Connect with us

Sveikata

Penki ligų tipai, kurių šaltinis yra… mikrobangų krosnelė

Kažkada novatoriškas ir patogus prietaisas, mikrobangų krosnelė jau seniai pavirto eiliniu virtuvės įrenginiu. Žmonės nesuka sau galvos: ar keptuvėje iškepti sau omletą ar mikrobangų krosnelėje.  jie pasirinks greičiau pigesnį variantą: už ką brangiau mokėti už dujas ar elektrą. Ir, žinoma, visi žino baisių istorijų apie „baisų“ mikrobangų krosnelės spinduliavimą, tačiau labai mažai žmonių jas vertina rimtai. O be reikalo, besisaugantį ir dievas saugo.

Chroniškas nuovargis

Gyvenate be streso, miegate 8 ar net 9 valandas per parą, bet vis tiek jaučiatės pavargęs? Viena iš priežasčių, bet nebūtinai pagrindinė, gali būti mikrobangų poveikis raudoniesiems kraujo kūneliams – jų koncentracija sumažėja ir deguonies kiekis, kurį kraujas perduoda organams, sumažėja proporcingai. Tai taip pat sukelia lėtinį nuovargį, taigi prasminga atsisakyti mikrobangų krosnelės.

Nemiga

Miegate tame pačiame kambaryje, kur yra mikrobangų krosnele? Spinduliavimas prasiskverbia giliai ir veikia mūsų organizmą mums patiems to nepastebint. Jūs net nežinote, kad miego hormono – melanino – koncentracija sumažėjo, ir stebitės, kodėl jums vis nepavyksta užmigti. O priežastis yra visai greta.

Uždegiminės ligos

Faktas, kad mikrobangų krosnelės spinduliavimas suardo medžiagos mikrostruktūrą, ją sunaikina, yra pagrindas terminiam maisto apdorojimui krosnyje. Bet ko bijoti tam, kurio tiesiogiai neveikia šie spinduliai? Nieko, tik šildomame maiste lieka žymiai mažiau antioksidantų. Tai yra medžiagos, neutralizuojančios laisvuosius radikalus ir toksinus, sukeliančius uždegimines ligas. Jei mes atimame iš savęs sveiką maistą, natūralius vaistus, tai ko tada stebimės, kad sergame?

Avitaminozė

Mikrobangų poveikis turi šalutinį poveikį – magnetinis laukas krosnyje sunaikina daugelį naudingų medžiagų. Pavyzdžiui, vitaminus. Jūs paruošėte ir valgėte sąmoningai naudingą maistą, o kūnas gavo tik suirusius vitaminų produktus. Ir tada žmonės pyksta: aš laikausi dietos, tai kodėl man taip – bloga?

Onkologinės ligos

Faktas mikrobangų krosneles naudojantys asmenys turi didesnę riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Yra tik žodis “rizika”, nėra tikslių laipsnių ir radiacijos standartų. Kitaip tariant, pasiseks ar ne, priklauso nuo daugelio veiksnių. Pavyzdžiui, nuo tam tikros rūšies plastiko, iš kurio pagaminta lėkštės, – ar joje yra kancerogeninių medžiagų, kurios gali išskirti švitinamos, ar gamintojas tuo pasirūpino?

Taigi, bėgti mikrobangų krosnelių, ar nebėgti?

Viskas šiame pasaulyje yra vienu metu ir vaistas, ir nuodai. Esmė yra ne pačiame mikrobangų krosnelių naudojimo fakte, bet kaip dažnai ir kodėl tai darome. Galima patogiai ir saugiai naudoti krosnelę greitam užkandžiui darbe, bet šeimai geriau ruošti maistą taip, kaip tai buvo daroma prieš tūkstančius metų – ant atviros ar uždaros ugnies tradiciniais būdais.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 10 =

Fresh articles

Facebook

Trending