Connect with us

Dizainas

25 nuostabios idėjos, kurios pavers nuobodų balkoną mėgstama vieta namuose

 

Dauguma butuose gyvenančių žmonių turi balkonus, o gyvenantys namuose dažnai turi terasą. Tačiau vidutiniam lietuviui paprastai reikia balkono, kad būtų kur laikyti nereikalingus daiktus, pavyzdžiui,  … slidės, kurių tikrai gal būt kada nors prireiks! Mes patys sukuriame šiukšlyną nuostabioje erdvėje, kuri gali būti jaukia vieta vakarėliams su knyga ar draugais. Idėjos, kurias rasite šiame straipsnyje, padės jūsų balkoną paversti rojumi.

Balkonas gali būti puiki vieta susitikimui su draugais

Jūs galite paversti jį miegamuoju

Arba vieta pusryčiams

Arba ramiu kampeliu vakarui

Gali būti puiki vieta poilsiui

Knygų skaitymui

Galima papuošti girlianda, kuri sukurs stebuklingą atmosferą  vakare

Galima patiesti čiužinį ant grindų ir nusnūsti pietų pogulio miego

Reklama

Hamakas taip pat – puiki idėja

Lentynos gali būti  interjero dalis

Kaip ir kiti įdomūs priedai

Palapinė leis jums pasijusti sultonu

Dviratis balkone yra klasika, tačiau taip jis atrodo stilingai

Koks nuostabus vaizdas!

Taip, balkonas tikrai gali būti nuostabi vieta

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + twenty =

Dizainas

Panamoje kanadietis stato kaimą iš plastikinių butelių

Kaimas užims 33 hektarų plotą ir turės išėjimą į vandenyną.

Rober Bezu (Robert Bezeau) iš Kanados persikraustė į Panamos Bokas-del-Toro provinciją tam, kad 2012 metais vadovauti utilizavimo programai.

Per pusantrų metų jis surinko daugiau nei milijoną butelių.

Provincijoje vienintelis esantis poligonas nebegalėjo sutalpinti tokį šiukšlių kiekį.

Rober Bezu vietoj to, kad išmestų antrinę žaliavą, sugalvojo naują, nedarant aplinkai žalos, plastikinių butelių naudojimo būdą.

Rober pažiūrėjo į atliekų perdirbimą kitu kampu. Jis panaudoja tarą kaimo statybai.

Jo projekto pavadinimas PlasticBottleVillage („Kaimas iš plastikinių butelių“).

Plastikiniai buteliai naudojami, kaip betoninių sienų izoliacinė medžiaga, taip sumažinamos sąnaudos ir atliekų kiekis.

Reklama

Šie namai yra atsparūs žemės drebėjimams ir jiems nereikia oro kondicionierių (juose visada vėsu) – tai dar vienas privalumas aplinkai.

Kaip ši programa gali padėti Panamos gyventojams atliekų utilizavime?

Tarkime, kad asmuo gimęs po 1978 metų ir gyvens 80 metų – tada per savo gyvenimą jis panaudos, remiantis statistikos duomenimis, mažiausiai 14 400 plastikinius butelius.

O dviejų aukštų vieno namo statybai reikia 14 tūkstančių butelių. Taigi, vieno iš šių pastatų statyba gali veiksmingai neutralizuoti neigiamas žmonių atliekų panaudojimo poveikio aplinkai pasekmes.

Šio projekto darbas prasidėjo 2015 metais ir bus plėtojamas trimis etapais. Kaimas užims 33 hektarų plotą ir turės išėjimą į vandenyną. Kaime bus pastatyti ne tik gyvenamieji namai. Bezu planuoja įkurti visuomenės centrą, turistinius maršrutus ir jogos centrą.

Ši programa padeda ne tik aplinkai, bet ir vietos gyventojams. Mainais už plastikinius butelius Bezu duoda žmonėms ryžių ir pupų.

Laikui bėgant kaime bus pastatyta apie 120 namų. Gal tai ir mažas žingsnis, tačiau jis yra labai reikšmingas.

Continue Reading

Dizainas

Britas pastatė gyvenamąjį namą tik už 250 dolerių (nuotrauka)

Daugeliui vietinių gyventojų turėti nuosavą gyvenamąjį plotą yra tik svajonė. Tačiau humorą mėgstantis britas surado išeitį iš šios situacijos.

Buvęs mokytojas Maiklas Bakas iš Didžiosios Britanijos įrodė, kad namo statybai nereikia išleisti didžiulės pinigų sumos. Jis pastatė gyvenamąjį namą netoli vienos Oksfordširo fermos tik už 250 dolerių. Be to, jis visai padoriai atrodo.

Maiklas Bakas visą gyvenimą svajojo pastatyti namą savo rankomis, bet laiko šiai minčiai įgyvendinti atsirado tik išėjus į pensiją. Įgyvendinti viso gyvenimo idėją Bakui pavyko neišleidžiant pinigų statybinėms medžiagoms.

Namo statybai Maiklas Bakas naudojo protėvių išbandytas technologijas. Jis naudojo molį, žemes, šiaudus ir medį. Namo pamatus Bakas padarė iš akmenų. Sienoms jis pagamino skiedinį iš molio, šiaudų ir smėlio.

Pastato stogo konstrukcijas –  iš plonų medžių kamienų. Pastatą uždengė šiaudais, kurių prisirinko šalia esančiame lauke.

Reklama

Langams panaudojo sunkvežimio priekinius stiklus, o grindų dangą rado pas kaimyną tarp kitų nereikalingų daiktų.

Vienintelis gyvenamojo namo trūkumas – nėra patogumų. Vietoj elektros tenka naudotis žvakėmis, vandenį semti šulinyje, o tualetas lauke. Užtat krosnyje galima gaminti maistą.

Skeptikai abejoja, ar tokiame name galima gyventi be centrinio šildymo. Šeimininko nuomone, krosnis prišildo namą iki reikiamos temperatūros. Maiklas Bakas sako, kad sienos gerai sulaiko šilumą, o stogą jis apšildė avių kailiais.

Namo šeimininkas sako, kad jam beveik nereikėjo išleisti pinigų. Namo statyba kainavo tik 250 dolerių. Ši suma galėjo būti ir dar mažesnė, jeigu nebūtų reikėję pirkti šiaudų stogui.

Dabar Maiklas namą išnuomojo kaimyninės fermos darbininkei. Už tai ji atsilygina pienu ir pieno produktais.

Continue Reading

Dizainas

Modulinis namas tinkamas bet kokiam klimatui

Planetoje didėja gyventojų skaičius, o gyvenamosios vietos lieka vis mažiau, todėl šiuolaikiniai architektai siūlo apsigyventi nedideliuose moduliniuose namuose, kurie pagaminti iš pailgų, suapvalintų kampuose stačiakampių formų. Jie surenkami gamykloje ir į paskirties vietą pristatomi jau baigti.

Vokiečių architektų kompanija LTG Loftstogo pristatė savo naujausią gaminį – šiuolaikinį modulinį namą, vadinamą Coodo. Namas turi tokią surenkamąją konstrukciją, kad jį galima pastatyti net pačiame siauriausiame sklype.

Moduliniai namai pagaminti iš izoliacinių medžiagų, taikant aukštąsias technologijas, todėl šias konstrukcijas galima statyti įvairiomis klimato sąlygomis. Trisluoksnio stiklo paketai puikiai apsaugo šeimininkus nuo išorinių garsų. Įmontuoti mikrofiltrai išvėdina orą ir užtikrina optimalų drėgmės lygį patalpoje. Visų elektros įrenginių veiklą galima reguliuoti nuotolinio valdymo išmaniosiomis priemonėmis.

Reklama

Coodo siūlomų namų gyvenamasis plotas yra nuo 36 iki 96 kvadratinių metrų, atsižvelgiant į paskirtį. Gamintojai siūlo Coodo namelius, kurie gali atlikti ne tik gyvenamojo namo, bet ir  saunos ar namo ant vandens paskirtį.

Į numatytą vietą Coodo namas pristatomas sunkvežimiu jau baigtas. Atsižvelgiant į pasirinktą modelį, iškrauti gali tekti keletą valandų arba keletą minučių.

Viename iš Honkongo parkų galima pamatyti panašų modulinį namą. Gamintojai įsitikinę, kad jų moduliniai namai taps puikia nedidelių gyvenamųjų namų alternatyva, kuriuos galima pastatyti pačiomis minimaliausiomis sąlygomis.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending