Connect with us

Sveikata

Įvardintos naudingosios sūrio savybės, apie kurias jūs tikrai nežinojote

Sūrio naudingasias savybes mūsų organizmui mokslininkai aiškina jo neįtikėtina maistine verte.

Pats savaime sūris yra riebus produktas, todėl jis nėra priskiriamas dietiniams produktams, tačiau visgi yra labai naudingas. Šiame produkte yra spermidino – medžiagos, neleidžiančios vystytis kepenų fibrozės rizikai ir hepatoceliuliarinės karcinomos rizikai. O tai, kaip žinoma, du patys dažniasi vėžiniai kepenų susirgimai.

Tyrimai taip pat parodė, kad sūris teigiamai veikia mūsų organizmo apsaugines funkcijas, t.y. stiprina imunitetą. Ypatingai naudinga reguliariai vartoti sūrį pagyvenusiems žmonėms, nes tai ypač teigiamai veikia jų imuninę sistemą.

Reklama

Tyrėjai taip pat moksliškai pagrindė taip vadinamą “prancūziškąjį paradoksą”. Yra žinoma, kad prancūziškame meniu yra didžiulis sūrių pasirinkimas, tačiau ši nacija taip pat garsėja ir ilgaamžiškumu bei gera sveikata. Mokslininkai įrodė, kad sūris veikia ilgaamžiškumą ir sveiką gyvenseną.

Be to sūriai naudingi dantims ir burnos ertmei. Šis produktas, remiantis odontologų teigimu, sukuria apsauginę plėvelę aplink dantų emalį, tuo pačiu apsaugo dantis nuo pažeidimų.

Tyrimai taip pat parodė, kad sumažinus kasdieninį kalorijų kiekį ir padidinti sūrio, jogurto ir lieso pieno vartojimą, tai padėtų žmogui greičiau mesti svorį. Kalbama būtent apie riebalų sankaupas pilvo srityje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × one =

Fresh articles

Facebook

Trending