Connect with us

Įdomybės

Nežiūrint į skandalą su užkrėstais kiaušiniais, Belgijoje buvo iškeptas 4 metrų skersmens omletas

Patiekalui buvo panaudota 10 tūkstančių kiaušinių

Vykstant skandalingam įvykiui, kai kiaušiniuose jau net 18 šalių buvo rasta insekticido fipronilo pėdsakų, belgijos mieste Malmedyje jau 22 kartą buvo iškeptas tradicinis gigantiškas omletas.

Organizatorių teigimu, visi produktai omletui kepti buvo kruopščiai patikrinti ir nekelia jokio pavojaus sveikatai.

Kaip pranešama, gigantiškam omletui, kepamam 4 m skersmens keptuvėje, buvo panaudota 10 tūkstančių kiaušinių, o jo svoris sudarė 1,5 tonos.

Reklama

Priminsime, daugiau kaip dešimtyje Europos parduotuvių buvo rasta kiaušinių, užkrėstų pavojinga medžiaga fipronilu.

Kiaušiniai su fipronilu pateko į Belgiją, Švediją, Didžiąją Britaniją, Austriją, Airiją, Italiją, Liuksemburgą, Lenkiją, Rumuniją, Slovėniją, Slovakiją, Daniją, Šveicariją, Prancūziją, Vokietiją ir netgi Honkongq. Užkrato šaltinis – Nyderlandai ir Vokietija, didžiausi kiaušinių tiekėjai.

Fipronilas naudojamas kovojant su vištų utėlėmis, bet patekęs į žmogaus organizmą gali sukelti inkstų, kepenų ir skydliaukės pažeidimą.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 14 =

Įdomybės

20 metų jis rinko butelius nuo šampano ir pagaliau iš jų pastatė tikrą šedevrą

Visi manė, kad jam stogas nuvažiavo. Tik po 20 metų kaimynai suprato, kam jis tempė į savo kiemą butelius…

Zaporožės gyventojas Vladimiras Sasa, pasistatė neįprastą namą su antstatu. Kaip skelbia «Позиция», kaip statybinę medžiagą, jis panaudojo šampano butelius.

Reklama

Projekto realizavimui, kaip teigia pats Vladimiras, jis sugaišo20 metų. Statybos darbus jis pradėjo dar praeito amžiaus 90-aisiais, o pabaigė tik 2009. Tokią neįprastą statybinę medžiagą surasti buvo ne taip ir lengva. Bet jis niekada nepasidavė.

Užtai dabar meistras gali pasigirti, kad oro, susikaupusio tuščiuose buteliuose, dėka, name šilta žiemą ir vėsu vasarą.

Continue Reading

Įdomybės

Tarybinio chirurgo receptas: kaip per pirmąsias valandas greitai „užmušti“ gripą

Daug druskos vartoti negalima – tai žino visi. Įprotis, valgyti labai smarkiai pasūdytą maistą, kenkia sveikatai, kelia skysčių užsilaikymo organizme problemą. O štai druską naudoti, kaip gydomąją priemonę, netgi labai naudinga.

Druskos tirpalas gali padėti gydyti uždegimą, druskos tirpalu plaunama nosis ir gerklė, Kokius dar stebuklus daro paprasta valgomoji druska?

Šį receptą išbandė gydytojas I.I. Ščeglovas, gydęs karius dar Antrojo pasaulinio karo metais. Apie šį receptą papasakojo jo medicinos sesuo.

Medicinos sesuo pasakojo, kad chirurgas, naudodamas hipertoninį druskos tirpalą, gydė labai rimtas žaizdas, kurios po 3-4 dienų nustodavo pūliuoti, pasidarydavo rausvos spalvos. Aukšta temperatūra taip pat nukrisdavo. Mirties atvejų pas gydytoją Ščeglovą buvo tikrai labai mažai.

Kaip tai įmanoma? Visa paslaptis tame, kad druskos tirpalas absorbuoja skystį su patogenine mikroflora, įtraukdama visas kenksmingas medžiagas ir jas išvalydama.

Kokios yra druskos tvarsčio naudojimo taisyklės?

1) Druskos procentas tirpale turi būti ne didesnis, nei 10 procentų. Geriau mažiau, negu daugiau! Jei druskos bus daugiau, tai gali suardyti kapiliarus audiniuose toje vietoje, kur uždėtas tvartis.

2) Tvarsčiui reikia naudoti orą praleidžiančią medžiagą. Tai būtinas faktorius. Naudokite tik natūralius audinius – liną, medvilnę, kurie jau daug kartų buvo naudoti, skalbti, minkšti.

Jei naudojate marlę, sudėkite ją 8 sluoksniais. Bet kokį kitą audinį iš nurodytųjų – 4 sluoksniais.

Reklama

3) Druskos tvarstis veikia tik tą vietą, ant kurios jis uždėtas.

4) Toks gydymas gali būti gana ilgas – reiks ne mažiau, kaip savaitės, kad būtų matomi rezultatai.

5) Tvarsčio uždėjimo metu tirpalas turi būti gana karštas. Tvarstį gręžkite vidutiniškai, kad nebūtų labai sausas ar labai šlapias. Pribintuokite bintu ir priklijuokite pleistru.

Kaip naudoti druskos tvarstį konkretiems susirgimams?

  • Jeigu jūs sergate sloga arba jums skauda galvą, uždėkite tvarstį ant kaktos ir pakaušio, apriškite aplink. Sloga praeina po 1 – 1,5 valandų. O norint atsikratyti galvos skausmo, raištį geriau palaikykite iki ryt9o.
  • Jei jaučiate, kad peršalote arba pasigavote gripą, iškart griebkitės šio metodo, aprašyto aukščiau. O jei jūs, vis tik, praleidote momentą, teks uždėti tokį tvarstį dar ir ant nugaros (2 sluoksnius sudrėkinto tvarsčio ir 2 sluoksnius sauso rankšluosčio.

Tvarsčius palikite nakčiai.

Atlikite 4-5 procedūras.

O štai dar keletas patarimų, kaip teisingai gaminti druskos tirpalą.

Tai svarbu!

  1. 1 litre šilto virinto vandens ištirpinkite 3 nubrauktus valgomuosius šaukštus druskos. Gerai išmaišykite. (Vanduo gali būti lietaus, distiliuotas)
  1. Paimkite 8 sluoksnius natūralaus audinio, pavilgykite tirpale 1 minutę. Lengvai nuspauskite, kad netekėtų.
  2. Uždėkite šį druskos tvarstį ant skaudamos vietos, gerai pribintuokite arba pritvirtinkite pleistru. Ant viršaus uždėkite natūralios vilnos audinio. Ir eikite miegoti.
  3. Ryte nenuimkite. Pakartokite procedūrą kitą vakarą prieš miegą.

PRIEŠ NAUDODAMI BET KOKĮ VAISTINĮ PREPARATĄ ARBA GYDYMO BŪDĄ, BŪTINAI PASIKONSULTUOKITE SU GYDANČIUOJU GYDYTOJU!

Continue Reading

Įdomybės

30-ies metų gimdyvė, sunkus gimdymas, kūdikio išgelbėjimui liko vos keletas minučių, motina davė sutikimą daryti Cezario pjūvį be narkozės – Mes matome pasaulį

Pagal profesiją aš esu gydytoja-anesteziologė, puse etato dirbu gimdymo namuose. Dažnai dalyvauju Cezario pjūvio metu, paprastai operacijos būna planinės, pagal sudėtingumą niekuo nesiskiria nuo bendrosios chirurgijos operacijų, vienintelis apribojimas anesteziologijoje – tai atliekama tik epidūrinė anestezija (per kateterį įvedama per nugaros smegenų kamieną, pacientė lieka sąmoninga)

Moterys pasitaiko įvairios, juk mūsų ligoninė vienintelė rajono centre, būna ir alkoholikių, ir benamių, ir narkomanių. Tačiau viena istorija man įsiminė labiau už kitas.

Kartą mums greitoji atvežė kokių 30 metų moterį. Kol jai darė echoskopiją, felčeris mums papasakojo:

— Šios damutės vyras pavydus, neleido į gimdymo namus, sako, nėra čia ko svetimiems vyrams į rankas atsiduoti.

— O jai sąrėmiai jau 8 valandas trunka, vaisiaus širdelė vos plaka, kraujavimas. Bobulė gimdymą priiminėjo, moteris ir išprašė jos, kad greitąją iškviestų, prigąsdino, gal kažkuo.

— Vyrą teko „atjungti“, puolė muštis, taip ir atvežėm gimdyvę.

Ir dabar mes turėjom tokią situaciją: vaikelis ėjo užpakaliuku į priekį, pradingo sąrėmiai, atšoko placenta ir virkštelė buvo du kartus apsivijusi kūdikio kakliuką.

Kūdikio širdelė plakė vos girdimai, hipoksija, gimdymas grėsė mirtimi tiek motinai, tiek ir vaikui. Minutės buvo suskaitytos.

Gimdyvė buvo sąmoninga.

Aš pastačiau kateterį į nugaros smegenų kamieną ir įvedžiau preparatą. Bet nuskausminimas gali prasidėti tik po 20 minučių.

Mes su chirurgu paėjome į šoną, aš turėjau beprotišką mintį:

— gelbėkime kūdikį, — sakau, –  juk 100% mirs, kol sulauksim anestezijos.

— Baudžiamoji atsakomybė gresia, supranti?! — sako jis.

Reklama

Mes patraukėme pečiais, grįžome prie stalo ir aš griežtai klausiu pacientės:

— Anestezija suveiks po 20-ies minučių, iki to laiko nebebus ko gelbėti.

— Mes galim pradėti operaciją dabar, nelaukiant anestezijos, ir įsitikinę, kad išgelbėsim ir jus, ir kūdikį.

— Jūs sutinkate, kad pradėtume operaciją be narkozės?

Ji linktelėjo man, aš linktelėjau chirurgui. Mes pririšome ją diržais prie stalo, chirurgas paėmė skalpelį ir padarė pirmą pjūvį – nuo bambos iki gaktikaulio.

Moters skruostais ėmė bėgti ašaros, ji atmetė galvą atgal ir mes išgirdome suspaustą riksmą.

Bet ji net nepajudėjo, bijodama pakenkti kūdikiui. Operacija vyko toliau…

Pakilo gimdyvės kraujospūdis ir sutankėjo pulsas. Gydytojas užsakė jos grupės kraujo ir tęsė, o vargšė mama vis dejavo ir kentė, kentė…

Chirurgas ištraukė vaikelį, nuvyniojo virkštelę nuo kakliuko, suspaudė ją, ir atidavė neantologui, ir mes išgirdome pirmą kūdikio riksmą.

Moteris nusišypsojo iš džiaugsmo ir palengvėjimo, mes tęsėme operaciją, dabar reikėjo užsiūti pjūvį.

Pradėjo veikti anestezija, ir mes baigėme operaciją be komplikacijų.

Tai buvo ryškiausias motinos herojiškumas. Po dviejų savaičių ją su dukrele išrašė, o savo vyrą ji padavė į teismą, kad jis neleido jai vykti į gimdymo namus.

Ir teismą ji laimėjo.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending