Connect with us

Įdomybės

Specialistai perspėja: pakeistas telefono ekranas gali reikšti dar rimtesnę bėdą

Remiantis mobiliojo ryšio operatorius „O2“ duomenimis, pusė visų išmaniųjų telefonų naudotojų yra bent kartą sudaužę savo įrenginio ekraną – net 7,5 milijonai britų naudoja telefonus su sudaužytais ekranais. Tuo tarpu Izraelio Ben Gurion Negevo universiteto atliktas tyrimas atskleidė, kad pakeitę mobiliojo telefono ekraną vartotojai rizikuoja savo duomenų saugumu.

Pasak tyrėjų, keičiami mobiliųjų telefonų ekranai (ang. replacement sceens) iš trečiųjų šalių gali būti naudojami programišių atakoms su tikslu vogti vartotojų duomenis: rinkti liečiamojo ekrano paspaudimus, atsisiųsti kenksmingų programų ar nukreipti vartotoją į kenksmingas svetaines. Tam tereikia slapta į pakaitinį jutiklinį ekraną įtaisyti piktybinį lustą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tokią ataką itin sunku pastebėti, o įsilaužėlį sučiupti beveik neįmanoma. „Grėsmė, kad vartotojų elektronikos įrenginiuose gali egzistuoti kenksminga periferija, neturėtų būti nuvertinama, – rašoma universiteto pranešime. – Tokios kenksmingos periferijos atakos gali būti skirtingo masto ir nebūtinai lengvai nustatomos.“

Mokslininkai tyrimo metu išbandė du skirtingus „Android“ įrenginius – išmanųjį telefoną „Huawei Nexus 6P“ ir planšetinį kompiuterį „LG G Pad 7.0“. Į abiejų ekranus buvo įterpti kenkėjiški lustai, dėl to tyrėjai galėjo be vargo valdyti įrenginius. Vėliau buvo atskleista, kaip pažeisti įrenginiai gali būti naudojami fotografuoti telefono naudotojui ir siųsti nuotraukas programišiams.

Reklama

ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis komentuoja, kad tokios įsilaužimo galimybės atveria kelią tikslinėms atakoms. „Labai motyvuotas programišius gali rengti stambaus masto atakas arba nusitaikyti į specifinius asmenis. Šiuo atveju telefonų gamintojai turėtų apsvarstyti, ar pakeičiamos mobiliųjų telefonų detalės yra patikimos, ar nereikėtų stiprinti jų saugumo lygio“, – teigia D. Pelenis.

Pasak eksperimentą atlikusių mokslininkų, suskilus telefono ekranui, vartotojams dažniausiai kyla dilema: ar naudoti sugadintą įrenginį toliau, ar vis dėlto jį taisyti pas oficialų taisymo paslaugas siūlantį tiekėją. Pastaroji paslauga gali būti brangi, tad dažnas vartotojas renkasi trečiųjų šalių keičiamas telefonų detales už mažesnę kainą.

„Tokiais atvejais verta atminti, kad asmeniniai duomenys kainuoja žymiai daugiau nei 10–30 eurų už keičiamą telefono ekraną, įsigytą internetinėje parduotuvėje ar kitoje vietoje iš neoficialaus tiekėjo“, – priduria D. Pelenis.

Šiuo metu pasaulyje yra per 2 milijardus išmaniųjų telefonų, per pirmąjį šių metų pusmetį „Android“ skirtų kenksmingų programų kiekis išaugo 5 procentais.

www.alfa.lt

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − thirteen =

Įdomybės

Kobra gėrė vandenį tiesiai iš žmonių rankų! Pažiūrėkite, kas nutiko toliau …

Sunku patikėti!

Sunku bei neįmanoma patikėti, tačiau viso to kaltininkė – tai gyvatės impotencija, kurią išgyvena šiuo periodu chordiniai (Chordada).

Pirmomis sekundėmis paklaikusi gyvatė netiki tuo, kad sunkiu jai momentu padavė jai stiklinę vandens, tačiau pajutusi žmogaus gerumą, gyvatė pakeitė nepasitikėjimą į gailestingumą ir godžiai išgėrė stiklinę vandens. Tai nuostabu ir tiek!

Reklama

Kaip neprognozuojamas gyvenimas: kartais mes galime padėti net potencialioje pavojaus situacijoje! Žiūrime vaizdo įrašą!

Continue Reading

Įdomybės

Apsivilkusi paauglystės drabužius B. Spears demostruoja nuostabias kūno formas: atrodo netgi geriau nei prieš 20 metų

Popdievaitė Britney Spears jau kurį laiką ir vėl stebina pasaulį ne tik savo naujais kūriniais, bet ir neįtikėtinomis kūno linijomis.

Žymiojo hito „Baby one more time“ atlikėja pasidalijo nauju vaizdo įrašu socialinio tinklo asmeninėje „Instagram“ paskyroje. Čia viena viena populiariausių visų laikų atlikėjų demonstruoja daugybę seksualių aprangos derinių, įskaitant ir trumpą mokyklinukės sijoną, su kuriuo pasirodė minėto hito vaizdo klipe.\

Akivaizdu – B. Spears iki šiol gali džiaugtis nuostabiomis kūno linijomis bei faktu, kad dabar atrodo netgi geriau nei tada, kai pasirodė „Baby one more time“ dainos klipas.

Reklama

Žinoma popdainininkė itin mėgsta nekaltos mokyklinukės įvaizdį. Visai neseniai ji pasirodė tik su tinklinėmis pėdkelnėmis ir apatiniais, ant kurių užrašyta „Bučiniai“, o visą derinį vainikavo kaklaraištis bei, žinoma, pilvą ir jo raumenis atidengiantys marškinėliai.

https://www.instagram.com/p/BaeyD7wFYQ8/

www.alfa.lt

Continue Reading

Įdomybės

Žurnalistė atkartojo žinomą Reičel iš „Draugų“ personažą: juokingos nuotraukos

Žurnalistė iš Niujorko Bruk Šunatona atkartojo žinomo personažo iš „Draugų“, Reičel, atvaizdus.

Mergina keletui valandų tapo Reičel Gryn ir išsiaiškino, ar sunku būti garsia blondine. Nuotraukas ji publikavo žurnale Cosmopolitan.

Dženifer Aniston herojė tapo savotiška 90-ųjų stiliaus ikona ir diktavo madą tuometinėms merginoms. Dabar į mada sugrįžta 90-ųjų stilius – balti marškinėliai po sarafanu, kliošiniai džinsai, antkaklio stiliaus papuošalai.

Amerikietiško žurnalo žurnalistė prisipažino, kad dabar nėra lengva surasti kai kuriuos daiktus iš 90-jųjų stiliaus, pavyzdžiui vietnamietiško stiliaus batus ant platformos.

Tarp atvaizdų, kuriuos išsirinko Bruk, yra ir Reičel atvaizdas su vestuvine suknele, jos atvaizdas promo- filmuke, atvaizdas iš finalinės serialo serijos.

Reklama

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending