Connect with us

Sveikata

5 naminiai gyvūnai, kurie šeimininkus veikia kaip vaistai

Kartais naminiai gyvūnai mums kelia daug rūpesčių, tačiau, pasirodo, kad jie turi nemažai pranašumų, vienas iš jų – padeda išsivaduoti nuo daugelio negalavimų.

Sužinojome, kokią įtaką žmogaus sveikatai daro mūsų augintiniai. Tikimės, kad tai jus paskatins įsigyti naują draugą arba dar labiau vertinti jau turimą bičiulį.

1. Šunys.

Su šunimi neteks liūdėti: ilgalaikiai pasivaikščiojimai, žaidimai, dresūra – nė nepastebėsite, kaip jums ištirps nereikalingi kilogramai. Antra, jūsų cholesterolis vėl bus normalus, užmiršite uždegimus ir kitus negalavimus, susijusius su nejudriu gyvenimo būdu.

Kai glostome šunį, mūsų organizme išsiskiria dofaminas, vadinamas „laimės hormonu“. Sumažėja nervingumas, depresyvumas ir kiti su žmogaus psichika susiję negalavimai.

2. Katės.

Manoma, kad katės absorbuoja neigiamą energiją. Murklės jaučia, kur jums skauda, ir atsigula ant tos jūsų kūno vietos, norėdamos „sušildyti“.

Vienas pačių maloniausių kačių „vaistų“ – murkimas. Jis ramina nervų sistemą, normalizuoja kraujospūdį ir širdies ritmą. Dar yra įrodyta, kad murkimas turi įtakos kaulų stiprinimui. Kaulai greičiau suauga po lūžių.

3. Papūgėlės.

Paukščių trelės ramina ir normalizuoja širdies ritmą. Rytą papūgėlių skleidžiami garsai padeda jums atsibusti. Jau iš ryto būsite aktyvesni, nes paukščių garsai organizmą veikia kaip ritminė muzika.

Manoma, kad papūgos gali sumažinti širdies skausmą ir padeda išsigydyti mikčiojimą.

4. Žuvytės.

Žuvytės akvariume – geriausias vaistas numalšinti stresą. Jeigu 30 minučių stebėsite, kaip ramiai plaukioja žuvytės, jūs nusiraminsite, pasidarys normalus pulsas ir kraujospūdis.

5. Triušiai.

Triušiai ir kiti smulkūs graužikai „priskiriami“ nepasitikintiems savimi, uždariems žmonėms, ypatingai vaikams. Bendravimas su žiurkėnais, jūrų kiaulytėmis ir triušiukais padeda įveikti nerimą.

Glostant mažyčio gyvūnėlio kailį, vystosi smulkioji motorika, sumažėja agresijos ir nerimo lygis, žmogus nusiramina, atsipalaiduoja.

Manoma, kad dekoratyviniai triušiai ir žiurkėnai gydo sąnarių ligas, o baltosios pelės padeda išvengti neurozių.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 7 =

Fresh articles

Facebook

Trending