Connect with us

Patarimai

17 nepakeičiamų ir puikių patarimų, kurie tikrai pravers namų buityje

Mažai kam patinka tvarkyti, skalbti ir atlikti kitus buitinius darbus. Pasinaudokite šiais neįtikėtinai originaliais patarymais ir susitvarkykite savo namus greitai bei linksmai.

Namų tvarkymas:

Išvalykite veidrodį skutimosi putų pagalba

Putos pagal savo sudėtį labai panašios į muilą, tačiau ant veidrodžio jos nepalieka ruožų, kuriuos labai sunku išvalyti. Be to, valant tokiu būdu stiklo paviršius nerasoja.

Išvalyti purvą ir bakterijos nuo medinio paviršiaus

Pabarstykite medinį paviršių druska ir nuvalykite ją citrinos skiltele. Valykite iki tol, kol skystis bus pilkos spalvos, o vėliau tiesiog nuplaukite vandeniu.

Pašalinti kalkių nuosėdas

Įpilkite į maišelį acto ir į jį įmerkite dušo galvutę ar maišytuvą. Tai palaikykite per visą naktį, ir jūsų santechnika blizgės tarytum nauja.

Sodos ir citrinos pagalba kriauklė bus balta kaip sniegas

Išvalykite kriauklę paprasta geriamąja soda. Po to užpilkite pusę citrinos sulčių. Jei kriauklė labai nešvari, palaikykite 10-15 minučių.

Pati neįprasta oro gaiviklio tualete alternatyva

Į klozeto bakelį įpilkite pakelį tirpaus gėrimo, ir tualete bus geras kvapas ir be oro gaiviklio, kuriame yra daug kenksmingų komponentų.

Skalbimas:

Skalbimo mašinos būgno valymas nuo apnašų

Kartą per mėnesį įjunkite skalbimo mašiną į pačią aukščiausią temperatūrą bei pilną skalbimo ciklą, į miltelių skyrelį įpilkite acto ir sodos.

Pašalinti rašalą iš tekstilės

Jei jūs pastebėjote rašalo dėmę, papurkškite audinį plaukų laku. Po to įprastas skalbimas bus efektyvesnis.

Smulkus remontas:

Saugiai prikalti vinį

Pasitelkus paprastas šukas, ant paviršiaus galima užfiksuoti mažyčius vinis ir nesusižeisti pirštų. Jei vinys dideli, pasirinkite šukas retais danteliais.

Neleisti dažams išdžiūti

Norėdami tai padaryti, dažus iš taros pilkite tik mažais kiekiais. Nupjautą plastmasinį buteliuką naudokite, kaip konteinerį, teptuką palike buteliuko kaklelyje.

Reklama

Dizainas ir dekoras:

Užmaskuoti laidus

Paprasta virvė padės įterpti šiuolaikinį laidą į etninį interjerą. Tiesiog apvyniokite ją per visą ilgį ir užfiksuokite klijais.

Katės gultas

Neišmeskite seno staliuko, perverskite jį ir įdėkite pagalvėlių.

Vazos iš gražių butelių

Neišmeskite stiklinių bei gražių ir įdomių formų butelių. Paverskite juos stilinga kambario apdaila auksinės spalvos dažų pagalba.

Paslėpti kačių „tualetą“

Tokioje spintelėje galima patalpinti kačių „tualetą“ ir kitus paketus. Augintinis greitai išmoks susitvarkyti savo reikalus šioje erdvėje.

Paslėpti maršrutizatorių

Vieno kambario bute esate priversti miegoti tame pačiame kambaryje su nuolat mirksinčiu modemu. Užmaskuokite jį popieriaus organizatoriaus pagalba. Miegas turi būti sveikas!

Kiti patarimai:

Patobulinti pakabas

Apvyniokite petukus guma ir rūbai nuo jų neslydinės.

Perskelti vyno kamščius

Vyno kamščius galima naudoti birių produktų ir prieskonių maišelių fiksavimui. Perskelkite kamštį peiliu ir užfiksuokite maišelį.

Jei sriuba labai sūri

Į verdančią sriubą įdėkite kelias bulvių ar obuolių skilteles, po to išimkite jas. Sriuba nebus tokia sūri.

Šių patarymų pagalba atliksite buities darbus greičiau, ir jums liks daugiau laiko savo draugams, kūrybai bei pomėgiams!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − nine =

Patarimai

Padekite lauro lapą savo namuose. Kodėl? Maloniai nustebsite!

Kiekvienas namas turi savo kvapą. Pas kažką tai kvepia kvepalais arba kava, pas kitus maistu arba šiltu pienu. Tačiau yra namų, kuriuose tvyro neįtikėtino gaivumo kvapas. Tuo pačiu metu jūs jaučiatės jaukiai ir patogiai, nes tai nėra dirbtinio oro gaiviklio kvapas.

Gali būti, kad šie žmonės žino senovės graikų ir romėnų būdą. Jie naudojo lauro lapus ne tik kulinarijoje, bet ir naudojo jį nemalonių kvapų ir drėgmės kvapo pašalinimui. Tam jie degino lauro lapus…

Beje, jei dažnai atliekate šią procedūrą, galite atsikratyti ne tik nemalonių kvapų, bet ir užkirsti kelią ligoms bei pagerinti savo sveikatą. Įrodyta, kad lauro lapų kvapas veikia kūną raminančiai ir malšina skausmą.

Lauro lapas padeda užkirsti kelią epilepsijai, padeda įveikti stresą, nuovargį ir nemigą. Taip yra dėl to, kad šiame prieskonyje yra cineolo ir specifinių eterinių aliejų, kurie palengviną kvėpavimą ir skatina viso kūno atsipalaidavimą.

Jei norite pajusti raminantį poveikį per 10 minučių, uždekite porą sausų laurų lapų virš kokio nors indo. Po kurio laiko kambaryje jūs pajusite malonų kvapą.

Reklama

Kaip sakoma, po gulinčiu akmeniu vanduo neteka, todėl nepatingėkite ir pabandykite išpildyti savo norą su šio prieskonio pagalba.

Parašykite norą ant lauro lapo ir sudeginkite jį.

Noras būtinai išsipildys, jeigu to norėsite. Minties galia daro stebuklus, tikėkite stebuklais – ir visi jūsų norai išsipildys.

Be to, lauro lapai yra labai veiksmingi kovojant su tarakonais. Jų kvapas atbaido tarakonus, ir šis būdas yra visiškai saugus jūsų vaikams, taip pat naminiams gyvūnėliams.

Galite juos naudoti sausus arba šviežius, bet geriau naudoti sausus, nes jų kvapas yra stipresnis.

Visų lauro lapų naudingų savybių ir neišvardinsi. Jie naudojami ir kulinarijoje, ir medicinoje, ir namuose, ir magijoje ir dar daug kur. Todėl verta turėti šį unikalų prieskonį savo namuose, nes visada pravers!

Continue Reading

Patarimai

Berniuką – girti, mergaite – žavėtis

Mergaitės nereikia girti už padarytą darbą. Jūs skatinate jos degradavimą. Jeigu girsite mergaitę už tai, ką ji padarė: labai skanu, labai gražu, labai švaru – galiausiai susiformuos supratimas, kad pripažinimą aš pelnysiu tik už savo nuopelnus. Pripažinimas man ateis tik už tai, ką aš padariau. Tai yra moteris žlugdantis principas.

Sveikas požiūris yra – aš verta meilės, nes aš esu, todėl, kad aš – protinga, aš – šeimininkė, kad aš – padėjėja, kad aš – princesė, kad aš – virtuvės fėja. Štai tada moters psichika yra sveika, kai garbina ją pačią, jos prigimtines savybes. Tai reiškia, kad norint gauti meilę, reikia likti pačia savimi. Štai kur mergaitės auklėjimo principas. Jeigu jūs pradedate ją girti už nuopelnus, ji iškart ima galvoti: mane pačią nėra už ką girti, meilę aš galiu tik užsidirbti, bus nuopelnai – bus meilė.

Berniukams – viskas atvirkščiai. Mamos labai mėgsta sakyti: tu toks nuostabus, toks protingas, toks šaunuolis. Lyg ir gerai. Iš tiesų gi, šis žavėjimasis tik skatina vyro degradaciją, nes jam tada atrodo, kad jis pats iš savęs jau nuostabus. O vyrui būna gerai tik tada, kai jis kažko pasiekia.

Reklama

Todėl tam, kad berniukas tobulėtų, galiausiai pasijustų laimingas, jam reikia kalbėti apie jo nuopelnus: labai gražiai padaryta, labai šauniai ir išmaniai. Berniukui švelnūs žodžiai reikalingi mažiausiai, nes jo prigimtinis pašaukimas – vystytis. Jam reikalingas pagyrimas už tai, ko jis pasiekė.

Vietoj „kiškuti, saulele“ , vyresniam berniukui labiau patiktų, kad ateinantiems svečiamsparodytų jo lėktuvą, padarytą iš lego detalių. Tai svarbiau už visas „sauleles, kiškučius“ ir t.t.. „Pasižiūrėkite, ką jis padarė, atspėkite, kas tai padarė? Teisingai, mano sūnus Alioša tai padarė“,- tai daug didesnis pagyrimas ir stimulas berniukui.

O mergaitė netaps geresnė nuo to, jei jos sriuba vaišinsis visas rajonas. Ji tiesiog supras, kad visą gyvenimą turės arti ir visą rajoną maitinti sriuba. Ji niekada nenusipalnys meilės, kol visų neprimaitins sriuba. Suteikit mergaitei supratimą, kad ji tobula ir nuostabi pati iš savęs, kad meilės ir pripažinimo jai nereikia pelnyti, kad jūs ją mylite ir ja žavitės vien dėl to, kad ji yra…

Ruslan Naruševič

Continue Reading

Patarimai

Paprastas būdas išvalyti orkaitę, kad švytėtų!

Akivaizdu, kad ne tik man vienam atsibodo ta nemaloni, bet privaloma procedūra – valyti orkaitę. Ir pagaliau tai ne visada pavykdavo – riebalų ir padažų purslai sugebėjo labai stipriai pridegti, teko juos ilgą laiką mirkyti, po to šveisti, naudoti chemiją, valyti ilgą laiką…Trumpai tariant, kiekviena namų šeimininkė žino, kas tai yra! Kelios valandos sugaišto laiko ir sugadintų nervų – tai minimumas.

 

Brangioji! Aš paruošiau vakarienę, o tu išvalysi orkaitę! Jacobo Neusnerio mokslo centro specialistai akivaizdžiai pagailėjo savo žmonų ir sugalvojo paprastą, tačiau labai efektyvų būdą, kaip išvalyti net labai stipriai užterštą orkaitę. Be to, tai gali būti padaryta be didelių pastangų ir per pusvalandį laiko – neskaitant nakties, kada jų sugalvota pasta pati  atliks visą sunkiausią darbo dalį.

Jau nekantraujate sužinoti, kaip tai padaryti? Štai genialaus išradimo esmė: jums bus reikalinga:
• Kepimo soda – 4–5 valgomieji šaukštai.
• Actas – 100 ml.
• Vanduo.
• Purkštuvas.
• Dubenėlis.
• Pirštinės.

Reklama

 

Procesą patogiau pradėti artėjant vakarui, kad nereiktų įjungti orkaitės.

  • Išimti iš orkaitės kepimo padėklus.
  • Dubenėlyje sumaišyti sodą su pakankamu vandens kiekiu, kad susidarytų klampi košė.
  • Minkšto skudurėlio pagalba užtepti pastą ant visų sienų, viršaus ir dugno paviršių. Soda iš karto pasidarys rudos spalvos.
  • Štai tokioje būsenoje ir palikite orkaitę uždarytą mažiausiai 12–14 valandų.
  • Ryte, naudodami drėgną skudurėlį (nuolat jį praskalaudami), pašalinkite maksimalų sodos su purvu kiekį. Būtinai naudokite pirštines – kam jums kenkti savo rankoms!
  • Jeigu kažkur liko dėmės – nesijaudinkite. Į purkštuvą reikia įpilti acto ir jį purkšti ant visų paviršių. Būkite atsargūs, kad neįkvėptumėte garų.
  • Atsiras putos ir šnypštimas – taip actas sąveikauja su soda ir ją skaido.
  • Jums lieka tik pašalinti pastos ir nešvarumų likučius, po to švariai nuvalykite orkaitę ir langelį.
  • Norėdami visiškai ją išdžiovinti – įjunkite ją minimaliam šildymui 10 minučių, laikydami atviras dureles.
Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending