iš atmintinų nuotraukų perkelia ant klientų kūnų. Alikano piešiniai išsiskiria originaliu stiliumi, todėl jų neįmanoma supainioti su kitų menininkų darbais. Daugiausia Alikanas dirba prie vaikų nuotraukų,  savo stilių pavadindamas „minimalistiniu retro“. „Tai neapsakomas jausmas – perkelti nuotraukas, padarytas įvairiuose pasaulio kraštuose, skirtingu laiku. Pavyzdžiui, aš piešiau šeimos portretą, fotografuotą Meksikoje 60–aisiais metais, ir dar vieną šeimos nuotrauką iš Jungtinių Amerikos Valstijų 80–aisiais metais. Mano darbuose mažos erdvės, jose –  minimumas detalių; prisiminimus perkeldamas ant odos, stengiuosi išsaugoti tai, kas svarbiausia“, – pasakoja tatuiruočių meistras.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Reklama

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

Continue Reading

Įdomybės

Naujas rekordas. Bavarų padavėjas vienu metu atnešė 29 bokalus alaus. Litrinius bokalus

Bavarijoje, 38-metų padavėjas Oliveris Shtrumpfel pasiekė naują alaus bokalų nešimo pasaulio rekordą. Apie tai pranešė “Reuters”.

Seniausiame vokiško alaus festivalyje “Gilamos”,  Abensberg mieste Oliveris paėmė 31 litro alaus bokalų dviem aukštais ir nunešė 40 m., o tada padėjo bokalus. Deja, du bokalai nukrito ir sudužo.

Jam pavyko atnešti 29 litrinius bokalus, kurių bendras svoris buvo 69 kg.

Reklama

Shtrumpfel mano, kad tokį rezultatą lėmė jo patirtis – jis jau pusę gyvenimo nešioja alų ir žino visas šios profesijos gudrybes, taip pat yra puikios fizinės formos.

“Aš dirbu šioje alaus palapinėje pastaruosius 17 metų. Dabar jau nebepakanka tik nešioti alų klientams. Norint išlaikyti gerą fizinę formą, reikia reguliariai sportuoti. Treniruotės ypač reikalingos žiemą, kai darbo yra daug mažiau nei vasarą “, – pasakojo padavėjas.

Ruošdamasis rekordui, jis sportavo 3-4 kartus per savaitę, nuo vasario mėn.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending