Connect with us

Įdomybės

Štai kaip atrodo gražiausias pasaulyje žirgas. Palauk, pamatysi jį judesyje!

Arkliai ir jų artimi giminaičiai asilai nuo senų senovės draugavo su žmonėmis. Kol nebuvo išrasti gariniai, o po to ir elektriniai varikliai, žmonės sunkių darbų atlikimui naudojo arklių fizinę jėgą.

Arkliai padėjo ir valstiečiams, ir miestiečiams, ir ponams. Karyboje arkliai irgi buvo nepakeičiami. Iki parako ir patrankų atsiradimo būtent raitoji kavalerija laimėdavo valdytojams mūšius. Šiais laikais arklių jau senokai nebenaudoja karybos tikslams.

Fermeriai iki šiol dažnai turi arklides. O selekcininkai pluša, norėdami išvesti žirgų veisles hipodromams. Bet netgi šiandien, kaip ir daugelį šimtmečių atgal, achaltekino žirgai yra vertinami ir mylimi daugelio žmonių.

Reklama

Achaltekinų veislės žirgas šalia kitų žirgų atrodo, kaip anglų šuo, palyginus su kiemsargiu šunim. Šiuos grakščius, pripratusius prie dykumos karščio gražuolius išvedė kažkada turkmėnų teke gentis. Žiūrėdamas į achaltekinų žirgą supranti, kodėl ši veislė skaitoma vos ne pačia gražiausia pasaulyje.

Reikia pastebėti, kad nežiūrint į švelnią odą ir trumpą kailį, šie žirgai labai ištvermingi. Gimę dykumoje, jie gali pakelti ir didžiulį karštį, ir baisų šaltį. Prieš daugelį amžių, dabartinių achaltekinų protėvius vadino “dangaus žirgais”. Šiandien jų nuostabūs palikuonys tikrai pateisina tokį vardą!

foto – storyfox.ru

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 3 =

Fresh articles

Facebook

Trending