Connect with us

Sveikata

10 greitų pratimų regėjimui gerinti

Mankšta akims daro stebuklus, bet tik tuo atveju, jei pratimus darysite reguliariai. AdMe.ru siūlo 10 paprastų pratimų, kurie užims ne ilgiau 10 minučių ir išlaikys regėjimo aštrumą.

1. Daugkartinis mirksėjimas apie 2 minutes – šis pratimas padės atsipalaiduoti ir normalizuos akių spaudimą.

2. Sukti galvą ratu: kairėn-dešinėn, aukštyn-žemyn. Tai aktyvina kraujotaką.

3. Žiūrėti kairėn dešinėn. Galvą laikyti tiesiai ir žiūrėti į kairę. Atlikti tą patį pratimą ir priešinga kryptimi. Pratimą kartoti bent kelis kartus.

4. Stipriai užsimerkti ir atsimerkti. Tai irgi kartoti kelis kartus. Šis pratimas itin geras, jei ilgai sėdėjote prie kompiuterio.

5. Perkelti žvilgsnį į skirtingas puses: iš dešinės į kairę, aukštyn ir žemyn ir piešti figūrą “aštuoni”.

Reklama

6. Užsimerkti 3-5 sekundėms ir atsimerkti. Pakartokite 7 kartus. Šie pratimai atpalaiduoja akių raumenis ir aktyvina kraujo apytaką.

7. Spausti viršutinius akių vokus pirštais, tačiau be labai stipriai, išsilaikyti šioje pozicijoje maždaug 2 sekundes. Atlikti serijomis – po 4-5 kartus. Pratimas gerina akių spaudimą.

8. Atmerktomis akimis ore piešti paprastas geometrines figūras, o vėliau sudėtingus objektus ir didžiules kompozicijas.

9. Užsimerkti ir lėtai judinti akių obuolius aukštyn ir žemyn. Pakartoti 5-10 kartų.

10. Atsistoti prie lango, sukaupti dėmesį į objektą artimiausioje aplinkoje (pavyzdžiui, į taškelį, kuris yra ant stiklo), o paskui pažvelgti toli už lango. Pakartokite 10 kartų.

foto – evehealth.ru

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 2 =

Sveikata

Uždėkite ant krūtinės svogūną. Gailėsitės to nepadarę anksčiau

Daugiau nei pusėje Lietuvos savivaldybių, net 32 iš 60, šiuo metu paskelbta gripo epidemija. Panašu, kad įsismarkavęs gripas neleidžia atsipalaiduoti. Kartu su gripu daugelį vargina ir kosulys. Dažniausiai jis būna sausas, erzinantis, net draskantis gerklę.

Jeigu ir jus kankina būtent toks, bet ne šlapias kosulys, turime jums patarimą. Womenshealthmag.com siūlo ant krūtinės uždėkti pjaustyto šilto svogūno ir kosulys pranyks jau antrą parą.

Tokie kompresai, kurie yra gerai žinomi liaudies medicinose, mažina krūtinės skausmus, spazmus.

Reklama

Jums tereikia smulkiai supjaustyti svogūno galvą, ją įsukti į šalikėlį, marlę arba bintą ir šiek tiek pakaitinti virš, pavyzdžiui, verdančio puodo.

Kompresą uždėkite ant krūtinės, šiltai apsivyniokite antklode arba šilta skara ir laikykite apie 20 minučių, kol kompresas atvės. Kompresą dėkite bent jau du kartus per dieną – ryte ir vakare.

Jei turite galimybę, dėkite ir dieną. Svarbiausia, stebėkite, kad kompresas su svogūnu nebūtų per karštas, nenudegintų kūno odos ir nebūtų visai atvėsęs, nes toks jis nesuteiks naudos.

www.tv3.lt

Continue Reading

Sveikata

Čia tai bent! Yra 1 pratimas, kuris pašalina juosmens skausmus! Sustiprina sėdimąjį nervą.

Vienas paprastas pratimas!

Sėdimasis nervas mūsų organizme yra vienas pačių ilgiausių ir svarbiausių. Jis prasideda apatinėje stuburo dalyje ir toliau eina į klubus, kelius ir kulnus. O kai kurios jo šakos tęsiasi net į rankų pirštus.

Jeigu sėdimasis nervas perspaudžiamas, tuomet atsiranda stiprus skausmas nugaroje arba pasturgalyje. Dažnai su šia problema susiduria žmonės nuo 35 iki 50 metų amžiaus.

Blogiausia, kai skausmas apatinėje nugaros dalyje yra lydimas chroniško nuovargio ir skausmo kojose. Jeigu ši problema nesprendžiama, greitai skausmas gali būti sekinantis.

Žinoma, svarbu laiku kreiptis į gydytoją, kad užkirstume kelią komplikacijoms. Bet kol jūs dar nepriėjote prie reikiamo kabineto, pabandykite vieną paprastą pratimą, kuris padės sumažinti skausmą.

Reklama

Pratimas „drugelis“.

Atsisėskite ant grindų. Sudėkite kojų pėdas šalia tiesiog prieš save. Padėkite sau  rankomis ir suglauskite pėdas ir kulnus. Paskui pritraukite kojas prie liemens kuo arčiau tiek, kiek galite.

O dabar nuleiskite kelius ir pritempkite prie grindų. Žiūrint iš šalies, pratimas primena mojavimą sparnais, todėl ir pavadintas „drugeliu“.

Pradėkite daryti šį pratimą nuo 30-60 sekundžių vienu metu. Atlikimo metu svarbiausia – ramiai ir giliai kvėpuoti. Palaipsniui ilginkite užsiėmimų laiką.

Tai senas pratimas, perimtas iš jogų tradicijų. Jis labiausiai naudingas moterims.

Continue Reading

Sveikata

Vaikščiojimas yra daug naudingesnis, nei jūs galvojate. 11 priežasčių pradėti vaikščioti daugiau ir dažniau!

Ne visada yra laiko ir galimybių daryti mankštą, sportuoti, bet norisi visada būti geros formos? Tada vaikščiokite pėsčiomis.

Tai paprasta, negailėkite tam laiko. Vaikščiokite pėsčiomis – iš metro į namus, iš namų – į parduotuvę ar tiesiog pasivaikščiokite apylinkėje. Tai naudinga jūsų sveikatai! Pradėkite vaikščioti jau  šiandien ir poveikį sveikatai pajusite iš karto!

Yra 11 priežasčių, kodėl kasdien  reikia pėsčiomis preiti 30-45 minučių.

84120557_compressed

Kai kurios iš priežasčių jus nustebins. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad vaikščiojimas stabdo glaukomos vystymasį? Turbūt nežinojote. Perskaitę šį tekstą tikrai žinosit, jog pėsčiomis vaikščioti sveika.

Kuo naudingas vaikščiojimas pėščiomis?

Sąrašas yra ilgas.

30-45 minučių pėsčiomis į dienos gali padėti sušvelninti arba atitolinti Alzheimerio ligą, gerina raumenų tonusą, mažina kraujo spaudimą, apsaugo nuo storosios žarnos ligų, gerina nuotaiką, padeda kovoti su glaukoma, nutukimu, stiprina kaulus, mažina riziką susirgti diabetu ir kvėpavimo takų ligomis.

Apskritai, vaikščioti – naudinga.

Vaikščiojimas sumažina Alzheimerio ligos riziką.

Tikite ar ne, bet vaikščiojimas yra naudingas jūsų intelektui ir psichinei būsenai .

Pagal paskelbtus Arthtitis Foudation duomenimis, vaikščiojimas sumažina Alzheimerio ligos riziką.

Atliktas tyrimas Virdžinijos universitete parodė, kad vyresnio amžiaus žmonių (71 – 93 metų), kurie kasdien praeina daugiau nei pusę kilometro, tikimybė susirgti Alzheimerio liga yra du kartus mažesnė nei tų, kurie to nedaro.

Pagerina raumenų tonusą.

Atsiprašome už banalumą, bet fiziniai pratimai augin raumenis. Ši taisyklė galioja ir vaikščiojimui. Kai einate, dirba ne tik kojų, bet ir pilvo raumenys.

Sporto salė yra būtina, tačiau, geros formos palaikymui užtenka praeiti 45 minutes per dieną. Jei eisite taisyklingai, tuomet sustiprinsite pilvo ir juosmens raumenis.

Vaikščiojimas pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, mažina kraujo spaudimą.

Kiekvienas, kuris turi širdies problemų, privalo kreipkis į savo gydytoją.

Tai savaime suprantama, tačiau ėjimas gali būti puiki širdies ir kraujagyslių ligų prevencija.

Ėjimas pagerina žarnyno darbą.

Sara Sarna, moterų sveikos gyvensenos ekspertė, sako, jog ilgi pasivaikščiojimai sumažina tiesiosios žarnos vėžio riziką 31%.

Reklama

10-15 minučių ėjimas kiekvieną dieną gerina žarnyno darbą.

Vaikščiojant nuotaika gerėja.

Jei jūsų bloga nuotaika, geriausias būdas atsikratyti jos – pasivaikščioti.

Mokslininkai nustatė, kad žmonių, kurie įveikia 30-45 minučių pėsčiomis bent 5 kartus per savaitę, nuotaika yra dažniau gera nei tų, kurie to nedaro. Be to, tokie žmonės rečiau jaučiasi prislėgti. Neblogai, tiesa?

Tai sumažina glaukomos riziką.

Žmonėms, sergantiems šia liga, gydytojai rekomenduoja kasdien vaikščioti, nes vaikščiojimas sumažina akispūdį.

Ėjimas arba bėgimas daugiau nei tris kartus per savaitę, sumažina akispūdį.

568645f52c4ed

Padeda kontroliuoti svorį.

Esame įsitikinę, jog jums bus malonu sužinoti: kontroliuoti savo svorį, nebūtina praleisti valandų valandas prakaituojant sporto salėje.

Einate pasivaikščioti ir metate svorį. Moterys, kurios laikosi standartinės dietos ir kasdien vaikšto pėsčiomis valandą, daug greičiau numeta viršsvorį.

Stiprina kaulus ir sąnarius.

Ėjimas sustabdo kaulų masės netekimą vyrams, sergantiems osteoporoze.

O vyresnio amžiaus moterims pusvalandžio pasivaikščiojimas į dieną sumažina šlaunikaulio lūžio riziką 40%.

Mažina riziką susirgti diabetu.

30-40 minučių ėjimo per dieną sumažina diabeto riziką.

Cukrinio diabeto ekspertė Tami Ross teigia: 20-30 minučių ėjimo pėsčiomis per dieną sumažina cukraus kiekį, ateinančioms 24 valandoms.

Gerina plaučių funkciją.

Tai nėra naujiena, tai žino visi, bet dėl viso pikto mes dar kartą priminsim.

Vaikščiojant kvėpavimo intensyvumas didėja, kraujas prisisotina deguonimi, kuris paspartina organizmo atsinaujinimą,šalina kenksmingas medžiagas iš organizmo, padidina gyvybingumą.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending