Connect with us

Patarimai

Kaip išsigelbėti iš skęstančio automobilio: šie patarimai gali jums išgelbėti gyvybę

Atsidurti skęstančiame automobilyje lyg kino filme, nepalinkėsi netgi priešui. Tokie atvejai atsitinka gana retai, bet kiekvienam vairuotojui reikėtų žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Kaip išsigelbėti iš skęstančio automobilio: šie patarimai gali jums išgelbėti gyvybę

Reklama
  1. Kai tik suprasite, kad automobilis lekia į vandenį, atsisekite saugos diržą! Tai leis jums sutaupyti brangias sekundes.
  2. Išeiti pro automobilio dureles galima, kol vanduo nepasiekė sėdynės lygio. Jei pasiekė, tai greičiausiai durelės užsikirto.
  3. Jei durelės užsikirto, teks lįsti pro langą. Nebandykite sudaužyti priekinio stiklo: negaiškite savo laiko! Siekiant padidinti vairuotojo saugumą susidūrimo metu, jis yra pagamintas iš triplekso. Šoninius langus lengviau sudaužyti, bet nenaudokite tam kumščių arba kojų. Naudokite tam aštrų daiktą, pavyzdžiui, nuimamo galvos atlošo strypą. Smūgiuokite į lango vidurį. Kai vandens srautas pliūptelės į saloną, giliai įkvėpkite ir išlįskite pro automobilio langą.
  4. Jei lango nepavyko sudaužyti: dar liko šansų išsigelbėti. Pabandykite atidaryti dureles, sulaukę, kol vanduo visiškai užpils saloną. Ekspertai teigia, kad duris lengviau atidaryti, kai slėgis – iš išorės ir iš vidaus – vienodas.
  5. Išlipę iš automobilio plaukite kylančių burbulų kryptimi: taip lengviau bus susiorientuoti. Atminkite, kad tiktai savitvarda ir veiksmų aiškumas padės jums išsikapstyti iš pavojingos situacijos.
  6. Kuo daugiau panikuosite, tuo mažiau tikėtina, kad jums pavyks išsikapstyti.
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 4 =

Patarimai

16 būdų sutaupyti krūvą pinigų ir nervų naudojant WD-40

Greitai ir nebrangiai išspręsti įvairias problemas jau per 60 metų žmonės naudoja WD-40. Jeigu jums kada nors teko pašalinti riebalus nuo dviračio grandinės, sutepti duris arba šalinti vandens paliktas dėmes, greičiausiai jau susipažinote su WD-40 magija.

Bet yra daugybė šios stebuklingos priemonės panaudojimo būdų, apie kuriuos galite nežinoti.


1. Išvalys tualetą.


WD-40 gali ištirpdyti bet kokį purvą ir kalkes. Apipurkšite juo tualetą, palikite porai sekundžių ir nuvalykite purvą tualeto šepečiu.

2. Pašalins kreidos dėmes nuo sienų ir drabužių.


Pabandykite pašalinti nuo sienų flomasterių arba žymeklio žymes naudodami WD-40 (BET nenaudokite priemonės matinėms sienoms valyti, nes ji gali jas dažyti). Nuvalykite dėmę švaria šluoste.

WD-40 taip pat lengvai panaikins žymeklį ir kreidą nuo baldų ir buitinės technikos!

3. Naudokite WD-40 norėdami išvalyti vonios plytelių tarpus. Jūsų grindys atrodys kaip naujos.


4. WD-40 padės pašalinti apnašas nuo žirklių, kad jos ir vėl puikiai kirptų.


5. Užuot išleidę kelis šimtus eurų kėbulo perdažymui, vos per kelias minutes pašalinsite grafičio žymes nuo automobilio.

6. Žiemą plonu WD-40 sluoksniu padenkite semtuvą. Taip be problemų išvalysite sniegą kieme.

7. Šis stebuklingas skystis padeda išimti kramtomąją gumą iš plaukų. Tiesiog papurkškite jo ant plaukų.

8. WD-40 padės nuimti lipdukus nuo bet kokio paviršiaus.

Reklama

9. WD-40 – paprasčiausia ir pigiausia priemonė greitai išvalyti radiatoriaus groteles ir variklį.

10. Švirkštas su WD-40 – puiki rankų plovimo priemonė. Efektyviai ištirpdys riebalus ir techninius skysčius.

11. Jeigu plonu sluoksniu apipurkšite kepsnių groteles, o vėliau nuvalysite jas sausa servetėle arba šluoste, jos atrodys kaip naujos!

12. Papurkškite priemonės ant dėmių ant kilimo, palaukite 1–2 minutes, o vėliau naudokite įprastą kilimų valymo skystį. Išnaikinti dėmes dar niekada nebuvo taip paprasta!

13. Apipurkškite priemone pirštus, ir ant jų likę klijų gabaliukai nukris savaime.

14. WD-40 silpnina varžtų, sraigtų ir drabužių bei rankinių užsegimų sukibimą.

15. Norėdami pašalinti kavos ir arbatos dėmes nuo stalo paviršiaus, užpurkškite šiek tiek WD-40 ant kempinės arba šlapios šluostės ir pavalykite ja dėmę.

16. Iš tikrųjų WD-40 – puiki priemonė bet kurioje situacijoje!

svarbiosnaujienos.lt

Continue Reading

Patarimai

Užkirskite kelią vaiko isterijai vienu klausimu

Och, jau tie vaikai! Dar prieš sekundę vaikas žaidė ir juokėsi, ir viskas buvo tvarkoje, o dabar jis jau – pasirengęs sudrebinti savo raudomis  visą namą, kad jus minėtų „geruoju“ visi kaimynai ir ne kaimynai.

Mes radome veiksmingą būdą užkirsti kelią vaikų isterikai per 1 sekundę ir siūlome jums išbandyti šį būdą.

Nesvarbu, kas būtent įvyko. Galbūt mėgstamas žaislas sugedo arba mama uždraudė valgyti dešimtąją saldainį. Nepriklausomai nuo to, kas atsitiko, negaiškite laiko ilgiems tėviškiems didaktiniams monologams, kurių vaikas vis vien negirdi. Vietoj to ramiai ir geranoriškai užduokite jam klausimą:

„Tai didelė problema, maža problema ar vidutinė problema?”

Reklama

Tarkime, vaikas nusiminė, kad draugas nepasidalino su juo žaislu. Nelaukite, kol vaikas įsisiautės. Nedelsdami užduokite vaikui klausimą: “Ar tai didelė, vidutinė ar maža problema?”. Ir išgirdę atsakymą, pasiūlykite jam drauge pamąstyti, kaip išspręsti šią problemą, nesvarbu, kokio masto ji yra. Galbūt galima paimti kitą žaislą? O gal galima pakviesti draugą žaisti kartu? Juk yra tiek daug galimybių!

Vaikų psichologai sako, kad yra trys pagrindinės priežastys, dėl kurių toks atrodytų paprastas

klausimas ramina vaikus:

  • Vaikas mato, kad mes priimame ir gerbiame jo jausmus.
  • Klausimas leidžia vaikui sustoti, apmąstyti ir teisingai įvertinti bet kokią situaciją.
  • Užduodami šį klausimą, tėvai taip pat siūlo vaikams patiems išspręsti savo problemą, kuri juos taip jaudina.

Taigi, užduodami šį klausimą ir ramiai pabendravę su vaiku kelias minutes, sutaupysite daug savo laiko ir įgysite vaiko pasitikėjimą.

Continue Reading

Patarimai

9 svarbiausi pinigų pritraukimo į savo gyvenimą principai pagal Rytus

Sunku pavadinti žmogų harmoningu, jeigu jis turi skolų, neturi pinigų sveikam maistui, geram išsilavinimui, pilnaverčiam poilsiui ir t.t.

Tam, kad pinigai ateitų į mūsų gyvenimą, svarbu dėti pastangas, dirbti, tai tiesa. Bet dar svarbiau žinoti tam tikrus įstatymus: finansinius, karmos, kažkam nesutrukdys ir juridinių įstatymų žinojimas.

Rytų psichologija atskleidžia svarbius santykių su pinigais principus:

1. Kiekvienas, norintis tapti turtingu ir laimingu, privalo dirbti pagal savo pašaukimą, maksimaliai panaudodamas savo talentus, savo veikla teikti naudą pasauliui.

2. Einant klestėjimo keliu, svarbu nugalėti labiausiai naikinančius jausmus – godumą ir pavydą, suvokus, kad šiame pasaulyje visko pakanka, kad visai nebūtina turtėti atimant pinigus iš kitų.

3. Reikia išmokti su dėkingumu priimti pinigus už atliktą darbą. Nesidrovėkite įvardinti savo prekių ir paslaugų kainos ir panaudoti pinigus abipusiam atsiskaitymui.

4. Nustatykite sau finansinį tikslą artimiausiems metams. Pinigų reikia norėti, tačiau nereikia prie jų prisirišti ir nuo jų priklausyti.

5. Reguliariai veskite pajamų ir išlaidų apskaitą.

Reklama

6. Nevartokite keiksmažodžių, kai kalbate apie pinigus.

7. Nupirkite savo pinigams gražią, patogią piniginę. Pinigai neturi mėtytis įvairiose vietose ir kišenėse.

8. Nedėkite pinigų ant nešvarios vietos, ir ten, kur sėdite. Taip pat kur valgote. Pinigų energija, kaip ir viskas mūsų pasaulyje, reikalauja pagarbos. Tik nepainiokite su garbinimu.

9. Pripraskite aukoti dalį savo pajamų, bent 10 %, vertingiems žmonėms vertingiems projektams.

 

Sekite šiais įstatymais, būkite turtingi ir laimingi!

 

Šaltinis: Laimingų Moterų Pasaulis

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending