Connect with us

Sveikata

Štai kodėl negalima džiovinti drabužių namuose

Džiovinate skalbinius namuose? Virtuvėje ant virvės? Tada mes turime blogų naujienų Jums! Naujausi tyrimai rodo, jog džiovinti skalbinius namuose yra pavojinga. Ypač žmonėms su nusilpusia imunine sistema, arba turintiems astmą.

Visai neseniai vienas vyras iš Boltono miesto susirgo infekcinių plaučių uždegimu, dėl to, kad džiovino drabužius namuose. Pelėsiniai grybeliai užsiveisia drėgnuose drabužiuose ir skleidžia savo sporas, kurios sukelia sunkią plaučių infekciją.

Kraig Macer – trijų vaikų tėvas. Jam buvo diagnozuota – plaučių aspergiliozė. Šią ligą sukelia pelėsinis grybas Aspergillus. Gydytojas paskyrė įprastus tokiais atvejais antimikrobinius vaistus, ir uždraudė namuose džiovinti skalbinius. Kraigas paklausė gydytojo patarimų  ir po metų infekcija nebepasikartojo.

Reklama

Esmė yra tame, kad skalbinių džiovinimas padidina kambario santykinį drėgnumą – 30%, sukurdamas idealias sąlygas sporų daigumui. Vieno skalbimo mašinos ciklo metu, išskalbtuose skalbiniuose yra apie 2 litrus vandens. Paprastai tai nekenkia sveikatai, bet žmonėms su silpnu imunitetu arba astma toks drėgnumo lygis yra žalingas.

Sergantys AIDS arba autoimuninėmis ligomis, taip pat pacientai po chemoterapijos turi didesnę riziką susirgti plaučių aspergilioze.

Blogiausia, jog nuo aspergiliozės galima numirti. Todėl dėl viso pikto, geriau džiovinkite savo skalbinius balkone arba lauke!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − sixteen =

Fresh articles

Facebook

Trending