Connect with us

Life

GYVENIME PADARYTI PAUZĘ…

Mano mama, grįžusi iš darbo, niekada strimagalviais nelėkdavo į virtuvę tarkuoti bulvių blynams ar krakmolyti patalynės. Ji priguldavo dvidešimčiai minučių nusnausti, ir tik po to imdavosi namų ruošos.Be to ji kovojo su mano užsispyrimu, įrodinėdama, kad po mokyklos naudinga niekur nesubėti („Neskubėsi-visur spėsi“), o ne pulti prie sinusų-kosinusų.

Tik man tai nepadėjo. Aš maniau, kad poilsis – silpnumo požymis, o turintieji tikslų, privalo dirbti 24 valandas per parą.

Draugė jau 10 metų neima atostogų. Dešimt metų mergina nesimaudo Juodojoje jūroje, nei Viduržemio jūroje, nelipa ė Goverlą ar Teide vulkaną, nevaikštinėja Budapešto, Krokuvos ir Lvovo gatvėmis, nesigėri Alpių vaizdais. Ji miega po penkias valandas per parą ir užsispyrusi siekia karjeros, nuoširdžiai tikėdama, kad bet kokia pauzė numes ją keletu metų atgal. Tik štai kūnas paveda: pablogėjo regėjimas, atsirado nervinė įtampa, širdis permuša.

Reklama

Aš ilgą laiką sekiau jos pavyzdžiu, kol nesužinojau apie neutralios būsenos dėsnį. Jis paprastas, kaip Pitagoro teorema. Bet kokiems pasikeitimams gyvenime būtina sustoti. Padaryti pauzę. Turėti galimybę atsikvėpti, nusišluostyti prakaitą, suvalgyti lazanją ir pasidažyti lūpas. Pasitikrinti degalų kiekį nuosavame energijos bake, kad išvengti rizikos, užgesti viduryje kelio. Juk neįmanoma lekiant visu greičiu įsipaišyti į posūkį. Nerealu išeiti iš miško nesustojus ir neapsižiūrėjus, kur šiaurė ir kur pietūs. Niekas negali įsisavinti visų šešių pamokų be privalomų pertraukų. Pauzės reikalingos kiekviename žingsnyje: prieš darant šuolį vandenį, prieš paimant baigiamąjį akordą, skambinant Bethoveną, prieš išėjimą į sceną, ar pradedant naujus santykius. Norint sumeluoti, arba pasakyti teisybę.

Mes sustojame per Kalėdų šventes, ar kai užsidega raudona šviesoforo lemputė. Čiuožėjas sustoja prieš atlikdamas trigubą šuolį. Šachmatininkas – apgalvodamas sekantį ėjimą. O jeigu pauzes ignoruoti ir lėkti 200 km/val. greičiu – mus sustabdys aplinkybės: peršalimas arba pakankamai sunkios ligos, avarijos, gaisrai ir žemės drebėjimai.

Gyvenima viskas yra ritmiška: diena-naktis, žiema-vasara, įėjimas-išėjimas. Netgi diskotekose keičiasi greitos ir lėtos kompozicijos. Sporto klube netgi treniruokliams reikalinga profilaktika.

Taigi, teisus buvo tas šviesuolis, kuris tvirtino, kad gyvenime būtinai turi būti momentai, kai su mumis niekas nevyksta: mes tiesiog sėdim ir stebim pasaulį, o pasaulis tuo stebi mus.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − three =

Life

Vyrą ištiko šokas, kai ji tyčia nepastebėjo siurprizo. Tai, kas atsitiko paskui, -puiku

Vieną vakarą moteris išėjo į tėvų susirinkimą, o jos vyras su dukra nutarė pasinaudoti proga ir padaryti mamai siurprizą –  generalinę tvarką virtuvėje.

Jie sudėliojo visus produktus į vietas, nuvalė stalus, spinteles ir lentynas, išvalė viryklę, išplovė ir tvarkingai sudėjo indus… O kai virtuvė „ suspindėjo“, pradėjo laukti grįžtančios mamos. Mama grįžo po pusvalandžio. Ji nusivilko paltą, pakabino į spintą, įėjo į virtuvę, atsigėrė vandens, o paskui svetainėje nuvirto ant sofos ir ėmė žiūrėti televizorių.

Vyras su dukra užėjo į kambarį ir sustojo šalia. Moteris pajuto jų įsmeigtus žvilgsnius ir paklausė:

– Kas?

Reklama

– Virtuvė, – atsakė vyras.

– Kokia virtuvė?

– Mūsų. Mes ją sutvarkėme. Nejaugi tu nepastebėjai? Ji spindi švara! Mes tai padarėme specialiai dėl tavęs.

Moteris nusišypsojo ir pasakė:

– Taip, aš pastebėjau. Nedėkingas tai darbas, ar ne taip?

Continue Reading

Life

Į tokią situaciją patenka daugelis moterų…

Tikriausiai, daugelis moterų patenka į tokią sunkią gyvenimišką situaciją. Kaip rasti savyje jėgų, kai vyras išeina pas kitą, o tu lieki su dviem mažais vaikais ant rankų? Juk per vieną akimirką tu prarandi ne tik meilę ir tikėjimą, bet ir ateities planus.

Po skyrybų mano gyvenimas visiškai pasikeitė: vaikų tėvas nebepadėjo, nes sukūrė naują šeimą. Turėjau mesti mylimą darbą, nes reikėjo eiti ten, kur daugiau moka. Laiko sau visiškai nebeliko: kiekvieną laisvą minutę aš skyriau arba darbui, arba savo mažyliams. Sukausi kaip voverė rate. Negalėjau prašyti vyro pagalbos, dažnai verkiau ir galvojau, kokia aš nelaiminga.

Visai neseniai parke susitikau savo mokyklos laikų draugę Mašą. Su ja nesimatėme 10  metų. Išsakiau jai savo problemas. Maša įdėmiai klausėsi ir papasakojo, kaip jai buvo sunku. Prieš metus jos mažąją dukrelę partrenkė kažkoks mūsų mieste žinomas žmogus. Jis savo kaltę neigia. Aišku, teistis su juo buvo beprasmiška. Mažylė stipriai nukentėjo. Jai teko iškęsti sunkią operaciją, dabar mergaitė iš naujo  mokosi vaikščioti.

Reklama

Tik dabar supratau, kokia buvau kvaila. Mano skyrybų net negalima lyginti su sunkumais, kuriuos išgyvena Maša.

Jeigu nebūčiau susitikusi draugės, juk būčiau ir toliau gailėjusi savęs ir kentėjusi ne vienus metus.

Laimei, Mašos gyvenas eina vis geryn: dukrelė sveiksta.

Būkite stiprios ir branginkite tai, ką jūs turite!

Continue Reading

Life

Išmintingi dvasiškojo tėvo Simeono Afonskio atsakymai į paprastus gyvenimo klausimus

Jo gyvenimas tapo romumo, susitaikymo ir meilės artimui pavyzdžiu. Po 50 metų nuo jo mirties, 1998 metais, dvasiškasis tėvas Simeonas Afonskis Konstantinopolio Šventojo Sinodo Provoslavų Cerkvės buvo priskelbtas šventuoju

Užduodami sau klausimus, mes bandome rasti teisingus atsakymus, kad geriau pažintume gyvenimą. Štai vienuolio Simeono Afonskio išmintingi atsakymai į paprastus gyvenimo klausimus:

Koks mokytojas pats geriausias? – Kančia.

Koks mokytojas pats blogiausias? – Malonumas.

Koks rečiausiai pasitaikantis gebėjimas? – Gebėjimas atiduoti.

Koks gebėjimas pats geriausias? – Mokėjimas atleisti.

Koks gebėjimas pats sunkiausias? – Mokėjimas tylėti.

Koks gebėjimas pats svarbiausias? – Mokėjimas klausti.

Koks mokėjimas pats reikalingiausias? – Mokėjimas klausytis.

Kokia kova pati pavojingiausia? – Fanatiška.

Koks įprotis pats nemaloniausias? – Intrigavimas.

Koks įprotis pats kenksmingiausias? – Plepumas.

Koks žmogus pats stipriausias? – Tas, kuris geba suprasti Tiesą.

Reklama

Koks žmogus pats silpniausias? – Tas, kuris laiko save pačiu stipriausiu.

Koks žmogus pats protingiausias? – Tas, kuris klauso savo širdies.

Koks potraukis pats pavojingiausias? – Meilė savo kūnui.

Koks žmogus pats neturtingiausias? – Tas, kuris labiau už viską myli pinigus.

Koks žmogus arčiau Dievo? – Mielaširdingas.

Koks žmogus pats silpniausias? – Nugalėjęs kitus.

Koks žmogus pats stipriausias? – Nugalėjęs pats save.

Ką priešpastatyti nelaimei? – Džiaugsmą.

Ką priešpastatyti kančiai? – Ištvermę.

Koks sveikos sielos požymis? – Tikėjimas.

Koks sergančios sielos požymis? – Beviltiškumas.

Koks  neteisingų veiksmų požymis? – Susierzinimas.

Koks gerų poelgių požymis? – Sielos ramybė.

Vienuolis Simeonas Afonskis

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending