Connect with us

Sveikata

Šių produktų trūkumas sukelia galvos skausmą. Gaila, kad nežinojau šito anksčiau!

Tarp galvos skausmo variantų migrena užima vieną pirmųjų vietų. Šis nemalonus susirgimas kamuoja kas penktą žmogų planetoje. Deja, jo atsiradimo faktoriai iki galo nenustatyti.

Gydytojai pažymi, kad migrena gali atsirasti dėl dažnų pervargimų, įtemptos protinės veiklos, stresų, o taip pat dėl paveldimumo ir hormoninės sistemos sutrikimų.

Mityba tiesiogiai susijusi su migrenos priepuolių atsiradimu. Įrodyta, kad kai kurių vitaminų trūkumas sukelia galvos skausmus 4 kartus dažniau. Štai sąrašas, ką reikia valgyti, kad jaustumėtės puikiai.

Produktai prieš migreną

  1. Folio rūgštis ir vitaminas B12

Iš pradžių organizmas be šių elementų jaučia nežymų stresą. Žmogus tampa dirglus ir išsiblaškęs. Ilgesnis medžiagų trūkumas sukelia rimtesnes pasekmes. Pakankamai folio rūgšties galima gauti iš brokolių, špinatų, šparagų, moliūgų, burokėlių ir avokadų. O vitamino B12 yra vištų kiaušiniuose.

  1. Varis ir geležis

Nuo šių elementų trūkumo dažniausiai kenčia moterys. Pas jas atsiranda migrena, depresija ir krenta spaudimas. Kad papildytumėte vario atsargas organizme, reikia valgyti pupelių, riešutų ir ožkų sūrio. O štai geležies yra jūros kopūstuose, sezamuose, saulėgrąžose, kepenyse ir daržovėse.

  1. Vitaminas B6

Galvos skausmo ir pykinimo mažinimui reikia valgyti lengvai pasisavinamą maistą. Taip pat efektyviai padeda vitamino B6 vartojimas. Jo yra grūdų produktuose, šviežiose daržovėse, kepenyse ir pupelėse.

  1. Vitaminas D

Buvo nustatyta, kad žmonėms, kurių kraujyje sumažėjęs vitamino D kiekis, galvos skausmai kyla 20% dažniau. Todėl daugiau vartokite jūros gėrybių, kiaušinių, pupų ir pieno produktų. O taip pat dažniau vaikščiokite gryname ore.

Taisyklinga mityba, sportas ir pilnavertis poilsis gali sumažinti galvos skausmų dažnumą ir intensyvumą. Tikimės, kad šis straipsnis buvo naudingas!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 + one =

Fresh articles

Facebook

Trending