Connect with us

Life

LIETUVOS ŽIRGŲ LENKTYNIŲ ASOCIACIJA

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti, ruošiantis į žirgų lenktynes
Parengė: Austeja Simanavičiūtė

Lietuvoje ir pasaulyje įpusėjus žirgų lenktynių sezonui, verta įsigilinti į esminius šio karališko sporto bruožus. Taigi ką turi žinoti, vykdamas į lygiąsias žirgų lenktynes?
1. Lygiosios žirgų lenktynės – greičiausia žirgų sporto šaka, kai vidutiniškai išvystomas net 60 kilometrų per valandą greitis! Žirgai, vedami žokėjų, rungiasi įvairaus ilgio distancijose smėlio ar žolės take. Tai viena iš seniausių sporto šakų, kurios esmė nepakito nuo antikinių laikų – laimi tas, kas finišą pasiekia pirmasis.
2. Grynakraujai jojamieji žirgai – lenktynėse dominuojanti veislė visame pasaulyje. Jie itin atletiški, energingi, turi ilgas, lieknas kojas, didelius plaučius bei širdį, pasižymi „karštu” charakteriu. Būtent dėl šių savybių jie gali išvystyti labai didelį greitį. Įdomu, jog šiuo metu pasaulyje gyvena virš milijono šios veislės žirgų, o Lietuvoje jų turime apie penkias dešimtis.


3. Kad galėtų rengti lenktynes, hipodromas turi atitikti tam tikrus reikalavimus: jame privalo būti starto vartai, minkštos apsauginės tvorelės dėl žirgų ir žokėjų saugumo, profesionalūs bėgimo takai ir kitos numatytos sąlygos. Raseinių hipodromas – vienintelis Baltijos šalyse, atititinkantis šias griežtas sąlyas.
4. Šiame sporte tikrasis atletas – žirgas, o ne žirgo ir žokėjaus duetas, todėl žirgai po lenktynių ilsisi visą savaitę, kai žokėjus gali lenktyniauti net kelis kartus tą pačią dieną.
5. Prieš bėgimą, žirgai yra pristatomi publikai, kad kiekvienas galėtų išsirinkti savo favoritą, už kurį sirgs bėgimo metu. Žirgų apžiūros aikštelė, kurioje vyksta šis iškilmingas paradas, yra vadinama padoku, o jų vedlys – valetu.
6. Pagal žirgo pajėgumą jam priskiriamas tam tikras svoris, kad visų atletų jėgos būtų suvienodintos ir žiūrovai galėtų džiaugtis kvapą gniaužiančia kova. Iškart po bėgimo žokėjai yra sveriami. Leidžiama paklaida vos pusė kilogramo! Jeigu svarstyklės rodo mažesnį skaičių, nei nurodyta lenktynių programoje – rezultatai anuliuojami. Įdomu ir tai, jog žokėjus lipa ant svarstyklių su visa amunicija, išskyrus šalmą ir steką.


7. Žokėjai gali paskatinti žirgą minkštos odos botagėliu – steku. Tačiau jo naudojimui taikomas griežtas reglamentas, numatantis maksimalų sudavimų skaičių, dažnį ir kitus niuansus. Toks paskatinimas žirgo nežaloja, tik duoda jam ženklą ir laisvę šauti į priekį visu greičiu.
8. Kad žiūrovai nepamestų iš akių savo favorito, žokėjai vilki skirtinga apranga. Kiekvienas savininkas turi savo skiriamąją aprangą. Jei lenktynėse dalyvauja keli to paties savininko žirgai, žokejai vilki vienodas aprangas, tačiau juos skiria kepurėlių spalvos.
9. Kiekvienas laimėjimas kelia žirgo ir jo palikuonių vertę, nes renkantis žirgą vieni iš svarbiausių faktorių – jo geneologinis medis bei pergalės.
10. Žirgai gimę bėgti. Jie išsiskiria iš kitų gyvūnų savo karštu krauju, noru laimėti, ištikimybe bei jautria širdimi. Žirgas per daug išdidus, kad leistų sau pralaimėti.


Moderniame Raseinių hipodrome gražuolių grynakraujų žirgų kovos jau įsibėgėjo! Šių metų sezone, kuris tęsis iki Rugsėjo pabaigos, numatytos dar ketverios lentynės, tarp kurių ir įspūdingoji “Ledi Dienos” šventė. Visi, ieškantys neatrastų Lietuvos vietų bei originalių būdų pasisemti teigiamų emocijų, laukiami Raseiniuose jau Rugpjūčio 5 dieną. Pasibalnokite vėją ir puikiai praleiskite savaitgalį!

Reklama

Daugiau informacijos teikia:

Evelina Kolbasnik
Lietuvos žirgų lenktynių asociacijos prezidentė
Tel. +370 674 96 385

El. p.: info@raseiniuhipodromas.lt,

www.raseiniuhipodromas.lt

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 + 17 =

Life

Jai 54 metai, ir jos veide – nei gilių raukšlių, nei oda nenukarusi… Jos grožiui pavydi net jaunos moterys!

Apie neįkainuojamą krakmolo kaukės receptą man papasakojo moteris, kurią nenustoju žavėtis.

Laisvu laiku ji gražina avalynę akriliniais dažais, puošia ją gėlėmis ir gamina neįtikėtinus rankų darbo gaubtuvus. Niekas nežino, kiek jai iš tikrųjų metų: retai tokį gaivų veidą galima pastebėti jaunimo tarpe!

Siūlome šias stebuklingas kaukes, kurių pagrindinė sudėtis yra krakmolas. Jau po vienos procedūros jūsų veido oda pasitemps ir suspindės!

Veido kaukė su krakmolu.

INGREDIENTAI:

  • 1 v. š. krakmolo;
  • 1 a. š. druskos;
  • 1 a. š. medaus ir truputį šilto pieno.

NAUDOJIMAS

Sumaišyti visus stebuklingos kaukės ingredientus. Užtepti kaukę ant švarios veido odos. Palaikyti apie 30 minučių. Vatos diskeliu atsargiai nuvalyti kaukės likučius, nusiplauti veidą.

Veido kaukė su krakmolu ir cikorija.

Krakmolo kaukės stangrina odą, tonizuoja, atpalaiduoja bei suaktyvina vidinius odos procesus. Papildomi ingredientai, kurie yra šiuose kosmetikos mišiniuose, tik sustiprina krakmolo poveikį!

INGREDIENTAI:

Reklama
  • 4 v. š. krakmolo;
  • 1 v. š. grietinės;
  • 1 a. š. cikorijos miltelių.

NAUDOJIMAS

Sumaišyti visus kaukės ingredientus iki tirštumo. Užtepti kaukę ant švarios veido odos. Palaikyti apie 30 minučių ir nusiplauti veidą.

Veido kaukė su krakmolu ir kiaušinio baltymu.

INGREDIENTAI:

  • 1 v. š. bulvių krakmolo ir virinto vandens;
  • 1 kiaušinio baltymas;
  • 0,5 a. š. citrinos sulčių.

NAUDOJIMAS

Sumaišyti krakmolą su vandeniu.  Į gautą krakmolo pastą įmušti 1 kiaušinio baltymą ir įpilti citrinos sulčių. Viską sumaišyti. Turi gautis tąsi masė, kurią bus patogu užtepti ant veido. Užtepti kaukę ant švarios veido odos ir palikti 40 minučių.

Nuvalykite pastą drėgnu vatos diskeliu.

Krakmolo kaukė nuo raukšlių pakeis botoksą! Kuo greičiau pradėsite daryti tokias kaukes, tuo geriau, – neverta laukti tol, kol atsiras raukšlių.

Linkiu tau likti tokia pačia nepakartojama, būtinai išsaugok šių kaukių receptus ir nepamiršk jas naudoti!

Pasidalink šiuo įdomiu straipsniu su savo draugais, tegul ir jie apie tai žino!

Continue Reading

Life

Prosenelė tapo našle 27 metų… Ši istorija pakeitė mano požiūrį į gyvenimą!

Prosenelė tapo našle 27 metų. Ir dvi mergaitės ant rankų. Mažas berniukas mirė. Pinigų visai mažai, gyventi sunku…

Atlyginimas mažas, reikėjo būti taupiai. Taupyti ir protingai tvarkyti namų ūkį. Ji taip ir darė. Taip ir gyveno.

Vieną kartą parduotuvėje pamatė šiuos batelius. Prabangius, madingus, lakuotus, su aukštu pakulniu.

Ir nusipirko. Jie kaip tik ant kojų, kaip nulieti. Ir namuose įjungė patefoną, pasišoko – ji jau beveik du metus nešoko. Ir du metus gyveno taupiai, skaičiavo kiekvieną kapeiką, nors gyventi ir ne labai norėjosi. Ji ilgėjosi vyro, sūnaus. Bateliai kainavo brangiai, ji išleido visus pinigus. Ir tuomet ji su siaubu pagalvojo, kaip pragyvens su vaikais, kas bus rytoj.

Ir nieko blogo neįvyko. Pasiskolino pinigų, po truputį atidavinėjo skolą, sau įsipildavo mažiau sriubos ir mėsą atiduodavo mergaitėms. O pati tik sriubytę valgė ir virintą vandenį gėrė – tai menkniekis, nes bateliai buvo. Su kaspinėliais!

Reklama

Ji apsiavė bateliais, eidama pas pažįstamus į svečius, ten į ją įsimylėjo gamyklos direktorius, pasiūlė susituokti, po metų ji ištekėjo. Ir gyveno laimingai. Ir mergaitės buvo aprengtos ir pamaitintos, abi baigė aukštuosius mokslus.

Nors ir karas buvo ir visokiausi siaubai, bet bateliai, prisiminimai apie batelius – jie susidėvėjo, žinoma, – labai palaikė! Tai buvo džiaugsmingas prisiminimas! Ir devyniasdešimtmetė prosenelė prisimindavo šių nuostabių batelių pirkimą ir su šypsena pasakodavo apie pirkimo detales ir tą jaudinantį momentą… Ji retai šypsojosi, gyvenimas buvo sunkus.

Ir štai ką aš galvoju: nusipirkite sau daiktą, kurio širdis geidžia. Net jei pinigų visai mažai. Truputį pasiskolinkite, išsiversite, atidėkite sodo inventoriaus pirkimą. Arba klozeto. Arba ko nors kito.

Kai kurie pirkiniai gali išgelbėti gyvenimą ir pakeisti likimą, nors be jų galima išsiversti – be batelių su kaspinėliais. Tačiau jūs vis tiek nusipirkite. Ir kas nors gero įvyks. Ir gyventi norėsis. Ir šokti, klausyti patefono muzikos. Ir susipažinti su įdomiu žmogumi.

Ir po daug metų papasakokite proanūkei apie batelius. Su šypsena…

Continue Reading

Life

Vyras nusprendė išsiskirti su meiluže. Po 9 mėnesių gavo atvirlaiškį

Gyvenimas yra toks dalykas, kad niekas negali nuspėti kas įvyks ateityje.

Kaip liaudyje sakoma, jei žinotum kur nukrisi, tai nors šiaudelį ten pasitiestum.

Norime papasakoti jums vieną įdomią istoriją apie vyrą, kuris nusprendė smagiai leisti laiką ir linksmintis su jauna meiluže, kuri pagaliau jam pranešė, kad laukiasi nuo jo vaiko. Po tokių žodžių dauguma vyrų iškart bėga neatsigręždami, kas ir atsitiko su mūsų istorijos herojumi.

Tačiau jis nenorėjo įskaudinti moterį, neprašė jos atsikratyti kūdikio, tik paprašė išvažiuoti ir pažadėjo jai padėti. Po kurio laiko jis gavo keistą atvirlaiškį, kurio turinys jį nustebino. Ar norite sužinoti šio atvirlaiškio turinį? Tuomet skaitykite.

Gyvenimas nenuspėjamas! Žinoma, mes planuojame ir kartais mums pavyksta pasiekti rezultatą. Bet dauguma žmonių žino, kad neįmanoma numatyti visų likimo posūkių. O jei kalbama apie meilės santykius, tai čia tikrai mus laukia netikėtumų kaleidoskopas.

Keletą metų susituokęs vyras turėjo romaną su itale. Vieną kartą ji pasakė, kad yra nėščia.

Vyras nenorėjo sugandinti savo reputacijos ir sugriauti santuoką. Todėl paklausė jos, ar ji galėtų sugrįžti į Italiją, kad ten slaptai pagimdytų vaiką mainais už didelę pinigų sumą. Jis taip pat pasakė, kad kas mėnesį perves jai pinigus, kol vaikui sukaks 18 metų.

Reklama

Moteris sutiko. Po to paklausia jo, kaip jis sužinos, kad vaikas jau gimė. Norėdamas išgelbėti save nuo viešumo, jis paprašė moters, kad ji, kai gims vaikas, atsiųstų atvirlaiškį ir jame parašytų „Spageti“. Jie atsisveikino, ir moteris išvyko į Italiją.

Po 9 mėnesių…

Vieną vakarą vyras grįžo namo, kur jį sutiko nustebusi žmona.

– Brangusis, – pasakė ji, – šiandien gavome keistą atviruką.

– Labai įdomu, duok paskaityti, – atsakė vyras.

Žmona atnešė atviruką. Ji stebėjo jį. Po kelių skaitymo eilučių vyras pabalo ir apalpo. Žmona suskubo jam padėti. Keistas atvirlaiškis gulėjo ant grindų.

Jame buvo parašyta: „Spageti, spageti, spageti, spageti, spageti. Trys su kukuliukais, du – be. Prašau, atsiųsti daugiau padažo.“

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending