Connect with us

Įdomybės

Specialistai perspėja: pakeistas telefono ekranas gali reikšti dar rimtesnę bėdą

Remiantis mobiliojo ryšio operatorius „O2“ duomenimis, pusė visų išmaniųjų telefonų naudotojų yra bent kartą sudaužę savo įrenginio ekraną – net 7,5 milijonai britų naudoja telefonus su sudaužytais ekranais. Tuo tarpu Izraelio Ben Gurion Negevo universiteto atliktas tyrimas atskleidė, kad pakeitę mobiliojo telefono ekraną vartotojai rizikuoja savo duomenų saugumu.

Pasak tyrėjų, keičiami mobiliųjų telefonų ekranai (ang. replacement sceens) iš trečiųjų šalių gali būti naudojami programišių atakoms su tikslu vogti vartotojų duomenis: rinkti liečiamojo ekrano paspaudimus, atsisiųsti kenksmingų programų ar nukreipti vartotoją į kenksmingas svetaines. Tam tereikia slapta į pakaitinį jutiklinį ekraną įtaisyti piktybinį lustą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad tokią ataką itin sunku pastebėti, o įsilaužėlį sučiupti beveik neįmanoma. „Grėsmė, kad vartotojų elektronikos įrenginiuose gali egzistuoti kenksminga periferija, neturėtų būti nuvertinama, – rašoma universiteto pranešime. – Tokios kenksmingos periferijos atakos gali būti skirtingo masto ir nebūtinai lengvai nustatomos.“

Mokslininkai tyrimo metu išbandė du skirtingus „Android“ įrenginius – išmanųjį telefoną „Huawei Nexus 6P“ ir planšetinį kompiuterį „LG G Pad 7.0“. Į abiejų ekranus buvo įterpti kenkėjiški lustai, dėl to tyrėjai galėjo be vargo valdyti įrenginius. Vėliau buvo atskleista, kaip pažeisti įrenginiai gali būti naudojami fotografuoti telefono naudotojui ir siųsti nuotraukas programišiams.

Reklama

ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis komentuoja, kad tokios įsilaužimo galimybės atveria kelią tikslinėms atakoms. „Labai motyvuotas programišius gali rengti stambaus masto atakas arba nusitaikyti į specifinius asmenis. Šiuo atveju telefonų gamintojai turėtų apsvarstyti, ar pakeičiamos mobiliųjų telefonų detalės yra patikimos, ar nereikėtų stiprinti jų saugumo lygio“, – teigia D. Pelenis.

Pasak eksperimentą atlikusių mokslininkų, suskilus telefono ekranui, vartotojams dažniausiai kyla dilema: ar naudoti sugadintą įrenginį toliau, ar vis dėlto jį taisyti pas oficialų taisymo paslaugas siūlantį tiekėją. Pastaroji paslauga gali būti brangi, tad dažnas vartotojas renkasi trečiųjų šalių keičiamas telefonų detales už mažesnę kainą.

„Tokiais atvejais verta atminti, kad asmeniniai duomenys kainuoja žymiai daugiau nei 10–30 eurų už keičiamą telefono ekraną, įsigytą internetinėje parduotuvėje ar kitoje vietoje iš neoficialaus tiekėjo“, – priduria D. Pelenis.

Šiuo metu pasaulyje yra per 2 milijardus išmaniųjų telefonų, per pirmąjį šių metų pusmetį „Android“ skirtų kenksmingų programų kiekis išaugo 5 procentais.

www.alfa.lt

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 11 =

Įdomybės

14 gyvūnų-draugų, kurie išaugo kartu, nuotraukų

Tuomet ir dabar!

Šie draugai nuo kūdikystės dalijasi vienas su kitu absoliučiai visko. Jų draugystė yra stipri, o meilė – tikra. Pažvelkite į gyvūnus, kurie išaugo kartu ir tapo neatskiriamais draugais

1. Gepardas Kasi ir labradoras Mtani susidraugavo nuo pirmos pažinčių dienos

2. Lapė Džuniper ir jos geriausias draugas vardu Mus

3. Neišskiriami dvyniai

4. Kai kas labai išaugo

5. Įprotis išliko tas pats

6. Meškėnas vardu Pampkin ir jo draugas Oreo

7. Draugystė neturi jokio sąlygiškumo

Reklama

8. Milo ir Stiuart vienoda šukuosena

9. Visada pasivaikšto kartu

10. Mėgstamiausia vieta automobilyje

11. Užaugo kartu

12. Ančiukai užaugo, bet vis dar „sėdi“ ant sprando

13. Saldi porelė – Renly ir Lily

14. Šuo vardu Osiris ir jo išgelbėtas draugas Rif

Pasidalinkite šia nuostabia nuotraukų kolekcija su savo draugais!

Continue Reading

Įdomybės

16 pasakiškų medžių Žemėje. Jūs niekur dar nematėte tokio grožio!

Mes paruošėme jums nuostabių medžių, kuriuos galima pavadinti stebuklingais, nuotraukas. Ilgai nekalbėsime apie miškus. Visi žino, kad medžiai išskiria į orą daug deguonies, sugeria daug dulkių, suteikia prieglobstį įvairiems gyvūnams, ir apskritai jų nauda yra didžiulė. Tačiau šiame straipsnyje mes atskleisime stebuklingas ir net šiek tiek mįslingas augalų puses. Nedelsdami pranešame apie tai, kad ne visi augalai yra medžiai. Mes žinome apie tai, kad kai kurie iš jų yra krūmai, grūdinės kultūros ar medžio tipo augalai, tačiau jų grožis ir didybė yra tokie žavūs, kad mes negalėjome atsispirti, kad neįtrauktume jų į šį sąrašą. Apskritai, mėgaukimės…

1. Tai yra rododendras, kuris auga Kanadoje, jam jau daugiau nei 125 metų

2. Ir štai, tikriausiai, ir ąžuolai-burtininkai. Pietų Karolina, ąžuolų alėja

3. Japoniška visterija. Ji auga jau 144 metus

4. Karališkas deloniksas – tikras ugnies medis iš Brazilijos

5. Tai yra drakono kraujo medžiai iš Jemeno

6. Madagaskaro baobabas

7. Visada žaliuojantis (nors šiuo atveju, greičiausiai, visada mėlynuojantis) palisandramedis, Pietų Afrika

8. Pasakiška klevų alėja Oregone

9. Angelų ąžuolas iš Pietų Karolinos

Reklama

10. Šie medžiai bando pasipriešinti Naujosios Zelandijos vėjams

11. Taip žydi vyšnios Vokietijoje

12. Oregono pietų bukas, apaugęs samanomis

13. Pasilikime Oregone ir pasigrožėkime japonišku klevu

14. Ši Kalifornijos sekvoja pagal savo aukštį yra tik trečioje vietoje pasaulyje…

15. Bukų alėja Dark Hedges (“Tamsi alėja”) Šiaurės Airijoje

16. Galiausiai, pasakiškas vaivorykštinis eukaliptas, kuris auga Havajuose

Sutik, kad jie visi yra puikūs. Vis dėlto gamta moka sukurti neprilygstamus šedevrus. Šie augalai įkvepia, norisi į juos žiūrėti, fotografuoti ir piešti. Pasidalink šiuo grožio lašeliu su draugais.

Continue Reading

Įdomybės

Ši moteris pavertė savo lūpas meno kūriniu! Neįmanoma atitraukti akių!

Vizažistė iš Australijos Žasmina Deniel pavergė interneto vartotojus savo neįprastu lūpų makiažu.

25-erių metų mergina, po to, kai jai buvo diagnozuotas smegenų auglys, pradėjo piešti sau ant lūpų paveikslus. “Aš gulėjau ligoninėje ir, kad nors kažkaip atitraukčiau mintis nuo nemalonumų, aš pradėjau piešti. Greitu laiku nuo drobių aš perėjau prie savo veido”, – sako Žasmina.

Žasmina sėmėsi įkvėpimo iš populiarių filmų, kuriuos žiūrėdavo išeiginėmis dienomis. Neįtikėtini šedevrai, nupiešti ant merginos lūpų, pakerėjo Instagram ir Youtube. Štai tik keletas iš jos darbų.

Nesunku nuspėti, kad šis darbas skirtas animaciniam filmukui “Iškant Dorės”. Fonas sukurtas iš įvairių mėlynis spalvos atspalvių, po to ant savo apatinės lūpos mergina nupiešė mažą oranžinę žuvytę, spinduliuojantį rifą ir tikslią Dorės kopiją.

Šis šedevras – aliuzija į “Ozo šalies burtininką”. Ant lūpų Žasmina pavaizdavo geltonų plytų kelią. Ji panaudojo mėlynus ir žalius atspalvius, kurdama dangų ir žolę. Po to dailininkė nupiešė mažulytes aguonas, šviečiantį žalia spalva Ozo šalies peizažą ir juodus keturių pagrindinių herojų siluetus.

Arielė iš “Undinėlės” taip pat turi savo atvaizdą Žasminos kūryboje.

“Gražuolė ir pabaisa”.

“Haris Poteris”.

Reklama

“Titanikas”.

Merginos kolekcijoje yra ir abstraktūs paveikslai, pakerintys nė kiek ne mažiau, negu tematiniai. Gėlių kompozicijos, spindesys, akmenys…neįtikėtina, kad tokį spalvų šėlsmą galima pavaizduoti ant lūpų!

Kaip ir kiekvienam dailininkui, taip ir Žasminai, meistriškumas atėjo per patirtį. “Aš manau, kad visi dailininkai dirba taip pat: jie išbando visokiausius variantus ir tobulina savo meistriškumą tol, kol nelieka patenkinti savo kūriniu visu šimtu procentų”, – sako mergina.

Kai jos klausia, kuris dizainas jai pačiai labiausiai patinka, Žasmina sako, kad mieli visi jos darbai, nes kiekvienas piešinys simbolizuoja svarbų jos gyvenimo laikotarpį.

Manau, kad tai tikrai genealu! O ką manote jūs?

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending