Connect with us

Įdomybės

70 metų šis puodelis stovėjo Osvencimo muziejuje. Neseniai nukrito jo dugnas, bet tai, kas buvo rasta puodelyje – sukrečia!

Koncentracijos stovyklos tragedija paliko randą civilizacijos istorijoje! Ši istorija sukrečia iki sielos gelmių!

Legendiniame Aušvico-Birkenau muziejuje saugoma dešimtys tūkstančių daiktų, priklausiusių koncentracijos stovyklos aukoms. Didžioji dalis šių daiktų savininkų tapo nacių paleistos mirties mašinos aukomis.

Osvencimo krosnyse rado savo likimą ir puodelio savininkas. Neseniai puodelis imtas ruošti parodai, muziejaus darbuotojai buvo labai nustebę, kai paaiškėjo, kad indo  dugne visus 70 metų slėpėsi paslaptis!

Per tiek metų puodelio dugnas visai surūdijo. Bet, kai jis iškrito, pasirodė, kad po plonu geležies sluoksniu slėpėsi paslaptingas skyrelis. Ten, saugiai paslėpti, buvo žiedas ir grandinėlė.

Ant suvyniotų į medžiagos gabalėlį moteriško žiedo ir grandinėlės yra praba 583 su riterio galvos įspaudu. Būtent tokias žymes dėdavo ant juvelyrinių aukso dirbinių Lenkijoje tarpukario laiku.

Kai žydus veždavo žudyti į koncentracijos stovyklas, jiems to niekas nesakydavo. Žmonėms buvo sakoma, kad jie deportuojami, kad vežami į naują gyvenamąją vietą, kur jų laukia naujas gyvenimas ir darbas.

Leisdavo pasiimti labai mažai daiktų. Buvo tikimasi, kad tokiu būdu vargšeliai pasiims pačius vertingiausius daiktus  – brangenybes.

Reklama

Paprastai vokiečiai greitai atrasdavo tarp aukų daiktų paskutinius „lobius“. Bet puodelis su paslaptimi liko jiems paslaptimi.

Tik prarūdijęs su laiku dugnas atvėrė mirusio savininko paslaptį.

Kruopštumas, su kuriuo stovyklos belaisviai slėpė savo daiktus, liudija, kad jie puikiai suprato, kad bus apiplėšinėjami iki galo. Iš kitos pusės, nelaimingieji, panašu, vis tiek turėjo viltį, kad ateis geresnis laikas. Kitu atveju žydų šeimos būtų pasidavusios likimui, neišgalvodamos jokių gudrybių.

Dabar mirusiojo brangenybės taip pat bus eksponuojamos parodoje. Muziejaus darbuotojai įsitikinę: buvęs daiktų savininkas tikrai tikėjo, kad jam pavyks išeiti iš stovyklos gyvam. Deja, nelaimėlis taip ir liko Osvencime visam laikui.

Tokiu būdu žiedas su grandinėle tapo savotišku milijonų žydų vilties simboliu, kad už stovyklos vartų jų laukia gyvenimas. Ir labai liūdnu simboliu, juk daugumai šios viltys buvo tuščios…

Jei jums buvo įdomus šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + 13 =

Įdomybės

Nuostabiausios skulptūros, kuriomis žavisi visas pasaulis

Visame pasaulyje menas yra laikomas labiausiai pripažinta išraiškos forma. Yra dailininkų, kurie savo neįtikėtinoms skulptūroms ir statuloms suteikė ypatingą kūrybinę natą.

Kai kurie iš jų darbų yra svarbiausios lankytinos vietos turistams įvairiuose pasaulio kampeliuose. Daugelis iš jų tapo miestų ar netgi šalių prekiniais ženklais.

Jei jūs esate kelionių mėgėjai, kultūros ir meno gerbėjai, šie 30 šedevrų, vieni iš pačių įspūdingiausių pasaulyje, būtinai suteiks jums kryptį jūsų sekančiai kelionei.

Reklama

Continue Reading

Įdomybės

Katė užaugino voveriuką kartu su savo kačiukais

Vienuose geruose namuose gyvena katė. Ji atsivedė 6 nuostabius kačiukus ir tapo jiems gera mama. Ir štai jos šeimininkė su vaikais parke atrado ant žemės naujagimį voveriuką. Jie bandė surasti voverės lizdą, bet nerado. O mažylis galėjo žūti be maisto ir šilumos.

Tada mamai atėjo mintis, kad galima pabandyti išgelbėti voveriuką, padėjus jį katei. Ji atnešė voveriuką namo, patrynė jį į kačiukus ir atsargiai pakišo katei. Ir šioji iškart ėmė laižyti mažylį, o voveriukas greit suprato, kur čia galima pasistiprinti.

Reklama

Rastinukas greitai apsiprato naujoje šeimoje, gerai valgo ir auga. O 6 jo naujieji broliukai ir sesutės džiaugsmingai su juo žaidžia.

Continue Reading

Įdomybės

18 fotografijų, kurios būtų nuobodžios, jei kadre staiga nepasirodytų katė

Visi, kas turi kačių, puikiai žino, kad jos labai mėgsta dėmesį. Jos pasiruošusios viskam, kad tik šeimininkas jas stebėtų, žaistų, maitintų, ar tiesiog glostytų jas.

Be viso to, jos labai mėgsta įlįsti į kadrą, ir priminti apie save, gražuoles.

Mokslininkai sako, kad joms tiesiog patinka objektyvo stiklo blizgesys arba lempučių mirksėjimas fotoaparate, bet mes esam tikri, kad šie mieli gyvūnai tiesiog nori visada būti šalia mūsų, nes myli mus.

Pristatome jūsų dėmesiui pačias juokingiausias fotografijas, kur katės, savo pasirodymu, jas tiesiog atgyvino.

Reklama

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending