Connect with us

Dizainas

Kaip vizualiai padidinti kambario erdvę?

Žinomas faktas – dideli veidrodžiai padidina mažų kambarių erdves. Tačiau kokius triukus dar galima panaudoti, kad padidinti mažus kambarius?

Vienas tonas
Padarykite grindis ir lubas vienoje spalvų gamoje. Geriau, kad tai būtų šviesūs atspalviai, tai sužais jums į naudą.

Apšvietimas
Daug švelnios ir neryškios šviesos įneš apimties į jūsų nedidelį kambarį. Atminkite, kad šalti tonai vizualiai padidins jūsų kambario erdvę.

Langai
Jei langai atsisukę ne į saulėtą pusę – atsisakykite naktinių užuolaidų, pakeisdami jas lengvu tiuliu.

Baldai
Išdėstykite baldus po visą kambarį – neužgrūzdami visko į centrą. O kėdes rinkitės ant plonų metalinių kojelių – tai pridės lengvumo interjerui.

Foto užuolaidos padidina kambario erdvę

Reklama

Kad padaryti lubas vizualiai aukštesnes, padės medžių atvaizdai, kelias besidriekiantis į priekį ar takelis, taip pat aukšti bambuko stiebų atvaizdai. Besidriekiantis į priekį kelias parke, praplės kambario erdvę, ir pripildys kambarį gaivumu ir parko prabanga. Taip pat galima pagudrauti darant: užuolaidas su printu kaip dalį interjero, pavyzdžiui su balkono atvaizdu ar langais su gėlėmis ir besidriekiančiu į tolį jūros ar pievos vaizdu. Jeigu vietos užuolaidoms visai nėra – jums ateis į pagalbą Romanetės su paveiksliuku besidriekiančiu į tolį. Romanetės labai kompaktiškos ir patogios, o paveiksliukas ant tokios užuolaidos gali būti bet koks.

Labai džiugina tas faktas, kad šios foto užuolaidos gaminamos Lietuvoje — įspūdingame mieste Trakai, o siuntimas vyksta į visas pasaulio šalis!

Tik mūsų puslapio sekėjams taikoma 20% nuolaida visoms foto užuolaidoms Wellmira su kodu “ZIBAINIS” iki rugpjūčio 15 dienos.

www.wellmira.com   Tel.: +37061848549

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + 5 =

Dizainas

Panamoje kanadietis stato kaimą iš plastikinių butelių

Kaimas užims 33 hektarų plotą ir turės išėjimą į vandenyną.

Rober Bezu (Robert Bezeau) iš Kanados persikraustė į Panamos Bokas-del-Toro provinciją tam, kad 2012 metais vadovauti utilizavimo programai.

Per pusantrų metų jis surinko daugiau nei milijoną butelių.

Provincijoje vienintelis esantis poligonas nebegalėjo sutalpinti tokį šiukšlių kiekį.

Rober Bezu vietoj to, kad išmestų antrinę žaliavą, sugalvojo naują, nedarant aplinkai žalos, plastikinių butelių naudojimo būdą.

Rober pažiūrėjo į atliekų perdirbimą kitu kampu. Jis panaudoja tarą kaimo statybai.

Jo projekto pavadinimas PlasticBottleVillage („Kaimas iš plastikinių butelių“).

Plastikiniai buteliai naudojami, kaip betoninių sienų izoliacinė medžiaga, taip sumažinamos sąnaudos ir atliekų kiekis.

Reklama

Šie namai yra atsparūs žemės drebėjimams ir jiems nereikia oro kondicionierių (juose visada vėsu) – tai dar vienas privalumas aplinkai.

Kaip ši programa gali padėti Panamos gyventojams atliekų utilizavime?

Tarkime, kad asmuo gimęs po 1978 metų ir gyvens 80 metų – tada per savo gyvenimą jis panaudos, remiantis statistikos duomenimis, mažiausiai 14 400 plastikinius butelius.

O dviejų aukštų vieno namo statybai reikia 14 tūkstančių butelių. Taigi, vieno iš šių pastatų statyba gali veiksmingai neutralizuoti neigiamas žmonių atliekų panaudojimo poveikio aplinkai pasekmes.

Šio projekto darbas prasidėjo 2015 metais ir bus plėtojamas trimis etapais. Kaimas užims 33 hektarų plotą ir turės išėjimą į vandenyną. Kaime bus pastatyti ne tik gyvenamieji namai. Bezu planuoja įkurti visuomenės centrą, turistinius maršrutus ir jogos centrą.

Ši programa padeda ne tik aplinkai, bet ir vietos gyventojams. Mainais už plastikinius butelius Bezu duoda žmonėms ryžių ir pupų.

Laikui bėgant kaime bus pastatyta apie 120 namų. Gal tai ir mažas žingsnis, tačiau jis yra labai reikšmingas.

Continue Reading

Dizainas

Britas pastatė gyvenamąjį namą tik už 250 dolerių (nuotrauka)

Daugeliui vietinių gyventojų turėti nuosavą gyvenamąjį plotą yra tik svajonė. Tačiau humorą mėgstantis britas surado išeitį iš šios situacijos.

Buvęs mokytojas Maiklas Bakas iš Didžiosios Britanijos įrodė, kad namo statybai nereikia išleisti didžiulės pinigų sumos. Jis pastatė gyvenamąjį namą netoli vienos Oksfordširo fermos tik už 250 dolerių. Be to, jis visai padoriai atrodo.

Maiklas Bakas visą gyvenimą svajojo pastatyti namą savo rankomis, bet laiko šiai minčiai įgyvendinti atsirado tik išėjus į pensiją. Įgyvendinti viso gyvenimo idėją Bakui pavyko neišleidžiant pinigų statybinėms medžiagoms.

Namo statybai Maiklas Bakas naudojo protėvių išbandytas technologijas. Jis naudojo molį, žemes, šiaudus ir medį. Namo pamatus Bakas padarė iš akmenų. Sienoms jis pagamino skiedinį iš molio, šiaudų ir smėlio.

Pastato stogo konstrukcijas –  iš plonų medžių kamienų. Pastatą uždengė šiaudais, kurių prisirinko šalia esančiame lauke.

Reklama

Langams panaudojo sunkvežimio priekinius stiklus, o grindų dangą rado pas kaimyną tarp kitų nereikalingų daiktų.

Vienintelis gyvenamojo namo trūkumas – nėra patogumų. Vietoj elektros tenka naudotis žvakėmis, vandenį semti šulinyje, o tualetas lauke. Užtat krosnyje galima gaminti maistą.

Skeptikai abejoja, ar tokiame name galima gyventi be centrinio šildymo. Šeimininko nuomone, krosnis prišildo namą iki reikiamos temperatūros. Maiklas Bakas sako, kad sienos gerai sulaiko šilumą, o stogą jis apšildė avių kailiais.

Namo šeimininkas sako, kad jam beveik nereikėjo išleisti pinigų. Namo statyba kainavo tik 250 dolerių. Ši suma galėjo būti ir dar mažesnė, jeigu nebūtų reikėję pirkti šiaudų stogui.

Dabar Maiklas namą išnuomojo kaimyninės fermos darbininkei. Už tai ji atsilygina pienu ir pieno produktais.

Continue Reading

Dizainas

Modulinis namas tinkamas bet kokiam klimatui

Planetoje didėja gyventojų skaičius, o gyvenamosios vietos lieka vis mažiau, todėl šiuolaikiniai architektai siūlo apsigyventi nedideliuose moduliniuose namuose, kurie pagaminti iš pailgų, suapvalintų kampuose stačiakampių formų. Jie surenkami gamykloje ir į paskirties vietą pristatomi jau baigti.

Vokiečių architektų kompanija LTG Loftstogo pristatė savo naujausią gaminį – šiuolaikinį modulinį namą, vadinamą Coodo. Namas turi tokią surenkamąją konstrukciją, kad jį galima pastatyti net pačiame siauriausiame sklype.

Moduliniai namai pagaminti iš izoliacinių medžiagų, taikant aukštąsias technologijas, todėl šias konstrukcijas galima statyti įvairiomis klimato sąlygomis. Trisluoksnio stiklo paketai puikiai apsaugo šeimininkus nuo išorinių garsų. Įmontuoti mikrofiltrai išvėdina orą ir užtikrina optimalų drėgmės lygį patalpoje. Visų elektros įrenginių veiklą galima reguliuoti nuotolinio valdymo išmaniosiomis priemonėmis.

Reklama

Coodo siūlomų namų gyvenamasis plotas yra nuo 36 iki 96 kvadratinių metrų, atsižvelgiant į paskirtį. Gamintojai siūlo Coodo namelius, kurie gali atlikti ne tik gyvenamojo namo, bet ir  saunos ar namo ant vandens paskirtį.

Į numatytą vietą Coodo namas pristatomas sunkvežimiu jau baigtas. Atsižvelgiant į pasirinktą modelį, iškrauti gali tekti keletą valandų arba keletą minučių.

Viename iš Honkongo parkų galima pamatyti panašų modulinį namą. Gamintojai įsitikinę, kad jų moduliniai namai taps puikia nedidelių gyvenamųjų namų alternatyva, kuriuos galima pastatyti pačiomis minimaliausiomis sąlygomis.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending