Connect with us

Įdomybės

10 faktų apie smegenų veiklą, įrodančių, kad mes galime viską

Mūsų smegenys nuostabios. Jos gali padėti pakilti į aukščiausią viršūnę, įgyvendinti slapčiausias svajones ir pasiekti pačių sudėtingiausių tikslų. Todėl reikia išmanyti smegenų veiklos principus. Siūlome susipažinti su šiais faktais ir pradėti jais naudotis jau šiandien.

  1. Smegenims tikrovė ir įsivaizdavimas – vienas ir tas pats.

Smegenys reaguoja į kiekvieną mintį ir neatskiria, kur faktas, o kur fantazija. Štai todėl žmonės, užsidėję „rožinius akinius“, jaučiasi daug laimingesni, o organizmas priima placebą kaip tikrą vaistinį preparatą.

  1. Protinis darbas nevargina smegenų.

Smegenų nuovargis atsiranda dėl mūsų emocijų. Aktyviai dirbant smegenyse tekantis kraujas nepakinta. Nors, pavyzdžiui, visą dieną aktyviai dirbusio žmogaus veninis kraujas žymiai pasikeičia.

  1. Dažniausiai smegenys dirba autopilotu.

Didesnė pusė mūsų šiandieninių minčių – vakarykštės mintys. Todėl pesimistams labai sudėtinga pakeisti savo pasaulio suvokimą. Reikia tiesiog „išvalyti“ smegenis ir priversti dažniau reaguoti į pozityvias mintis.

  1. Mes matome tai, apie ką galvojame.

Visos mintys tampa gyvenimo patirtimi. Tarkim, jūs svajojate nuvykti į Paryžių, tuomet visur susidursite su užuominomis apie tą miestą. Norite pakeisti aplinkinį pasaulį – keiskite savo mintis.

  1. Smegenis reikia treniruoti taip pat kaip raumenis.

Smegenys niekuo nesiskiria nuo raumenų, jas taip pat būtina treniruoti. Smegenims naudinga mokymasis, fiziniai pratimai šviežiame ore, taisyklingas maitinimasis, gilus miegas, kelionės į naujas vietas, užsiėmimas nauja veikla, rašymas, šokiai ir netgi „Tetris“ žaidimas.

Reklama
  1. Smegenys niekada nepoilsiauja.

Netgi kai miegame, smegenys aktyviai dirba. Sapnuojant smegenys dirba daug aktyviau negu dieną.

  1. Ypatingai svarbu retkarčiais „atsijungti“.

Kad nenuskęstume tūkstančiuose negatyvių minčių, reikia „atsijungti“ – leisti atsikvėpti mūsų imuninei sistemai. Nepamirškite aktyvaus poilsio, nes jis pats naudingiausias mūsų smegenims.

  1. Užmiršimas – labai gerai. Taip mes išsaugome nervų sistemos lankstumą.

Kad smegenys priimtų naują informaciją, neišvengiamai turi atsikratyti senosios. Būtų puiku, jeigu patys nuspręstume, ką norėtume užmiršti, o ką prisiminti. Todėl reikia kuo dažniau naudotis informacija, kurią norime išsaugoti.

  1. Smegenys nejautrios skausmui.

Smegenys reaguoja į skausmą, bet pačios nejaučia, nes neturi tam tikrų receptorių. Nors šis faktas nepatenka į daugelį nervų ir audinių, kuriais apgaubtos smegenys.

  1. Mes galime pakeisti savo smegenis.

Bet kokia veikla priverčia smegenis kurti naujas neuronų jungtis. Jeigu mes manoma, kad esame neverti paaukštinimo, tai laikui bėgant ta mintis vis labiau įsitvirtins pasąmonėje. O jeigu šią situaciją pakeistume:  „Man viskas pavyks“, tuomet smegenys savaime sudaro galimybes įgyvendinti šį tikslą.

Mes galime pasiekti absoliučiai viską. Svarbiausia – tuo tikėti.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 4 =

Įdomybės

Kodėl vienintelė Elžbietos II duktė gavo karališkosios princesės titulą tik sulaukusi 40-ies?

Mes pripratome karalienės Elžbietos dukterį vadinti princese Ana, tačiau jos titulas iš tikrųjų skamba šiek tiek kitaip. Be to, ji būtų jo negavusi, jei to būtų nenorėjusi jos motina. Šiandien princesė Ana – viena iš labiausiai gerbiamų karališkosios šeimos atstovų. Ji gerai žinoma kaip gyvūnų mylėtoja, puiki sportininkė ir aktyvi labdaringos veiklos atstovė.

Karališkoji princesė – titulas, suteikiamas vyriausiajai valdančio monarcho dukteriai, tačiau tai nevyksta automatiškai.

Tokio subtilumo viena iš priežasčių yra tai, kad mergytės gimimo metu karališkojoje šeimoje jau yra asmuo, turintis šį titulą. Tokių būdu karalienė Elžbieta II pvz. niekada netuirėjo karališkosios princesės titulo, nes tuo metu tas titulas priklausė jos tetai Marijai.

Ana pradėjo užsiiminėti visuomenine veikla jau nuo 18 metų. Tokiame jauname amžiuje ji jau aktyviai dirbo labdaros srityje, užmegzdama ir derindama tarpusavio santykius tarp labdaros organizacijų Sandraugos viduje.

Pastaruoju metu ji patronuoja virš 300 misijų ir fondų, svariu skaitomas jos indėlis į Britanijos ir užsienio vaikų badavimo ir vystymosi problemų sprendimą. Anos darbo grafikas, štai jau daugelį metų, labiausiai įtemptas, lyginant su kitais monarchų šeimos nariais. Nežiūrint į tai, karališkąja princese ji tapo tik 1987 metais, kai jai jau buvo 37-eri. O apie ją pačią yra žinoma kur kas mažiau, negu apie princą Čarlzą, ledi Di, jų vaikus ir anūkus.

Reklama

Nors visuomenė praktiškai neaptarinėja princesės asmeninio gyvenimo, tačiau jos biografijoje yra keletas įdomių momentų. Dar iki vedybų ji turėjo romantiškus santykius su dabartinės princo Čarlzo žmonos vyru, Endriu Parker Boulzu. Tuo metu simpatiškas jaunas kariškis jau mergino Kamilą, o neilgas romanas su Ana baigėsi, praktiškai iškart, kai princesė susipažino su Marku Filipsu, savo pirmuoju vyru.

Jų santuoka išoriškai atrodė laiminga, joje gimė du vaikai, Piteris Filipsas ir Zara Tindol. 1992 metais pora oficialiai išsiskyrė – gali būti, kad viena iš priežasčių tapo nesantuokinės kapitono dukters gimimas 80-aisiais. Po skyrybų Ana ištekėjo dar kartą ir yra laiminga santuokoje su viceadmirolu Timočiu Lorensu.

Dabartinė karališkoji princesė- viena iš nedaugelio, sąmoningai atsisakiusių titulų, kuriuos Elžbieta II buvo pasiruošusi dovanoti jos sūnui ir dukteriai. Titulai automatiškai suteikiami tik valdančio monarcho anūkams pagal vyriškąją liniją, t.y. monarcho sūnaus vaikams. Elžbieta buvo pasiūliusi padovanoti princo ir princesės titulus dukters vaikams Piteriui ir Zarai. Tindol vėliau pažymėjo, kad yra dėkinga tėvams už šį sprendimą, kadangi jis atvėrė jai ir jos broliui didžiules karjeros galimybes.

Tuo metu, kai vieni svajoja būti princais ir princesėmis, kiti sąmoningai atsisako tokių privilegijų. O kaip jūs pasielgtumėte Anos vietoje? Priimtumėt dovanojamus titulus vaikams?

Continue Reading

Įdomybės

Berniukai subrendo: žvaigždinių tėvų sūnūs, pasivejantys savo tėvus grožiu ir populiarumu

Kaip ir visi tėvai, garsios poros taip pat linki laimės savo vaikams ir stengiasi padėti jų brendimo ir įžengimo į suaugusiųjų pasaulį, laikotarpiu, renkantis profesiją. Vaikai, žinoma, viską priima su dėkingumu, bet ir patys, daugeliu atvejų, gali pademonstruoti, ką gali. Pavyzdžiui, daugelio gražuolių-aktorių sūnūs paveldėjo iš tėvų reikiamus genus ir jau pasirodė ant mados podiumų arba filmavosi kine. „Obelų“ verti „obuoliukai“!

Filipas ir Ivanas Jankovskiai

Įžymiojo barono Miunhauzeno sūnus paveldėjo iš savo ainio ir aktoriaus talentą, ir charizmą. Filipo Jankovskio vaidmenų sąrašas padarys įspūdį bet kam!

O iš paskos anūkas augina genetinio medžio lają ir didina aktorių dinastijos šlovę. Ivanas pavergia ne tik teatro sceną, bet ir moterų širdis. Talentai – jie visada tokie!

