Connect with us

Įdomybės

Štai kaip atrodo gražiausias pasaulyje žirgas. Palauk, pamatysi jį judesyje!

Arkliai ir jų artimi giminaičiai asilai nuo senų senovės draugavo su žmonėmis. Kol nebuvo išrasti gariniai, o po to ir elektriniai varikliai, žmonės sunkių darbų atlikimui naudojo arklių fizinę jėgą.

Arkliai padėjo ir valstiečiams, ir miestiečiams, ir ponams. Karyboje arkliai irgi buvo nepakeičiami. Iki parako ir patrankų atsiradimo būtent raitoji kavalerija laimėdavo valdytojams mūšius. Šiais laikais arklių jau senokai nebenaudoja karybos tikslams.

Fermeriai iki šiol dažnai turi arklides. O selekcininkai pluša, norėdami išvesti žirgų veisles hipodromams. Bet netgi šiandien, kaip ir daugelį šimtmečių atgal, achaltekino žirgai yra vertinami ir mylimi daugelio žmonių.

Reklama

Achaltekinų veislės žirgas šalia kitų žirgų atrodo, kaip anglų šuo, palyginus su kiemsargiu šunim. Šiuos grakščius, pripratusius prie dykumos karščio gražuolius išvedė kažkada turkmėnų teke gentis. Žiūrėdamas į achaltekinų žirgą supranti, kodėl ši veislė skaitoma vos ne pačia gražiausia pasaulyje.

Reikia pastebėti, kad nežiūrint į švelnią odą ir trumpą kailį, šie žirgai labai ištvermingi. Gimę dykumoje, jie gali pakelti ir didžiulį karštį, ir baisų šaltį. Prieš daugelį amžių, dabartinių achaltekinų protėvius vadino “dangaus žirgais”. Šiandien jų nuostabūs palikuonys tikrai pateisina tokį vardą!

foto – storyfox.ru

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + ten =

Įdomybės

Nuostabiausios skulptūros, kuriomis žavisi visas pasaulis

Visame pasaulyje menas yra laikomas labiausiai pripažinta išraiškos forma. Yra dailininkų, kurie savo neįtikėtinoms skulptūroms ir statuloms suteikė ypatingą kūrybinę natą.

Kai kurie iš jų darbų yra svarbiausios lankytinos vietos turistams įvairiuose pasaulio kampeliuose. Daugelis iš jų tapo miestų ar netgi šalių prekiniais ženklais.

Jei jūs esate kelionių mėgėjai, kultūros ir meno gerbėjai, šie 30 šedevrų, vieni iš pačių įspūdingiausių pasaulyje, būtinai suteiks jums kryptį jūsų sekančiai kelionei.

Reklama

Continue Reading

Įdomybės

Katė užaugino voveriuką kartu su savo kačiukais

Vienuose geruose namuose gyvena katė. Ji atsivedė 6 nuostabius kačiukus ir tapo jiems gera mama. Ir štai jos šeimininkė su vaikais parke atrado ant žemės naujagimį voveriuką. Jie bandė surasti voverės lizdą, bet nerado. O mažylis galėjo žūti be maisto ir šilumos.

Tada mamai atėjo mintis, kad galima pabandyti išgelbėti voveriuką, padėjus jį katei. Ji atnešė voveriuką namo, patrynė jį į kačiukus ir atsargiai pakišo katei. Ir šioji iškart ėmė laižyti mažylį, o voveriukas greit suprato, kur čia galima pasistiprinti.

Reklama

Rastinukas greitai apsiprato naujoje šeimoje, gerai valgo ir auga. O 6 jo naujieji broliukai ir sesutės džiaugsmingai su juo žaidžia.

Continue Reading

Įdomybės

18 fotografijų, kurios būtų nuobodžios, jei kadre staiga nepasirodytų katė

Visi, kas turi kačių, puikiai žino, kad jos labai mėgsta dėmesį. Jos pasiruošusios viskam, kad tik šeimininkas jas stebėtų, žaistų, maitintų, ar tiesiog glostytų jas.

Be viso to, jos labai mėgsta įlįsti į kadrą, ir priminti apie save, gražuoles.

Mokslininkai sako, kad joms tiesiog patinka objektyvo stiklo blizgesys arba lempučių mirksėjimas fotoaparate, bet mes esam tikri, kad šie mieli gyvūnai tiesiog nori visada būti šalia mūsų, nes myli mus.

Pristatome jūsų dėmesiui pačias juokingiausias fotografijas, kur katės, savo pasirodymu, jas tiesiog atgyvino.

Reklama

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending