Connect with us

Patarimai

Kaip išsigelbėti iš skęstančio automobilio: šie patarimai gali jums išgelbėti gyvybę

Atsidurti skęstančiame automobilyje lyg kino filme, nepalinkėsi netgi priešui. Tokie atvejai atsitinka gana retai, bet kiekvienam vairuotojui reikėtų žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Kaip išsigelbėti iš skęstančio automobilio: šie patarimai gali jums išgelbėti gyvybę

  1. Kai tik suprasite, kad automobilis lekia į vandenį, atsisekite saugos diržą! Tai leis jums sutaupyti brangias sekundes.
  2. Išeiti pro automobilio dureles galima, kol vanduo nepasiekė sėdynės lygio. Jei pasiekė, tai greičiausiai durelės užsikirto.
  3. Jei durelės užsikirto, teks lįsti pro langą. Nebandykite sudaužyti priekinio stiklo: negaiškite savo laiko! Siekiant padidinti vairuotojo saugumą susidūrimo metu, jis yra pagamintas iš triplekso. Šoninius langus lengviau sudaužyti, bet nenaudokite tam kumščių arba kojų. Naudokite tam aštrų daiktą, pavyzdžiui, nuimamo galvos atlošo strypą. Smūgiuokite į lango vidurį. Kai vandens srautas pliūptelės į saloną, giliai įkvėpkite ir išlįskite pro automobilio langą.
  4. Jei lango nepavyko sudaužyti: dar liko šansų išsigelbėti. Pabandykite atidaryti dureles, sulaukę, kol vanduo visiškai užpils saloną. Ekspertai teigia, kad duris lengviau atidaryti, kai slėgis – iš išorės ir iš vidaus – vienodas.
  5. Išlipę iš automobilio plaukite kylančių burbulų kryptimi: taip lengviau bus susiorientuoti. Atminkite, kad tiktai savitvarda ir veiksmų aiškumas padės jums išsikapstyti iš pavojingos situacijos.
  6. Kuo daugiau panikuosite, tuo mažiau tikėtina, kad jums pavyks išsikapstyti.
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − sixteen =

Fresh articles

Facebook

Trending