Connect with us

Įdomybės

Delfinas daro ratą iš smėlio ir apmiršta, o po kelių sekundžių į kamerą papuola keistas

Delfinaineįtikėtinai protingi sutvėrimai. Jie turi sugebėjimą mąstyti tokiame lygmenyje, kokiame, kaip anksčiau buvo manoma, gali mąstyti tik žmonės.

Pagal banginių ir delfinų apsaugos organizacijos («Whale and Dolphin Conservation»):

„Žmogus, be bendrųjų įgūdžių perdavimo, sugeba mokyti kitus, remdamasis nuosava patirtimi. Mes manėme, kad žmonės yra vieninteliai, kurie naudoja tokį individualaus apmokymo tipą.

Tačiau taip nėra. Per pastaruosius metus atlikti tyrimai ir stebėjimai parodė, kad banginiai ir delfinai ne tik turi sugebėjimą mokytis, bet jie taip pat gali perduoti savo žinias kitiems. Tai retas reiškinys gyvūnijos pasaulyje.“

Delfinai naudoja savo puikų intelektą daugeliui dalykų, įskaitant bendravimą, migraciją, dauginimąsi ir maisto susiradimą. Paprastai mes galvojame apie delfinus, kaip apie draugiškus ir mielus gyvūnus, nors iš tikrųjų jie yra puikūs medžiotojai.

Mes pripratome stebėti delfinus nelaisvėje, kur jie atlieka įvairius triukus, norėdami gauti maisto. Arba jie laikomi draustinių zonose, kur jiems nereikia galvoti apie prasimaitinimą. Tačiau laukinėse sąlygose, kad prasimaitintų, delfinai privalo medžioti.

Reklama

Naudodami išvystytą protą, jie naudoja daug energijos, sekdami grobį. Be to, delfinai yra socialūs gyvūnai, todėl visada veikia grupėmis, o po to mėgaujasi skaniomis vaišėmis šeimos rate.

Į video kameros akiratį pakliuvo būrys delfinų, kurie medžiojo, naudodami metodą, kuriuo galimai naudojosi keleto kartų atstovai.

Nufilmuotoje medžiagoje matosi, kaip savo uodegomis delfinai sudrumsčia dumblą vandenyno dugne. Iš pradžių sunku suprasti jų ketinimus, bet vėliau tampa akivaizdu, kad jie tai daro, norėdami sukurti tam tikrą „tinklą“, sulaikantį žuvis jame. Vienintelis būdas, kaip gali žuvis iš šio tinklo ištrūkti, tai iš jo iššokti. O kas gi laukia jos už tinklo ribų? Teisingai – alkani delfinai!

Pasižiūrėkite į delfinų neįprast būdą, susimedžioti sau maisto:

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five − four =

Įdomybės

Nuostabiausios skulptūros, kuriomis žavisi visas pasaulis

Visame pasaulyje menas yra laikomas labiausiai pripažinta išraiškos forma. Yra dailininkų, kurie savo neįtikėtinoms skulptūroms ir statuloms suteikė ypatingą kūrybinę natą.

Kai kurie iš jų darbų yra svarbiausios lankytinos vietos turistams įvairiuose pasaulio kampeliuose. Daugelis iš jų tapo miestų ar netgi šalių prekiniais ženklais.

Jei jūs esate kelionių mėgėjai, kultūros ir meno gerbėjai, šie 30 šedevrų, vieni iš pačių įspūdingiausių pasaulyje, būtinai suteiks jums kryptį jūsų sekančiai kelionei.

Reklama

Continue Reading

Įdomybės

Katė užaugino voveriuką kartu su savo kačiukais

Vienuose geruose namuose gyvena katė. Ji atsivedė 6 nuostabius kačiukus ir tapo jiems gera mama. Ir štai jos šeimininkė su vaikais parke atrado ant žemės naujagimį voveriuką. Jie bandė surasti voverės lizdą, bet nerado. O mažylis galėjo žūti be maisto ir šilumos.

Tada mamai atėjo mintis, kad galima pabandyti išgelbėti voveriuką, padėjus jį katei. Ji atnešė voveriuką namo, patrynė jį į kačiukus ir atsargiai pakišo katei. Ir šioji iškart ėmė laižyti mažylį, o voveriukas greit suprato, kur čia galima pasistiprinti.

Reklama

Rastinukas greitai apsiprato naujoje šeimoje, gerai valgo ir auga. O 6 jo naujieji broliukai ir sesutės džiaugsmingai su juo žaidžia.

Continue Reading

Įdomybės

18 fotografijų, kurios būtų nuobodžios, jei kadre staiga nepasirodytų katė

Visi, kas turi kačių, puikiai žino, kad jos labai mėgsta dėmesį. Jos pasiruošusios viskam, kad tik šeimininkas jas stebėtų, žaistų, maitintų, ar tiesiog glostytų jas.

Be viso to, jos labai mėgsta įlįsti į kadrą, ir priminti apie save, gražuoles.

Mokslininkai sako, kad joms tiesiog patinka objektyvo stiklo blizgesys arba lempučių mirksėjimas fotoaparate, bet mes esam tikri, kad šie mieli gyvūnai tiesiog nori visada būti šalia mūsų, nes myli mus.

Pristatome jūsų dėmesiui pačias juokingiausias fotografijas, kur katės, savo pasirodymu, jas tiesiog atgyvino.

Reklama

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending