Connect with us

Sveikata

Penki ligų tipai, kurių šaltinis yra… mikrobangų krosnelė

Kažkada novatoriškas ir patogus prietaisas, mikrobangų krosnelė jau seniai pavirto eiliniu virtuvės įrenginiu. Žmonės nesuka sau galvos: ar keptuvėje iškepti sau omletą ar mikrobangų krosnelėje.  jie pasirinks greičiau pigesnį variantą: už ką brangiau mokėti už dujas ar elektrą. Ir, žinoma, visi žino baisių istorijų apie „baisų“ mikrobangų krosnelės spinduliavimą, tačiau labai mažai žmonių jas vertina rimtai. O be reikalo, besisaugantį ir dievas saugo.

Chroniškas nuovargis

Gyvenate be streso, miegate 8 ar net 9 valandas per parą, bet vis tiek jaučiatės pavargęs? Viena iš priežasčių, bet nebūtinai pagrindinė, gali būti mikrobangų poveikis raudoniesiems kraujo kūneliams – jų koncentracija sumažėja ir deguonies kiekis, kurį kraujas perduoda organams, sumažėja proporcingai. Tai taip pat sukelia lėtinį nuovargį, taigi prasminga atsisakyti mikrobangų krosnelės.

Nemiga

Miegate tame pačiame kambaryje, kur yra mikrobangų krosnele? Spinduliavimas prasiskverbia giliai ir veikia mūsų organizmą mums patiems to nepastebint. Jūs net nežinote, kad miego hormono – melanino – koncentracija sumažėjo, ir stebitės, kodėl jums vis nepavyksta užmigti. O priežastis yra visai greta.

Uždegiminės ligos

Faktas, kad mikrobangų krosnelės spinduliavimas suardo medžiagos mikrostruktūrą, ją sunaikina, yra pagrindas terminiam maisto apdorojimui krosnyje. Bet ko bijoti tam, kurio tiesiogiai neveikia šie spinduliai? Nieko, tik šildomame maiste lieka žymiai mažiau antioksidantų. Tai yra medžiagos, neutralizuojančios laisvuosius radikalus ir toksinus, sukeliančius uždegimines ligas. Jei mes atimame iš savęs sveiką maistą, natūralius vaistus, tai ko tada stebimės, kad sergame?

Reklama

Avitaminozė

Mikrobangų poveikis turi šalutinį poveikį – magnetinis laukas krosnyje sunaikina daugelį naudingų medžiagų. Pavyzdžiui, vitaminus. Jūs paruošėte ir valgėte sąmoningai naudingą maistą, o kūnas gavo tik suirusius vitaminų produktus. Ir tada žmonės pyksta: aš laikausi dietos, tai kodėl man taip – bloga?

Onkologinės ligos

Faktas mikrobangų krosneles naudojantys asmenys turi didesnę riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Yra tik žodis “rizika”, nėra tikslių laipsnių ir radiacijos standartų. Kitaip tariant, pasiseks ar ne, priklauso nuo daugelio veiksnių. Pavyzdžiui, nuo tam tikros rūšies plastiko, iš kurio pagaminta lėkštės, – ar joje yra kancerogeninių medžiagų, kurios gali išskirti švitinamos, ar gamintojas tuo pasirūpino?

Taigi, bėgti mikrobangų krosnelių, ar nebėgti?

Viskas šiame pasaulyje yra vienu metu ir vaistas, ir nuodai. Esmė yra ne pačiame mikrobangų krosnelių naudojimo fakte, bet kaip dažnai ir kodėl tai darome. Galima patogiai ir saugiai naudoti krosnelę greitam užkandžiui darbe, bet šeimai geriau ruošti maistą taip, kaip tai buvo daroma prieš tūkstančius metų – ant atviros ar uždaros ugnies tradiciniais būdais.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − one =

Sveikata

7 liaudies medicinos būdai, kurie padės jums atsikratyti herpeso per dieną!

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Ir net jei sergate lengva forma ir tik kartą per pusę metų, malonumo maža…

Ypač erzina  bėrimas ant lūpų, kuris ne tik nemaloniai niežti, bet ir atrodo bjauriai, kad norisi kelioms dienoms dingti kuo toliau nuo visų.

Mes jums papasakosime septynis liaudies  medicinos būdus, su kurių pagalba atsikratysite herpeso per vieną dieną!

Liaudies medicinos būdai nuo herpeso

Pienas

Nuplaukite išbėrimą 1% riebumo pienu su medvilniniu tamponu (jei nėra pageidaujamo riebumo pieno, galite naudoti bet kokį). Negalima plauti ir valgyti tol, kol pienas nenudžius. Kartokite šią procedūrą kas 2-3 valandas, o vakare išbėrimas turėtų atslūgti.

Saldymedis

Saldymedžio šaknis, taip pat žinoma kaip lakricos šaknis, yra puikus vaistas nuo herpeso. Sutrinkite šaknį į miltelius, įpilkite virinto vandens, kad gautumėte rausvą mišinį ir uždėkite  kompresą ant išbertos vietos. Geriausia tai padaryti prieš einant miegoti ir ryte nusiplauti saldymedžio likučius.

Vandenilio peroksidas

Jei išbėrimas jau su pasidengė votimis, geriausia jas sudrėkinti vandenilio peroksidu. Atlikite tai kas 2-3 valandas, o vakare jūsų veidas jau bus švarus.

Česnakai

Česnakai puikiai tinka ir herpeso gydymui. Išspauskite vieną česnako skiltį ir uždėkite ant išbertos vietos. Šis būdas tinka tik gydantis namuose, tačiau yra labai efektyvus!

Reklama

Mėtų eterinis aliejus

Skirtingai nuo česnako, mėtų eterinis aliejus ne tik puikiai gydo herpeso bėrimą, bet ir gerai kvepia. Taigi, jūs galite jį ramiai naudoti viešumoje, tris kartus per dieną, sutepdami pažeistą odos plotą. Manau, kad tai yra geriausias vaistas nuo herpeso lūpoms!

Alavijas

Alavijo sultys puikiai tinka herpesui gydyti. Tepkite juo skaudamą vietą kas 2 valandas… arba tiesiog nusiskinkite ir susmulkinkite lapelį ir juo sutepkite skaudamą vietą.

Ledas

Manote, kad tai yra pernelyg paprasta, kad būtų tiesa? Bet ledas puikiai padeda, pasirodžius pirmiesiems herpeso simptomams. Tik pajutę, kad jūsų lūpos patino, pridėkite  prie jų ledo gabalėlį. Jis sušvelnins patinimą ir sulėtins viruso vystymąsi, taip padėdamas organizmui greičiau susidoroti su infekcija.

Žinodami šiuos paprastus patarimus, jūs nepatirsite diskomforto dėl savo išvaizdos, herpeso paūmėjimo metu: mes atradome būdą, kaip gydyti herpesą namuose. Pasidalinkite šiais liaudiškais būdais su savo draugais, jie bus jums dėkingi!

foto – fantasticfacts.ru

Continue Reading

Sveikata

Ar vaikams kenkia „Coca-cola“? Daktaro Komarovskio atsakymas jus labai nustebins!

Norint vartoti kokakolą,būtinos dvi išankstinės sąlygos.

Kažkodėl kokakolos visi nemėgsta. “Kažkodėl“, bet vis tiek geria. Ne patys, tai pažįstami, vaikai ar pažįstamų vaikai, o paaugliai neįsivaizduoja, kaip be jos galima gyventi.

Į „Faktumos“ redakciją atkeliavo neabejingos skaitytojos laiškas, kuriame ji pateikia klausimą aukščiausios kategorijos vaikų ligų gydytojui Eugenijui Olegovičiui Komarovskiui. Pateikiame jums šį laišką ir gydytojo atsakymą, kuriame viskas sudėliota į savo vietas.

„Daktare! Labai svarbu sužinoti jūsų nuomonę. Aš gyvenu Europoje ir mane stebina tai, kad čia visi galvoja, jog kokakola nekenksminga, ją geria visi ir visada. Netgi tvirtina, kad šis gėrimas padeda, kai skauda pilvą. Ką jūs apie tai manote?“

Eugenijus Olegovičius Komarovskis:

Reklama

Sprendžiant pagal žmonių gyvenimo trukmę ir vaikų mirtingumo rodiklius, kokakola didelės įtakos čia neturi…Iš karto turiu pasakyti, kad rašyti apie kokakolą didelio noro neturiu, nes paminėjus bet kokį prekinį ženklą, tuojau pat užplūsta srautas laiškų. Jeigu pasakysi, kad gerai – vadinasi, tave papirko „Coca-cola“, o jeigu pasakysi, kad blogai – vėl negerai.

Tuo labiau, kad aš nieko blogo kokakoloje neįžvelgiu. Išskyrus viena: šiame gėrime didžiulis kiekis cukraus.

Vaikas gauna koncentruotą energiją greitai įsisavinamų angliavandenių pavidalu ir, žinoma,  tą energiją reikia išnaudoti. Suprantama, kad kokakolą vartotume saugiai (kaip ir bet kurį kitą saldųjį gėrimą), būtinos dvi išankstinės sąlygos: pirmoji – neturėti antsvorio, antroji – didelis fizinis aktyvumas.

Sergant, esant dehidratacijai, išsivysčius acetonemijai, nesant galimybių maitintis pilnaverčiu maistu – vaikui visiškai nepakenks , jeigu jis gaus „koncentruotos energijos greitai įsisavinamų angliavandenių pavidalu“.  Žinoma, medicininės peroralinės dehidratacijos gydymo priemonės efektyvesnės ir saugesnės. Bet, jeigu tų taip reikalingų miltelių vaikas negeria, o kokakolos nori, kodėl gi ne!

Pasirodo, kad vaikui, kurio organizme padidėjęs acetono kiekis, laiku išgerta stiklinė kokakolos suveiks kaip vaistas, kuris leis išvengti lašelinės. Tik reikia atidžiai pasiskaityti apie acetoną ir susivokti, kas kaip vyksta.

Sudarykite sąlygas, kad vaikai sportuotų ir tegu geria kokakolą.O tėvų pareiga yra protingai apriboti visus vaikiškus „noriu“ .

Continue Reading

Sveikata

7 būdai, kaip išsigydyti įaugusį nagą, nesikreipiant į gydytoją

Jūs galite pamanyti, kad įaugęs nagas – tai „užsimovei kojinę“ ir gyveni toliau. Taip, rimtų susirgimų fone, tai atrodo juokinga, todėl ir nėra teikiama tam didelė reikšmė. Bet įaugęs nagas gali labai skaudėti ir netgi kamuoti. Todėl užduotis Nr. 1 – neignoruoti to. Užduotis Nr. 2 – pasirinkti vieną iš septynių naminio gydymo būdų, kuriuos mes jums pateikėme.

Informacija

Įaugęs nagas, arba onichokriptozė – paplitęs susirgimas, kai nagas praduria nago krašto odą ir auga toliau. Dažniausiai ši problema pasireiškia ant didžiojo kojos piršto. Skausmas, paraudimas, patinimas, infekcija – visa tai patiria žmogus šio susirgimo metu.

Būdas1: Druskos vonelės

Tai gera idėja, netgi, jei jūs neturite įaugusio nago. O jei pastebėjote simptomus, tai pirmas žingsnis gydymui namuose.

Jums tiks įprastinė ir jūros druska su antiseptikų priedais – kalio permanganatu arba furacilinu. Šilta vonelė sumažins skausmą ir patinimą. Ji gali būti pirmas žingsnis naminiame gydyme, arba pirmas žingsnis prieš tolimesnius veiksmus.

Būdas 2: Kompresas su alijošiaus minkštimu

Šis kompresas per naktį suminkštins nago plokštelę. Galima bus ją atskirti nuo aplinkinių audinių. O kaip tai padaryti, pasakojame toliau.

Būdas 3: Marlė

Medikai atsargiai pakelia nagą ir po juo pakiša nedidelė vatos rutuliuką. Jis neleidžia nagui įaugti į odą.

Jei jūs darysite tokią procedūrą namuose, geriau naudokite marlę. Būtinai viską dezinfekuokite.

Būdas 4: Dantų siūlas

Šis gydymas yra aukštesnio lygio, nei ankstesnis. Dantų siūlo slydimas padeda atskirti nagą nuo odos ir nukreipti jo augimą kita linkme.

Reklama

Tačiau svarbu įsitikinti, kad dantų siūlas būtų „be skonio“. Mėtinis variantas tik apsunkins situaciją. Be to, degins.

Būdas 5: teisingai padarytas pedikiūras

Nagas neturi turėti užapvalintų kampų – tai svarbiausia. Jį reikia kirpti tiesia linija..

Dar ne viskas. Jei jūs išsigandote būdų su marle ir siūlu, pabandykite štai ką. Per vidurį nago galiuko iškirpkite „V“. Tai sumažins nago spaudimą kampuose.

Būdas 6: Suminkštinimas

Nago įaugimo priežastis gali būti jo storis. Stora nago plokštelė nepasiduoda žirklėms, todėl įauga.

Gali pagelbėti arbatmedžio aliejus: jis kovoja su infekcijomis ir grybeliu. Bet svarbiausia – suminkština nago plokštelę, ir ją yra lengviau nukirpti.

Būdas 7: Raištis

Paprastai įaugę nagai virsta skausmo židiniais dėl infekcijos, kuri ten įsimeta. Perriškite tą vietą, kad į vidų nieks nepapultų.

Tačiau ilgai su raiščiu negalima vaikščioti. Jame gali pradėti daugintis patogeniniai organizmai.

Kaip išvengti šios problemos

Tiesiog įsitikinkite, kad batai nėra ankšti jūsų kojoms. Pasirūpinkite, kad pėdos būtų švarios ir sausos.

Reguliarus kompleksinis pedikiūras bus labai į naudą.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending