Connect with us

Life

Mama rauda, žiūrėdama, kaip jos sūnus guli ant šuns ir žiūri į ekraną. Jos ašarų priežastis sušildys jūsų širdis.

Jeigu jūs ne iš karto suprasite, kas vyksta šioje nuotraukoje, jūs – laimingas žmogus, nors gal to ir nesuvokiate.

Šią nuotrauką įdėjo Channa Niehaus, penkiamečio Kainoa mama. Šimtus tūkstančių žmonių sujaudino užrašas po šia nuotrauka.

"See this moment? I've never experienced a moment like this. Yesterday was the first day my 5 year old Autistic son met…

Gepostet von Love What Matters am Dienstag, 18. Oktober 2016

„Matote tai? Aš niekada nejaučiau nieko panašaus. Vakar mano penkiametis sūnus, sergantis autizmu, pirmą kartą susitiko su savo naujuoju šunimi, kurį specialiai treniravo, kad jie padėtų vaikams-autistams. Tornadas. Mes iš JAV persikėlėm į Japoniją ir beveik du metus laukėme susitikimo su Tornado.

Ši nuotrauka rodo mums motinos veidą, kuri pati negali apkabinti, aprengti, prausti savo sūnaus, miegoti su juo ar tiesiog kvailioti. Kai ji pamatė, kap jis ramiai guli ant savo šuns – savo paties noru, todėl, kad pats jaučia ryšį su juo. Tai veidas motinos, kuri tūkstančius kartų matė, kaip jos sūnus negalėjo kontaktuoti su niekuo, nors ir bandė susirasti draugų. Nors vieną draugą. Nors vieną artimą žmogų. Ji valandų valandas sėdėjo prie sūnaus, kai jis verkdavo naktimis: juk jis visai nieko neturi be šeimos, kaip stipriai jis nesistengtų. Kaip nesistengtų jis sekti nurodymais, jie negalėjo pakeisti jo pasaulio. Ir dabar ji sėdi šalia sūnaus, žiūrėdama į jį, ir negali kvėpuoti, ir negali ištarti nė žodžio.

Tai buvo verta padaryti. Viskas: kova dėl specialių paslaugų, diagnozės, pinigai, šūsnys užpildytų dokumentų, mokyklos susirinkimai, ašaros, kiekvienas žingsnis pirmyn ir kiekvienas žingsnis atgal, visos mūsų abejonės dėl ateities. Kažkodėl dabar – dėl Tornado – aš tikrai žinau, kad viskas bus gerai. Begalinę daugybę kartų aš mačiau, kaip mano sūnus bando įveikti sunkumus ir susidoroti su skausmu; begalinę daugybę kartų aš verkiau dėl to. Bet vakar aš verkiau dėl kitko. Šio jausmo aš negaliu aprašyti.“

Gepostet von 4 Paws For Ability am Sonntag, 25. September 2016

Sunku įsivaizduoti, ką jaučia motina, kuri netgi negali apkabinti savo sūnaus, nerizikuodama iššaukti jo panikos priepuolio. Vaikams-autistams sunku rasti ryšį su aplinkiniais žmonėmis. Todėl į pagalbą tokiems vaikams yra treniruojami specialūs šunys – jie nuramina vaiką per panikos priepuolį, seka jį ir įspėja tėvus, kada reikalinga pagalba. Kadangi šunys jaučia ir elgiasi kitaip, vaikams lengviau su jais bendrauti.

Autizmas – tai ne liga, o vystymosi ypatumas. Todėl išgydyti autizmo tabletėmis neįmanoma. Bet šunims tai pavyksta! Jų rūpestis, atsidavimas, žaismingumas ir šiluma padeda vaikams atrasti ryšį su aplinkiniu pasauliu.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 2 =

Fresh articles

Facebook

Trending