Connect with us

Life

LIETUVOS ŽIRGŲ LENKTYNIŲ ASOCIACIJA

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti, ruošiantis į žirgų lenktynes
Parengė: Austeja Simanavičiūtė

Lietuvoje ir pasaulyje įpusėjus žirgų lenktynių sezonui, verta įsigilinti į esminius šio karališko sporto bruožus. Taigi ką turi žinoti, vykdamas į lygiąsias žirgų lenktynes?
1. Lygiosios žirgų lenktynės – greičiausia žirgų sporto šaka, kai vidutiniškai išvystomas net 60 kilometrų per valandą greitis! Žirgai, vedami žokėjų, rungiasi įvairaus ilgio distancijose smėlio ar žolės take. Tai viena iš seniausių sporto šakų, kurios esmė nepakito nuo antikinių laikų – laimi tas, kas finišą pasiekia pirmasis.
2. Grynakraujai jojamieji žirgai – lenktynėse dominuojanti veislė visame pasaulyje. Jie itin atletiški, energingi, turi ilgas, lieknas kojas, didelius plaučius bei širdį, pasižymi „karštu” charakteriu. Būtent dėl šių savybių jie gali išvystyti labai didelį greitį. Įdomu, jog šiuo metu pasaulyje gyvena virš milijono šios veislės žirgų, o Lietuvoje jų turime apie penkias dešimtis.


3. Kad galėtų rengti lenktynes, hipodromas turi atitikti tam tikrus reikalavimus: jame privalo būti starto vartai, minkštos apsauginės tvorelės dėl žirgų ir žokėjų saugumo, profesionalūs bėgimo takai ir kitos numatytos sąlygos. Raseinių hipodromas – vienintelis Baltijos šalyse, atititinkantis šias griežtas sąlyas.
4. Šiame sporte tikrasis atletas – žirgas, o ne žirgo ir žokėjaus duetas, todėl žirgai po lenktynių ilsisi visą savaitę, kai žokėjus gali lenktyniauti net kelis kartus tą pačią dieną.
5. Prieš bėgimą, žirgai yra pristatomi publikai, kad kiekvienas galėtų išsirinkti savo favoritą, už kurį sirgs bėgimo metu. Žirgų apžiūros aikštelė, kurioje vyksta šis iškilmingas paradas, yra vadinama padoku, o jų vedlys – valetu.
6. Pagal žirgo pajėgumą jam priskiriamas tam tikras svoris, kad visų atletų jėgos būtų suvienodintos ir žiūrovai galėtų džiaugtis kvapą gniaužiančia kova. Iškart po bėgimo žokėjai yra sveriami. Leidžiama paklaida vos pusė kilogramo! Jeigu svarstyklės rodo mažesnį skaičių, nei nurodyta lenktynių programoje – rezultatai anuliuojami. Įdomu ir tai, jog žokėjus lipa ant svarstyklių su visa amunicija, išskyrus šalmą ir steką.


7. Žokėjai gali paskatinti žirgą minkštos odos botagėliu – steku. Tačiau jo naudojimui taikomas griežtas reglamentas, numatantis maksimalų sudavimų skaičių, dažnį ir kitus niuansus. Toks paskatinimas žirgo nežaloja, tik duoda jam ženklą ir laisvę šauti į priekį visu greičiu.
8. Kad žiūrovai nepamestų iš akių savo favorito, žokėjai vilki skirtinga apranga. Kiekvienas savininkas turi savo skiriamąją aprangą. Jei lenktynėse dalyvauja keli to paties savininko žirgai, žokejai vilki vienodas aprangas, tačiau juos skiria kepurėlių spalvos.
9. Kiekvienas laimėjimas kelia žirgo ir jo palikuonių vertę, nes renkantis žirgą vieni iš svarbiausių faktorių – jo geneologinis medis bei pergalės.
10. Žirgai gimę bėgti. Jie išsiskiria iš kitų gyvūnų savo karštu krauju, noru laimėti, ištikimybe bei jautria širdimi. Žirgas per daug išdidus, kad leistų sau pralaimėti.


Moderniame Raseinių hipodrome gražuolių grynakraujų žirgų kovos jau įsibėgėjo! Šių metų sezone, kuris tęsis iki Rugsėjo pabaigos, numatytos dar ketverios lentynės, tarp kurių ir įspūdingoji “Ledi Dienos” šventė. Visi, ieškantys neatrastų Lietuvos vietų bei originalių būdų pasisemti teigiamų emocijų, laukiami Raseiniuose jau Rugpjūčio 5 dieną. Pasibalnokite vėją ir puikiai praleiskite savaitgalį!

Reklama

Daugiau informacijos teikia:

Evelina Kolbasnik
Lietuvos žirgų lenktynių asociacijos prezidentė
Tel. +370 674 96 385

El. p.: info@raseiniuhipodromas.lt,

www.raseiniuhipodromas.lt

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − 6 =

Life

Kodėl patys stipriausi žmonės yra vieniši

Kiekvieną dieną bendraudamas su įvairiais žmonėmis, stebiesi, kodėl patys brangiausi yra vieniši.

Gilus gyvenimiškas tyrimas, kodėl vienatvė pasirenka pačius stipriausius, arba jie renkasi vienatvę.

„Kiekvieną dieną bendraudamas su įvairiais žmonėmis, stebiesi, kodėl patys brangiausi yra vieniši. Jie išsiskiria savo charizma, malonia išvaizda, analitiniu mąstymu, geru išsiauklėjimu ir manieromis, už kurių visada slepiasi tvirtas žvilgsnis, kuriame vos pastebimas nedidelis liūdesys.

Jie ieško „savo“ žmonių, kad galėtų bendrauti, būti kompanijoje ir jaukiai ilsėtis, mylėtų, kurtų santykius ir šeimą. Jie dažniau suklysta, stipriau kenčia, atsargiau bendrauja, sunkiau išgyvena nesėkmes. Kiekvieną kartą santykiuose sudegę iki pamatų, jie pakyla iš pelenų ir tampa dar tobulesni bei stipresni.

Reklama

Ir vėl viską pradeda iš pradžių…

Jiems svetimi šiuolaikinės visuomenės stereotipai, jiems negalima įpiršti svetimų minčių. Nesvarbu, vyras ar moteris, jie ieško tokio žmogaus, su kuriuo būtų šilta ir ramu.

„Ramu“ tai nereiškia, kad nebus ginčų, adrenalino ar karštų emocijų. Šis „ramu“ reiškia, kad šalia yra žmogus, kuris neišduos. Žmogus, kuriuo tu besąlygiškai tiki, pasitiki ir esi užtikrintas 200%.

Net patys stipriausi žmonės stengiasi įsitikinti, kad juos myli…“

foto – www.gogetnews.info

Continue Reading

Life

14 piešinių, paaiškinančių tėvų ir dukterų santykius. Ties 8 piešiniu pradedi verkti!

Sniežana Suš iš Ukrainos nesiliauja džiuginti savo susirašinėjimo draugų Instagrame šiltomis iliustracijomis apie tėvų ir dukterų gyvenimą. Ją įkvėpė sūnaus gimimas – dailininkė tikisi, kad tie piešiniai padės vyrams tapti tikrais tėvais ir suprasti, kokie jie svarbūs savo vaikų gyvenime. Sniežana tai puikiai žino, kaip niekas kitas, nes jos vaikystė prabėgo be tėvo.

Šie piešiniai yra savotiška idealaus tėčio, apie kokį dailininkė visada svajojo, iliustracija.

1. „Tėčiai visada pasiruošę mus apginti tiek nuo patyčių mokykloje, tiek nuo monstrų po lova“.

2. „Tėvai nesibijo dėl mūsų padaryti neįmanoma. Pavyzdžiui, mums supinti kasas“.

3. „Su tėčiu tu visada jautiesi esanti pasaulio viršūnėje“.

4. „Jis toks šiltas ir jaukus“.

5. „Didelis tėtis visada gali tapti mažu dėl savo mylimos dukters“.

6. „Tėčiai visada randa laiko mūsų mažoms arbatos gėrimo ceremonijoms. Netgi, jeigu beprotiškai užsiėmę“.

7. „Jie žino, ką mes mylime“.

Reklama

8. „Todėl mums taip sudėtinga leisti jiems išeiti“.

9. „Jie su mumis žaidžia“.

10. „Dangus – fantazija“.

11. „Tėčiai gali viską, netgi pačius beprotiškiausius ir baisiausius dalykus“.

12. „Jie gali padėti, kai kažkas iš tiesų sudėtinga“.

13. „Jie visada pasiruošę pasilinksminti“.

14. „Tėvų gyvenimo prasmė – ginti ir mylėti savo dukras“.

Continue Reading

Life

Vaiko žodžiai privertė verkti pagyvenusį žmogų. Perskaityk juos ir susimąstyk…

Vaikas kiekvieną dieną ateidavo į pajūrį ir bangų skalaujamame kranto smėlyje rašydavo „Mama, aš tave myliu!“. Po  to stebėdavo, kaip jūros bangų liežuviai nuplauna užrašą ir šypsodavosi.

Liūdnas senukas kiekvieną dieną tai stebėjo ir lingavo galvą: „Kokie nuostabūs tie vaikai. Kiekvieną dieną rašyti vieną ir tą patį, kad jūra nuplautų…ir džiaugtis“.

Reklama

Vieną kartą jis priėjo prie berniuko ir paklausė: „Kodėl tu tai rašai, juk jūra kiekvieną kartą užrašą nuplauna ir tavo mama vis tiek jo neperskaitys. Geriau jai pasakyk tuos žodžius pats“.

Vaikas pažiūrėjo senukui tiesiai į akis ir atsakė: „Aš neturiu mamos. Ją pasišaukė Dievas, kaip jūra pasiima šį užrašą. Aš čia ateinu kasdien, kad pasakyčiau Mamai ir Dievui, kad gyvenimas gali pasiimti mūsų artimuosius, kaip jūra pasiima šį užrašą, bet meilė jiems  niekada neišsitrins ir liks amžinai“.

Senukas atsiklaupė ant kelių ir su ašaromis akyse parašė: „Nora, aš tave myliu!“ – toks buvo jo neseniai mirusios žmonos vardas. Po to jie susikibo už rankų ir abu žiūrėjo, kaip bangos lėtai pasiima šį užrašą…

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending