Connect with us

Įdomybės

Paprastas ir efektyvus būdas išmokyti vaiką nepertraukinėti

Tur būt visiems tėvams pažįstama situacija, kai kalbantis su pažįstamu, sūnus ar dukra tampo už rankovės ir pertraukinėja pokalbį. Technika, kurią aš nusižiūrėjau iš vienos savo pažįstamos, padės visiems laikams išspręsti šią problemą.

Mes sėdėjom jos namuose ir kalbėjomės, kai jos trimetis sūnus priėjo ir norėjo kažką pasakyti. Bet vietoj to, kad būtų nutraukęs mūsų pokalbį, jis tiesiog padėjo savo ranką ant jos riešo ir ėmė laukti. Mano draugė, atsakydama sūnui, bet nenutraukdama mūsų pokalbio, padėjo savo ranką ant jo rankutės.

Kai ji baigė savo mintį, ji atsisuko į vaiką. Aš buvau sužavėta. Taip paprastai ir švelniai. Jos sūnui tereikėjo palaukti kelias sekundes, kol mama baigs sakinį, ir po to jos dėmesys bus atiduotas jam.

Aš papasakojau apie tai vyrui, ir mes iškart nusprendėm išbandyti šią techniką savo šeimoje. Mes paaiškinome vaikams, kad jei jie nori ką nors pasakyti, o kažkas jau kalbasi, pakanka tiesiog padėti ranką ant mūsų riešo ir truputį palaukti. Praėjo visai nedaug laiko, ir vaikai nustojo lįsti į pokalbį.

O svarbiausia, kad daugiau nebereikia jokių grubių frazių, kaip „Nepertraukinėk“, „Nelįsk į pokalbį“ arba „Palauk“. Tik lengvas prisilietimas, ir viskas.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 14 =

Fresh articles

Facebook

Trending