Connect with us

Įdomybės

Mokslas patvirtino ir paaiškino, kaip šunys atpažįsta „blogus“ žmones

Dažnai nutinka, kad šuns šeimininkas negali paaiškinti, kodėl,  pamatę kai kuriuos žmones, jų augintiniai tampa ypač sargūs. Kai kas teikia skubotas išvadas, kad galbūt gyvūnas truputį kaprizingas. Mokslas įrodo, kad šunys taip elgiasi todėl, kad jie geba atpažinti „blogus“ žmones.

Įrodyta, kad šunys yra jautrūs gyvūnai, gebantys atskirti įniršusį žmogų nuo atsipalaidavusio, silpno.

Tyrinėtojai nutarė pasigilinti į tą aspektą, dėl kurio daugiau ar mažiau buvome įsitikinę. Šunys turi šeštą jausmą. Ypač stipriai jis pasireiškia santykiuose su žmonėmis. Jeigu gyvūnų bendravimo aktyvumas priklauso nuo žmonių, su kuriais jie palaiko ryšį, tam turi būti paaiškinimas.

Kad įsitikintume, jog šunys gali atpažinti „blogą“ žmogų, buvo atliktas šis bandymas.

Reklama

Mokslininkai šunims sudarė dvi situacijas. Jose dalyvavo šuns šeimininkas ir du darbuotojai. Pirmojoje situacijoje šeimininkas iš visų jėgų stengėsi atidaryti konteinerį su maistu. Jis paprašė pagalbos vieno darbuotojo, o antrasis tuo metu buvo neaktyvus. Kai atidarė konteinerį, šuo priėmė maistą iš abiejų darbuotojų.

Antroje situacijoje vienas iš darbuotojų atsisakė šeimininkui padėti atidaryti konteinerį, o antrasis nieko neveikė. Šuo priėmė maistą tik iš antrojo ir vengė prieiti prie žmogaus, kuris nepadėjo šeimininkui.

Tokį pat  požiūrį į žmones parodė visi šunys, dalyvavę eksperimente. Tyrimų rezultatai buvo paskelbti mokslinėje santraukoje Neuroscience&BiobehavioralReviews.

Mokslininkai priėjo prie išvados, kad šunys apie žmones sprendžia iš to, kaip šie elgiasi su kitais žmonėmis.

Jeigu jūsų šuo urzgia ir nenori, kad jį paglostytų kas nors iš jūsų aplinkinių, vadinasi, praeityje pasitaikė atvejų, kai tie žmonės, šunų nuomone, su jumis elgėsi „blogai“. Nepamirškite, kad šunys turi puikią atmintį.

1 Comment

1 Comment

  1. Tyrėjas

    March 15, 2018 at 10:41 am

    ką jūs čia rašot? Kiek suprantu išvertėt abejotinų internetinių puslapių straipsnį į lietuvių kalbą, nes kiek ieškojau niekur orginalus straipsnis nepublikuojamas. Abejotinuose puslapiuose nuorodos į orginalų “tyrimą” nėra. Ar bent domėtojotės kaip kas buvo atlikta? Ar “tyrimas” bent atitiko mokslinio tyrimo reikalavimus?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 12 =

Įdomybės

Vokietijoje po stogu įkūrė atogrąžų salą

Didžiulio vandens parko dydis stebinantis – 360 metrų ilgio, 210 metrų pločio ir 108 metrų aukščio.

Pasirodo, yra ir tokia. 60 kilometrų į pietus nuo Vokietijos sostinės išsidėsčiusi didžiausia pasaulyje atogrąžų sala, turinti didžiausią pasaulyje atogrąžų miško plotą, kur auga 30 tūkstančių medžių, krūmų ir kitokių augalų.

Šio milžiniško vandens parko dydis pribloškia – 360 metrų ilgio, 210 metrų pločio ir 108 metrų aukščio.

Reklama

Bendras parko plotas – 66 tūkstančiai kvadratinių metrų. Toks dydis prilygsta aštuonioms futbolo aikštėms, o aukštis toks, kad viduje būtų galima paslėpti Laisvės statulą (vertikaliai) ir Eifelio bokštą (horizontaliai).

Šį išskirtinį kurortą vienu metu aplanko 7 tūkstančiai turistų. Originalus ir statinio pavadinimas «TropicalIslandsResort». Čia pastovi oro temperatūra + 25 laipsniai Celsijaus, o vandens +28.

Continue Reading

Įdomybės

Svečias iš ateities: Kim Kardashian „implantavo“ po odą neįprastą vėrinį, kuris šviečia tamsoje

Aukštoji mada visada buvo viena iš žmonių saviraiškos galimybių, tai aiškiai parodo gana keisti šiuolaikiški aksesuarai ir papuošalai.

https://www.instagram.com/p/Bm_iVjwHD2n/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Dizaineris Saimonas Hakas (SimonHuck) artimas Kim Kardashian draugas, mano, kad artimiausioje ateityje mados sekėjai pradės implantuoti papuošalus po odą.

View this post on Instagram

🥂@harpersbazaarus

A post shared by Simon Huck (@simonhuck) on

Visai neseniai internete buvo pristatyta jo eksperimentinė koncepcija pavadinimu „A. Human“.

Mums buvo svarbu, kad visi pagalvotų apie madą ateitį ir spręstų įprastus saviraiškos metodus (Saimonas Hakas).

Kim Kardashian, kaip šio futuristinio projekto rėmėja, išbandė „ateivių“ vėrinį, kuris spindi pagal širdies plakimo ritmą. Šis vėrinys ypač efektyviai atrodo tamsoje!

Reklama

https://www.instagram.com/p/Bm_u9SshixD/?utm_source=ig_web_copy_link

Reikia pripažinti, kad šis aksesuaras atrodo gana keistai. Tačiau būtent tai suteikia Kardashian įvaizdžio netikėtų savybių.

Be Kim, projekto „A. Human“ modeliais tapo Andrea Pejic, Chrissie Teigen ir Tan France.

https://www.instagram.com/p/Bm-77IngSp9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

https://www.instagram.com/p/Bm_-b65H_V5/?utm_source=ig_web_copy_link

Pasak Saimono Hako, implantuoti papuošalai gali greitai tapti madingi, nes jie yra tikrasis atradimas naktinio gyvenimo mėgėjams.
Ar nuspręstumėte kažką panašaus išbandyti sau? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose!

Continue Reading

Įdomybės

Britas nepastebėtas pateko į lėktuvą su mylimosios pasu

23 – metis britas Maiklas Rendalas netyčia pasinaudojo savo draugės AT kortele įlaipinimo į lėktuvą skrydžiui į Vokietiją metu, ir niekas iš oro uosto darbuotojų to nepastebėjo.

Skubėdamas į oro uostą, vaikinas, dirbantis techniku Misterio Lareno komandoje „Formulė – 1“, netyčia pasigriebė savo mylimosios Šarlotės Bul pasą. Su juo Maiklas buvo patikrintas Londono Gatvike.

Su draugės dokumentu vaikinas nukeliavo į Berlyną, čia jis atvyko į moto lenktynes. Tik nusileidus lėktuvui Vokietijos sostinėje, muitinės darbuotojai atkreipė dėmesį į neatitikimą dokumente. Rendallas iš karto prisipažino apie šį nesusipratimą.

Reklama

Oro uosto darbuotojai apie valandą neleido vaikinui tęsti vienadienės kelionės.

Rendallas pareiškė: “Tai kelia pasipiktinimą, kad aš nusigavau taip toli. „EasyJet“ darbuotojai turėjo patikrinti vardą skrydžio biliete, ko jie, akivaizdu, nepadarė.

Mylimieji paragino oro bendrovę patiems išsiaiškinti šį nesusipratimą.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending