Connect with us

Įdomybės

Mokslininkai surado beveik 100 milijonų metų gėlių žiedelius

Gintare surado senovinių gėlių.

Tyrinėtojai iš JAV rado priešistorinių gėlių gintaro gabalėliuose iš Mjanmo. Oregono valstijos mokslininkai teigia, kad šių augalų amžius yra apie 100 milijonų metų.

„ Šie gintaro gabalėliai taip gerai išlaikė gėlių spalvas, kad, atrodo, jas nuskynėte nuo gėlių krūmo savo sode. Galbūt dinozaurai galėjo atsitiktinai sulaužyti šakeles ir „nupurtyti“ gėles į dervos lašus ant araukarijos žievės, kuri šiandien laikoma pagrindiniu priešistorinio gintaro šaltiniu“, – pasakoja profesorius Džordžas Poinaras iš Oregono valstijų universiteto.

Araukarijų miškai augo dabartinėje Mjanmo teritorijoje maždaug prieš 100 milijonų metų. Juose apsigyveno dinozaurai, primityvūs žinduoliai, vabzdžiai ir augo pirmieji žydintys augalai.

Žiedelius, kuriuos rado gintare, pavadino Tropidogyne pentaptera. Kiekvieno žiedelio skersmuo neviršija 5 milimetrų. Žiedų piestelės buvo neįprastos dvišakos struktūros, nepanašios į kitų senovinių gėlių sandarą. Naują rūšį vadina „giminaičiais“ tų augalų, kurie šiuo metu auga Australijoje, Pietų Afrikoje ir Pietų Amerikoje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 7 =

Fresh articles

Facebook

Trending