Connect with us

Įdomybės

Požeminis miestas Australijoje, kuriame gyvena 2 000 žmonių. Kas juos ten atvedė?

Kviečiame jus pažvelgti į požeminį gyvenimą ir apsilankyti požeminiame mieste Kuber Pedi, kuriame šiuo metu gyvena apie 2 tūkstančiai žmonių.

Pirmiausia, kai atsiduri šiose saulės įkaitintose raudonose Australijos lygumose ir matai ne itin turtingą pastatais, visiškai „švarų“ peizažą, atrodo, kad vietovė yra visiškai negyvenama. Bet iš tikrųjų čia yra įsikūręs paslaptingas ir nuostabus miestukas, pavadinimu Kuber Pedi.

Ir ypatingu jį daro tas faktas, kad miestelis yra po žeme. Čia nėra medžių, o saulė kepina su ypatinga jėga, bet po žeme yra daugybės kilometrų ilgio tuneliai ir kambariai, apstatyti, kaip įprastuose gyvenamuosiuose namuose.

Beje, atvykstantiems čia turistams taip pat bus, kur apsistoti. Iš šio koridoriaus durys veda kaip tik į svečių kambarius.

Vietiniai gyventojai įsikūrę čia labai jaukiai. Kai kurie namai yra po žeme tik pusiau, kas tik priduoda jiems unikalumo. Reikia pastebėti, kad savo komforto lygiu jie nė kiek nenusileidžia šiuolaikiniams įprastiems namams.

Originaliojo miesto atsiradimo istorija prasidėjo 1915 metais, kai tėvas ir sūnus atsirado šiose vietovėse, ieškodami aukso.

Aukso čia jie nerado, bet užtai atrado puikių opalų, kurie labai greit įgavo ne mažesnį populiarumą.

Atvykę čia kalnakasiai neišlaikydavo vietinio klimato karščio ir statydavo savo namus ne virš žemės, o tiesiog tarp šachtų. Jie ėmė kasti ilgus tunelius, ir su laiku Kuber Pedi miestelyje atsirado apie 1 500 namų-žeminių.

Reklama

Šiuolaikiniame pasaulyje Kuber Pedi jau seniai tapo pagrindiniu opalų tiekėju. Beje, čia atvykstama daugiau ne pažiopsoti į brangiuosius akmenis, o pamatyti požeminį miestą ir jo gyventojus.

Miesto pavadinimas reiškia „baltojo žmogaus urvas“, šis išsireiškimas čia atsirado dar 1920-aisiais.

Be šachtų, viešbučių ir namų po žeme, Kuber Pedi turi ir gražią bažnyčią.

Taip pat požeminę parduotuvę.

Ir požeminę juvelyrinių dirbinių parduotuvę, siūlančią įsigyti žavingą opalą, atrastą kaimyninėse šachtose.

Be jokios abejonės reikia apsilankyti ir požeminiame bare praleisti po burnelę su draugais. O po to pakilti į viršų pažaisti golfo, specialiai tam paruoštoje aikštelėje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight + 15 =

Įdomybės

Nuostabiausios skulptūros, kuriomis žavisi visas pasaulis

Visame pasaulyje menas yra laikomas labiausiai pripažinta išraiškos forma. Yra dailininkų, kurie savo neįtikėtinoms skulptūroms ir statuloms suteikė ypatingą kūrybinę natą.

Kai kurie iš jų darbų yra svarbiausios lankytinos vietos turistams įvairiuose pasaulio kampeliuose. Daugelis iš jų tapo miestų ar netgi šalių prekiniais ženklais.

Jei jūs esate kelionių mėgėjai, kultūros ir meno gerbėjai, šie 30 šedevrų, vieni iš pačių įspūdingiausių pasaulyje, būtinai suteiks jums kryptį jūsų sekančiai kelionei.

Reklama

Continue Reading

Įdomybės

Katė užaugino voveriuką kartu su savo kačiukais

Vienuose geruose namuose gyvena katė. Ji atsivedė 6 nuostabius kačiukus ir tapo jiems gera mama. Ir štai jos šeimininkė su vaikais parke atrado ant žemės naujagimį voveriuką. Jie bandė surasti voverės lizdą, bet nerado. O mažylis galėjo žūti be maisto ir šilumos.

Tada mamai atėjo mintis, kad galima pabandyti išgelbėti voveriuką, padėjus jį katei. Ji atnešė voveriuką namo, patrynė jį į kačiukus ir atsargiai pakišo katei. Ir šioji iškart ėmė laižyti mažylį, o voveriukas greit suprato, kur čia galima pasistiprinti.

Reklama

Rastinukas greitai apsiprato naujoje šeimoje, gerai valgo ir auga. O 6 jo naujieji broliukai ir sesutės džiaugsmingai su juo žaidžia.

Continue Reading

Įdomybės

18 fotografijų, kurios būtų nuobodžios, jei kadre staiga nepasirodytų katė

Visi, kas turi kačių, puikiai žino, kad jos labai mėgsta dėmesį. Jos pasiruošusios viskam, kad tik šeimininkas jas stebėtų, žaistų, maitintų, ar tiesiog glostytų jas.

Be viso to, jos labai mėgsta įlįsti į kadrą, ir priminti apie save, gražuoles.

Mokslininkai sako, kad joms tiesiog patinka objektyvo stiklo blizgesys arba lempučių mirksėjimas fotoaparate, bet mes esam tikri, kad šie mieli gyvūnai tiesiog nori visada būti šalia mūsų, nes myli mus.

Pristatome jūsų dėmesiui pačias juokingiausias fotografijas, kur katės, savo pasirodymu, jas tiesiog atgyvino.

Reklama

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending