Connect with us

Įdomybės

Mokslas patvirtino ir paaiškino, kaip šunys atpažįsta „blogus“ žmones

Dažnai nutinka, kad šuns šeimininkas negali paaiškinti, kodėl,  pamatę kai kuriuos žmones, jų augintiniai tampa ypač sargūs. Kai kas teikia skubotas išvadas, kad galbūt gyvūnas truputį kaprizingas. Mokslas įrodo, kad šunys taip elgiasi todėl, kad jie geba atpažinti „blogus“ žmones.

Įrodyta, kad šunys yra jautrūs gyvūnai, gebantys atskirti įniršusį žmogų nuo atsipalaidavusio, silpno.

Tyrinėtojai nutarė pasigilinti į tą aspektą, dėl kurio daugiau ar mažiau buvome įsitikinę. Šunys turi šeštą jausmą. Ypač stipriai jis pasireiškia santykiuose su žmonėmis. Jeigu gyvūnų bendravimo aktyvumas priklauso nuo žmonių, su kuriais jie palaiko ryšį, tam turi būti paaiškinimas.

Kad įsitikintume, jog šunys gali atpažinti „blogą“ žmogų, buvo atliktas šis bandymas.

Reklama

Mokslininkai šunims sudarė dvi situacijas. Jose dalyvavo šuns šeimininkas ir du darbuotojai. Pirmojoje situacijoje šeimininkas iš visų jėgų stengėsi atidaryti konteinerį su maistu. Jis paprašė pagalbos vieno darbuotojo, o antrasis tuo metu buvo neaktyvus. Kai atidarė konteinerį, šuo priėmė maistą iš abiejų darbuotojų.

Antroje situacijoje vienas iš darbuotojų atsisakė šeimininkui padėti atidaryti konteinerį, o antrasis nieko neveikė. Šuo priėmė maistą tik iš antrojo ir vengė prieiti prie žmogaus, kuris nepadėjo šeimininkui.

Tokį pat  požiūrį į žmones parodė visi šunys, dalyvavę eksperimente. Tyrimų rezultatai buvo paskelbti mokslinėje santraukoje Neuroscience&BiobehavioralReviews.

Mokslininkai priėjo prie išvados, kad šunys apie žmones sprendžia iš to, kaip šie elgiasi su kitais žmonėmis.

Jeigu jūsų šuo urzgia ir nenori, kad jį paglostytų kas nors iš jūsų aplinkinių, vadinasi, praeityje pasitaikė atvejų, kai tie žmonės, šunų nuomone, su jumis elgėsi „blogai“. Nepamirškite, kad šunys turi puikią atmintį.

1 Comment

1 Comment

  1. Tyrėjas

    March 15, 2018 at 10:41 am

    ką jūs čia rašot? Kiek suprantu išvertėt abejotinų internetinių puslapių straipsnį į lietuvių kalbą, nes kiek ieškojau niekur orginalus straipsnis nepublikuojamas. Abejotinuose puslapiuose nuorodos į orginalų “tyrimą” nėra. Ar bent domėtojotės kaip kas buvo atlikta? Ar “tyrimas” bent atitiko mokslinio tyrimo reikalavimus?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 5 =

Įdomybės

Manikiūras Naujiesiems 2019 metams – puikios bei gražios idėjos!

Kai tyliai išeina ruduo, palikdamas pilkus belapius medžius, ryto šalną ir niūrų apniukusį dangų, prie mūsų iš lėto prisėlina tas saldus šventinio laukimo jausmas. Taip, nors iki Naujųjų metų dar beveik mėnuo, tačiau šis laikotarpis yra svajonių metas. Svajojame apie dovanas, sudarome patiekalų bei svečių sąrašus, galvojame, kaip atrodysime per Naujuosius Metus. 

 

Reklama

Kokie Naujieji metai šiuolaikinei moteriai be įdomaus teminio manikiūro? Mes siūlome jums kartu su mumis išsirinkti Naujųjų 2019 metų manikiūrą.

Moterims labai patinka minimalizmas, kuris dabar yra ne tik kasdieninio manikiūro variantas, bet ir šventinis variantas.

Naujametinė ir žiemos dekoro atributika – tai visuomet gražu ir tinkama! Sukurkite nuotaiką ryškiais akcentais, blizgučiais ir nuostabiais pasakiškais motyvais.

Continue Reading

Įdomybės

Šis labradoras visada taip nuramina savo draugą Husky. Tai taip mielai atrodo

Auksinio labradoro vardas yra Messi, ir tai yra mergaitė, o jos draugas vardu – Audi. Jie yra kaimynai, tačiau aukšta tvora neleidžia jiems žaisti kartu. Todėl, kai Audi labai pradeda liūdėti vienas, Messi ateina prie tvoros, pašaukia Audi ir stipriai apkabina savo draugą letenomis. Audi nusiramina, ir visa Tailando apylinkė nutyla. Pažiūrėk, kaip jie mielai atrodo kartu. Ištikimiausi draugai pasaulyje.

Continue Reading

Įdomybės

18 fontanų iš viso pasaulio, į kuriuos galima žiūrėti amžinai

Architektūra yra įspūdinga. Studijuoti ir apžiūrinėti neįprastus pastatus, nuostabius tiltus, kerinčias vaizduotę skulptūras galima stebėti tiek realybėje, keliaujant po pasaulį, tiek nuotraukose. Tarp kitų pasaulio architektūros ir dizaino stebuklų, ypač –  įdomūs fontanai. Galų gale, kaip žinote, į bėgantį vandenį galima žiūrėti amžinai.

Mes parinkome jums 17 įspūdingų fontanų, kuriuos turėtumėte pamatyti savo akimis bent vieną kartą savo gyvenime.

Metamorfozė, JAV

Julija Penrose fontanas, JAV

Fontanas-laivas, Ispanija

Daiveriai, JAE

Montjuicas, Ispanija

Fontanas-kranas, Ispanija

Swarovski fontanas, Austrija

Turto fontanas, Singapūras

Fontanas 71, JAV

Reklama

Fontanas-piltuvas, Didžioji Britanija

Tautų fontanas, JAV

Dubajus fontanas, JAE

Stravinskio fontanas, Prancūzija

Vaivorykštės fontanas, Pietų Korėja

Fontanas “Bellagio”, JAV

Fontanas Vulkanas, Jungtiniai Arabų Emyratai

Grafinis fontanas, Japonija

Skaitmeninis fontanas

Šiuo fontanu, skirtingai nuo kitų, negalima grožėtis gyvai. Tai yra amerikiečių menininko Chad Knight, dirbančio skaitmeninės skulptūros žanre, projektas. Kas žino, gal vieną dieną jo projektus pavyks įgyvendinti realybėje.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending