Connect with us

Įdomybės

Įvardytas geriausias būdas, kaip pranešti blogas naujienas

Pranešti blogas naujienas – nelengva užduotis. Tai padarius netinkamu laiku ar nekorektišku būdu, galima dar labiau pabloginti ir taip sudėtingą situaciją. Todėl labai svarbu išmokti tai daryti teisingai.

Pagrindinis sunkumas (išskyrus naujienos turinį) yra tas, kad šioje situacijoje blogai yra ne tik tam, kuris praneša nemalonią žinią, bet ir žmogui, kuris ją išklauso.

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai išsiaiškino, kad žmonės linkę, jog jiems nemalonias naujienas pasakytų tiesiai ir atvirai.

Mokslinius tyrimus atliko Alanas Meningas iš Brigamo Jango universiteto ir Nikol Amar iš Pietų Alabamos  universiteto. 145 eksperimento dalyviams jie „pranešė“ blogas naujienas, žinią siųsdami įvairiomis formuluotėmis. Paskui jie paprašė eksperimento dalyvių įvertinti, kiek kiekvienas pranešimas buvo aiškus, taktiškas, tiesus, sąžiningas, konkretus, prideramas. Taip pat paprašyta įvertinti, kuri iš šių charakteristikų jiems buvo pati svarbiausia.

Reklama

Paaiškėjo, kad žmonės, kuriems tenka išgirsti nemalonią žinią, labiausiai vertina pranešime aiškumą ir atvirumą. Jeigu žinia susijusi su fiziniais faktais, pavyzdžiui, „jūs mirsite“ – tiriamieji teigia, kad norėtų, jog jiems apie tai pasakytų atvirai ir be jokių bandymų sušvelninti situaciją.

„Jeigu jums vėžys, tai jūs greičiausiai norėsite, kad gydytojas iš karto apie tai pasakytų, o ne  aptakiai kalbėtų užuominomis“,- paaiškino Meningas.

Jeigu nemaloni žinia yra iš socialinių santykių srities, pavyzdžiui, „mums reikia išsiskirti“ arba „jūs atleistas“, žmonės lengviau naujieną priimtų, kai pašnekovas minimaliai tai žiniai paruoštų iš anksto.

„Iš karto pasakyti „mums reikia išsiskirti“ yra per daug aštru. Prieš tai geriau pasakyti frazę „mums reikia pasikalbėti“ ar panašiai, kad žmogus spėtų susivokti, jog jo laukia nemalonios naujienos“,- pastebėjo Meningas.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 2 =

Įdomybės

Vokietijoje po stogu įkūrė atogrąžų salą

Didžiulio vandens parko dydis stebinantis – 360 metrų ilgio, 210 metrų pločio ir 108 metrų aukščio.

Pasirodo, yra ir tokia. 60 kilometrų į pietus nuo Vokietijos sostinės išsidėsčiusi didžiausia pasaulyje atogrąžų sala, turinti didžiausią pasaulyje atogrąžų miško plotą, kur auga 30 tūkstančių medžių, krūmų ir kitokių augalų.

Šio milžiniško vandens parko dydis pribloškia – 360 metrų ilgio, 210 metrų pločio ir 108 metrų aukščio.

Reklama

Bendras parko plotas – 66 tūkstančiai kvadratinių metrų. Toks dydis prilygsta aštuonioms futbolo aikštėms, o aukštis toks, kad viduje būtų galima paslėpti Laisvės statulą (vertikaliai) ir Eifelio bokštą (horizontaliai).

Šį išskirtinį kurortą vienu metu aplanko 7 tūkstančiai turistų. Originalus ir statinio pavadinimas «TropicalIslandsResort». Čia pastovi oro temperatūra + 25 laipsniai Celsijaus, o vandens +28.

Continue Reading

Įdomybės

Svečias iš ateities: Kim Kardashian „implantavo“ po odą neįprastą vėrinį, kuris šviečia tamsoje

Aukštoji mada visada buvo viena iš žmonių saviraiškos galimybių, tai aiškiai parodo gana keisti šiuolaikiški aksesuarai ir papuošalai.

https://www.instagram.com/p/Bm_iVjwHD2n/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Dizaineris Saimonas Hakas (SimonHuck) artimas Kim Kardashian draugas, mano, kad artimiausioje ateityje mados sekėjai pradės implantuoti papuošalus po odą.

View this post on Instagram

🥂@harpersbazaarus

A post shared by Simon Huck (@simonhuck) on

Visai neseniai internete buvo pristatyta jo eksperimentinė koncepcija pavadinimu „A. Human“.

Mums buvo svarbu, kad visi pagalvotų apie madą ateitį ir spręstų įprastus saviraiškos metodus (Saimonas Hakas).

Kim Kardashian, kaip šio futuristinio projekto rėmėja, išbandė „ateivių“ vėrinį, kuris spindi pagal širdies plakimo ritmą. Šis vėrinys ypač efektyviai atrodo tamsoje!

Reklama

https://www.instagram.com/p/Bm_u9SshixD/?utm_source=ig_web_copy_link

Reikia pripažinti, kad šis aksesuaras atrodo gana keistai. Tačiau būtent tai suteikia Kardashian įvaizdžio netikėtų savybių.

Be Kim, projekto „A. Human“ modeliais tapo Andrea Pejic, Chrissie Teigen ir Tan France.

https://www.instagram.com/p/Bm-77IngSp9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

https://www.instagram.com/p/Bm_-b65H_V5/?utm_source=ig_web_copy_link

Pasak Saimono Hako, implantuoti papuošalai gali greitai tapti madingi, nes jie yra tikrasis atradimas naktinio gyvenimo mėgėjams.
Ar nuspręstumėte kažką panašaus išbandyti sau? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose!

Continue Reading

Įdomybės

Britas nepastebėtas pateko į lėktuvą su mylimosios pasu

23 – metis britas Maiklas Rendalas netyčia pasinaudojo savo draugės AT kortele įlaipinimo į lėktuvą skrydžiui į Vokietiją metu, ir niekas iš oro uosto darbuotojų to nepastebėjo.

Skubėdamas į oro uostą, vaikinas, dirbantis techniku Misterio Lareno komandoje „Formulė – 1“, netyčia pasigriebė savo mylimosios Šarlotės Bul pasą. Su juo Maiklas buvo patikrintas Londono Gatvike.

Su draugės dokumentu vaikinas nukeliavo į Berlyną, čia jis atvyko į moto lenktynes. Tik nusileidus lėktuvui Vokietijos sostinėje, muitinės darbuotojai atkreipė dėmesį į neatitikimą dokumente. Rendallas iš karto prisipažino apie šį nesusipratimą.

Reklama

Oro uosto darbuotojai apie valandą neleido vaikinui tęsti vienadienės kelionės.

Rendallas pareiškė: “Tai kelia pasipiktinimą, kad aš nusigavau taip toli. „EasyJet“ darbuotojai turėjo patikrinti vardą skrydžio biliete, ko jie, akivaizdu, nepadarė.

Mylimieji paragino oro bendrovę patiems išsiaiškinti šį nesusipratimą.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending