Connect with us

Įdomybės

10 faktų apie smegenų veiklą, įrodančių, kad mes galime viską

Mūsų smegenys nuostabios. Jos gali padėti pakilti į aukščiausią viršūnę, įgyvendinti slapčiausias svajones ir pasiekti pačių sudėtingiausių tikslų. Todėl reikia išmanyti smegenų veiklos principus. Siūlome susipažinti su šiais faktais ir pradėti jais naudotis jau šiandien.

  1. Smegenims tikrovė ir įsivaizdavimas – vienas ir tas pats.

Smegenys reaguoja į kiekvieną mintį ir neatskiria, kur faktas, o kur fantazija. Štai todėl žmonės, užsidėję „rožinius akinius“, jaučiasi daug laimingesni, o organizmas priima placebą kaip tikrą vaistinį preparatą.

  1. Protinis darbas nevargina smegenų.

Smegenų nuovargis atsiranda dėl mūsų emocijų. Aktyviai dirbant smegenyse tekantis kraujas nepakinta. Nors, pavyzdžiui, visą dieną aktyviai dirbusio žmogaus veninis kraujas žymiai pasikeičia.

  1. Dažniausiai smegenys dirba autopilotu.

Didesnė pusė mūsų šiandieninių minčių – vakarykštės mintys. Todėl pesimistams labai sudėtinga pakeisti savo pasaulio suvokimą. Reikia tiesiog „išvalyti“ smegenis ir priversti dažniau reaguoti į pozityvias mintis.

  1. Mes matome tai, apie ką galvojame.

Visos mintys tampa gyvenimo patirtimi. Tarkim, jūs svajojate nuvykti į Paryžių, tuomet visur susidursite su užuominomis apie tą miestą. Norite pakeisti aplinkinį pasaulį – keiskite savo mintis.

  1. Smegenis reikia treniruoti taip pat kaip raumenis.

Smegenys niekuo nesiskiria nuo raumenų, jas taip pat būtina treniruoti. Smegenims naudinga mokymasis, fiziniai pratimai šviežiame ore, taisyklingas maitinimasis, gilus miegas, kelionės į naujas vietas, užsiėmimas nauja veikla, rašymas, šokiai ir netgi „Tetris“ žaidimas.

Reklama
  1. Smegenys niekada nepoilsiauja.

Netgi kai miegame, smegenys aktyviai dirba. Sapnuojant smegenys dirba daug aktyviau negu dieną.

  1. Ypatingai svarbu retkarčiais „atsijungti“.

Kad nenuskęstume tūkstančiuose negatyvių minčių, reikia „atsijungti“ – leisti atsikvėpti mūsų imuninei sistemai. Nepamirškite aktyvaus poilsio, nes jis pats naudingiausias mūsų smegenims.

  1. Užmiršimas – labai gerai. Taip mes išsaugome nervų sistemos lankstumą.

Kad smegenys priimtų naują informaciją, neišvengiamai turi atsikratyti senosios. Būtų puiku, jeigu patys nuspręstume, ką norėtume užmiršti, o ką prisiminti. Todėl reikia kuo dažniau naudotis informacija, kurią norime išsaugoti.

  1. Smegenys nejautrios skausmui.

Smegenys reaguoja į skausmą, bet pačios nejaučia, nes neturi tam tikrų receptorių. Nors šis faktas nepatenka į daugelį nervų ir audinių, kuriais apgaubtos smegenys.

  1. Mes galime pakeisti savo smegenis.

Bet kokia veikla priverčia smegenis kurti naujas neuronų jungtis. Jeigu mes manoma, kad esame neverti paaukštinimo, tai laikui bėgant ta mintis vis labiau įsitvirtins pasąmonėje. O jeigu šią situaciją pakeistume:  „Man viskas pavyks“, tuomet smegenys savaime sudaro galimybes įgyvendinti šį tikslą.

Mes galime pasiekti absoliučiai viską. Svarbiausia – tuo tikėti.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − eleven =

Fresh articles

Facebook

Trending