View this post on Instagram

Ли!! Моя прекрасная zish❤️ ты выпустилась и уже совсем стала взрослой.. ты гипер красива и талантлива и умна , а нам с родителями остаётся только гордиться тобой)) Я тебя очень люблю , ты очень мудра не по годам и всегда можешь дать важный и точный совет… помню как совсем маленькую я держал тебя на руках и думал , что ты кукла.. как же летит время… я так люблю тебя, знаешь, наверное даже любые слова не выразят то чувство которое я испытываю к тебе… чувство гордости, что ты моя сестра и что ты такая блин классная… нереально!!! Я счастлив !!!❤️❤️❤️. Ph by @palsascha

A post shared by Ivan Yankovskiy (@yankovskiy.ivan) on

Bekhemai

Įžymiojo futbolininko ir mamos-mados dizainerė trys sūnūs išaugo gražesni vienas už kitą!

https://www.instagram.com/p/BlVDASklHVE/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Jų pirmagimis Bruklinas Bekhemas, nežiūrint jauno amžiaus, jau tapo žinomo prekinio ženklo vyriškos drabužių kolekcijos veidu. Vaikinas taip pat žavisi futbolu ir žaidžia tame pačiame klube, kuriame ir Bekhemas vyresnysis. Grožiu ir populiarumu jį tuoj pasivys ir mažesnieji broliukai.

https://www.instagram.com/p/BiQXNgzjtoF/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Lukas Portmanas

Reklama

Žinomo modelio Natalijos Vodiankinos sūnus paveldėjo sugebėjimą atsipalaiduoti prieš kameras, todėl jo fotografijos daro įspūdį ne vienai modelių agentūrai.

https://www.instagram.com/p/BQd6_5YATnO/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Patrikas Švercnegeris

„Geležinis Arnis“ atrodo truputį sunkiasvoriu šalia savo sūnaus, bet vis tiek – abu yra puikūs! Pavardės paveldėtojas jau dabar įeina į gražiausių pasaulio jaunų vyrų skaičių, o kas bus vėliau?! Tik kosmosas!

https://www.instagram.com/p/BhjSIxkld-L/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Brosnanai

View this post on Instagram

An amazing and beautiful Mother are you Keely Shaye .

A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) on

Visi trys žinomo aktoriaus, suvaidinusio Džeimsą Bondą, sūnūs taip pat galės nesunkiai pavergti moterų širdis, nes iš tėvo paveldėjo vyriško grožio genus ir charizmą.

Vyresnysis sūnus, Šonas, jau filmuojasi kine, o du jaunesnieji sūnūs, Parisas ir Denis, pavergia mados podiumus, demonstruodami žinomų prekinių ženklų drabužius.

Kaip jums aptinka šie madingi ir talentingi gražuoliai? Gamta tikrai nesiilsėjo, o apipylė garsenybių vaikus savo dovanomis!

Continue Reading

Įdomybės

5 emocingi Zodiako ženklai, kurie viską priima į širdį

Kaip dažnai jūsų elgesį valdo emocijas? Ar jūs gyvenate ramiai ar jūs linkę padaryti „iš musės dramblį“ bet kurioje, visai nereikšmingoje problemoje ir pergyvenime?

Astrologai išvardino top-5 emocingiausių Zodiako ženklų, kurie įpratę pirmiau galvoti širdimi, o vėliau  galva.

5 vieta: Mergelė

https://instagram.com/p/BnIOOCSgBap/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Kai kas nors pasaulyje vyksta ne pagal taisykles, tai stipriai atsiliepia Mergelių emocijoms. Šio ženklo atstovai nuoširdžiai įsitikinę, kad už gerus poelgius turėtų būti apdovanojami, o už blogus – baudžiami. Todėl Mergelėms yra nepakenčiamai sunku suvokti neteisingą realybę.

4 vieta: Avinas

https://instagram.com/p/BnBd8xGAFop/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Šio Zodiako ženklo atstovai suvokia bet kokią emocinę reakciją savo sąskaita, nes galvoja, kad jie privalo viską kontroliuoti. O jei jiems dėl kokių nors priežasčių nepavyksta, tai jie pradeda labai pykti.

3 vieta: Svarstyklės

https://instagram.com/p/BnIPU77AE2U/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Reklama

Šis Zodiako ženklas tiesiog nori, kad visiems ir visur būtų gerai. Todėl Svarstyklės pasiruošę pergyventi ne tik dėl savo artimųjų likimus, bet ir dėl nepažįstamųjų, apie kuriuos ką tik išgirdo žinių laidoje.

2 vieta: Žuvys

https://instagram.com/p/BjPiz47Amox/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Šie žmonės labai skiriasi nepasitikėjimu savimi, kurį jie gali labai lengvai nuslėpti. Tačiau tai jiems netrukdo prisiimti bet kokią, net ir nereikšmingą, kritiką tam, kad kaltintų save nereikšmingame reikale ir prisiimtų visas mirtinas nuodėmes.

1 vieta: Vėžys

https://instagram.com/p/BnFpqnzAI37/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Šio ženklo atstovai tiesiog maudosi emocijose. Jų nuotaika gali keistis šimtą kartų per dieną dėl bet kokio netinkamo žvilgsnio arba neteisingos kritikos. Džiugina tik tai, kad Vėžio pergyvenimai tikrai labai pozityvūs!

Gal jūs apibūdinime pažinote save? Jei taip, tai reiškia, kad jūs neabejingas žmogus, kuris žino bei pergyvena tikras emocijas! Ar tai blogai?

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending