Connect with us

Įdomybės

Įvardytas geriausias būdas, kaip pranešti blogas naujienas

Pranešti blogas naujienas – nelengva užduotis. Tai padarius netinkamu laiku ar nekorektišku būdu, galima dar labiau pabloginti ir taip sudėtingą situaciją. Todėl labai svarbu išmokti tai daryti teisingai.

Pagrindinis sunkumas (išskyrus naujienos turinį) yra tas, kad šioje situacijoje blogai yra ne tik tam, kuris praneša nemalonią žinią, bet ir žmogui, kuris ją išklauso.

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai išsiaiškino, kad žmonės linkę, jog jiems nemalonias naujienas pasakytų tiesiai ir atvirai.

Mokslinius tyrimus atliko Alanas Meningas iš Brigamo Jango universiteto ir Nikol Amar iš Pietų Alabamos  universiteto. 145 eksperimento dalyviams jie „pranešė“ blogas naujienas, žinią siųsdami įvairiomis formuluotėmis. Paskui jie paprašė eksperimento dalyvių įvertinti, kiek kiekvienas pranešimas buvo aiškus, taktiškas, tiesus, sąžiningas, konkretus, prideramas. Taip pat paprašyta įvertinti, kuri iš šių charakteristikų jiems buvo pati svarbiausia.

Reklama

Paaiškėjo, kad žmonės, kuriems tenka išgirsti nemalonią žinią, labiausiai vertina pranešime aiškumą ir atvirumą. Jeigu žinia susijusi su fiziniais faktais, pavyzdžiui, „jūs mirsite“ – tiriamieji teigia, kad norėtų, jog jiems apie tai pasakytų atvirai ir be jokių bandymų sušvelninti situaciją.

„Jeigu jums vėžys, tai jūs greičiausiai norėsite, kad gydytojas iš karto apie tai pasakytų, o ne  aptakiai kalbėtų užuominomis“,- paaiškino Meningas.

Jeigu nemaloni žinia yra iš socialinių santykių srities, pavyzdžiui, „mums reikia išsiskirti“ arba „jūs atleistas“, žmonės lengviau naujieną priimtų, kai pašnekovas minimaliai tai žiniai paruoštų iš anksto.

„Iš karto pasakyti „mums reikia išsiskirti“ yra per daug aštru. Prieš tai geriau pasakyti frazę „mums reikia pasikalbėti“ ar panašiai, kad žmogus spėtų susivokti, jog jo laukia nemalonios naujienos“,- pastebėjo Meningas.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − eight =

Įdomybės

Manikiūras Naujiesiems 2019 metams – puikios bei gražios idėjos!

Kai tyliai išeina ruduo, palikdamas pilkus belapius medžius, ryto šalną ir niūrų apniukusį dangų, prie mūsų iš lėto prisėlina tas saldus šventinio laukimo jausmas. Taip, nors iki Naujųjų metų dar beveik mėnuo, tačiau šis laikotarpis yra svajonių metas. Svajojame apie dovanas, sudarome patiekalų bei svečių sąrašus, galvojame, kaip atrodysime per Naujuosius Metus. 

 

Reklama

Kokie Naujieji metai šiuolaikinei moteriai be įdomaus teminio manikiūro? Mes siūlome jums kartu su mumis išsirinkti Naujųjų 2019 metų manikiūrą.

Moterims labai patinka minimalizmas, kuris dabar yra ne tik kasdieninio manikiūro variantas, bet ir šventinis variantas.

Naujametinė ir žiemos dekoro atributika – tai visuomet gražu ir tinkama! Sukurkite nuotaiką ryškiais akcentais, blizgučiais ir nuostabiais pasakiškais motyvais.

Continue Reading

Įdomybės

Šis labradoras visada taip nuramina savo draugą Husky. Tai taip mielai atrodo

Auksinio labradoro vardas yra Messi, ir tai yra mergaitė, o jos draugas vardu – Audi. Jie yra kaimynai, tačiau aukšta tvora neleidžia jiems žaisti kartu. Todėl, kai Audi labai pradeda liūdėti vienas, Messi ateina prie tvoros, pašaukia Audi ir stipriai apkabina savo draugą letenomis. Audi nusiramina, ir visa Tailando apylinkė nutyla. Pažiūrėk, kaip jie mielai atrodo kartu. Ištikimiausi draugai pasaulyje.

Continue Reading

Įdomybės

18 fontanų iš viso pasaulio, į kuriuos galima žiūrėti amžinai

Architektūra yra įspūdinga. Studijuoti ir apžiūrinėti neįprastus pastatus, nuostabius tiltus, kerinčias vaizduotę skulptūras galima stebėti tiek realybėje, keliaujant po pasaulį, tiek nuotraukose. Tarp kitų pasaulio architektūros ir dizaino stebuklų, ypač –  įdomūs fontanai. Galų gale, kaip žinote, į bėgantį vandenį galima žiūrėti amžinai.

Mes parinkome jums 17 įspūdingų fontanų, kuriuos turėtumėte pamatyti savo akimis bent vieną kartą savo gyvenime.

Metamorfozė, JAV

Julija Penrose fontanas, JAV

Fontanas-laivas, Ispanija

Daiveriai, JAE

Montjuicas, Ispanija

Fontanas-kranas, Ispanija

Swarovski fontanas, Austrija

Turto fontanas, Singapūras

Fontanas 71, JAV

Reklama

Fontanas-piltuvas, Didžioji Britanija

Tautų fontanas, JAV

Dubajus fontanas, JAE

Stravinskio fontanas, Prancūzija

Vaivorykštės fontanas, Pietų Korėja

Fontanas “Bellagio”, JAV

Fontanas Vulkanas, Jungtiniai Arabų Emyratai

Grafinis fontanas, Japonija

Skaitmeninis fontanas

Šiuo fontanu, skirtingai nuo kitų, negalima grožėtis gyvai. Tai yra amerikiečių menininko Chad Knight, dirbančio skaitmeninės skulptūros žanre, projektas. Kas žino, gal vieną dieną jo projektus pavyks įgyvendinti realybėje.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending