Connect with us

Life

Štai taip atrodo rojus žemėje

Atrodo, mes radome pačią ramiausią vietą planetoje. Čia nėra kelių. Bet ir išvykti iš čia nelabai norisi.

Olandų kaimas Githorn, vadinamas “Olandiškaja Venecija” – viena iš gražiausių vietovių pasaulyje. Bendras kaimo ilgis apie 7 km, bet čia yra viskas, ko reikia sielai – tyla, ramybė, jaukumas ir nuostabi gamta. Vietoj kelių, automobilių ir autobusų čia tik kanalai ir valtelės. Čia viskas kvėpuoja ramybe.

Kiekvienas namas – savotiška salelė, o sujungtos jos viena su kita – mažyčių tiltelių virtine.

Pagrindinis kaimo transportas – irklinės valtys  arba kateriai su begarsiais elektriniais varikliais, netrikdančiais taikios ramybės atmosferos.

Vienintelė naujovė, atsiradusi čia per pastaruosius daugelį metų – dviračių takeliai.

60-aisiais olandų režisierius Bertas Haanstra parodė Githorną savo filme – po to turistai pradėjo čia dažniau lankytis. Čia galima išsinuomoti paprastą valtį arba nedidelį katerį. Viskas veikia elektrinių variklių pagalba., jokių degalų.

Reklama

Kaimas įsikūrė 1230 metais. Kai pirmieji čionykščiai gyventojai rado šią vietą, jie nustebo radę galybę ožkų ragų, likusių čia po didelio potvynio. Taip atsirado pavadinimas – Goat  homs arba “Ožkos ragai”.

Vėliau gyventojai atrado, kad čia daug torfo, todėl pradėjo kasti jį bet kuriose sau patogiose vietose. Su laiku tos duobės prisipildė vandens, pavirto ežerais ir susijungė vienas su kitu kanalų grandine.

Kaime gyvena virš 2,5 tūkstančių žmonių. Vietiniai gyventojai įsitikinę, kad jų kaimo skiriamasis bruožas – visai ne kanalai, o nepakartojama tylos ir jaukumo atmosfera. Viskas čia alsuoja neskubėjimu ir ramybe, kaip tai buvo 18-o amžiaus Olandijoje.

Beveik visi namai mediniai, su šiaudiniais stogais – pelkėta vietovė gausi nendrėmis. Senais laikais tik turtingi žmonės galėjo sau leisti dengti stogus čerpėmis, o dabar šiaudinis stogas brangesnis.

Githorno kaimas vertas susižavėjimo ir meilės. Žinoma, ji nėra įžymus ir ištaigingas, kaip itališkoji Venecija, bet jis išsiskiria nepakartojamu žavesiu ir nenusakomo grožio peizažais. Tai būtų šaunu savaitėlei ištrūkti ten, pasikrauti sielos akumuliatoriaus ir savo akimis įsitikinti, kad tokie kampeliai egzistuoja ne tik pasakose.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + 11 =

Life

Šuo taip stipriai sugriebė jos ranką, kad moteris buvo šoke. Bet po keleto sekundžių ji buvo be galo dėkinga!

Šuo – žmogaus draugas, ir šis gyvūnas visada įrodinės savo atsidavimą šeimininkui. Ši istorija nutiko netoli nuo Kijevo, Julijos Bučin šeimoje. Šeimoje buvo vaikų ir 10 šunų. Mergina labai myli šiuos gyvūnus, todėl namuose įrengė veislyną. Mylimiausioji Kira – rotveileris, kuri išgelbėjo Julijai ir jos vaikams gyvybes. Julija pabudo nuo to, kad ją kažkas stipriai kandžioja. Atsitokėjusi mergina pamatė ugnį ir liepsnas. Šuns dėka visi šeimos nariai išgyveno. Jeigu ne Kira, šeima galėjo pražūti ugnyje, net nesupratusi, kas atsitiko. Kira ne tik pažadino savo šeimininkus, bet ir gelbėjo kitus šunis,nešdama už sprando. Tai nuostabus gyvūno heroizmas!

Kai Kirai buvo 3 mėnesiai, ji suvalgė žiurknuodžių, o Julia negalėjo praeiti pro gyvūną, ir pasiėmė ją namo. Mergina išgydė šunį, bet šuo apako, bet jos ištikimybė šeimininkei gyvens amžinai.

Reklama

Norisi šuniui pasakyti „ačiū“ už tai, ką jis padarė. Tokių ištikimų gyvūnų dar reikia paieškoti.

Ojūs turite naminių gyvūnų?

Ar tikite jų ištikimybe?

Continue Reading

Life

Amerikietė neteko pusės kūno svorio, kad praleistų laiką su mirtinai sergančiu vyru

Amerikietei iš Sietlo Teilor Merfi, svėrusiai beveik 128 kilogramus, pavyko per pusę sumažinti savo svorį.

Kaip ji pati pasakoja, stimulas netekti tiek kilogramų buvo jos vyro nepagydoma liga.

24 metų moterį prislėgė skausmas, kai jos vyrui Rikki Karringtonui diagnozavo neišgydomą glioblastomą ir numatė, kad jam liko gyventi tik 15 mėnesių.

Reklama

Per keletą savaičių ji atsisakė miltinių patiekalų per pusryčius, išsineštinio maisto, šokoladinių gaminių ir ryžosi operacijai, kad kilogramai nukristų visam laikui.

Po operacijos Teilor sveikai maitinosi ir kasdien mankštinosi. Rezultatas – ji neteko 63 kilogramų.

Kaip sako Teilor, nustačius diagnozę jos vyrui, ji maistą vartojo kaip „emocinį ramstį“. Vėliau ji norėjo kuo daugiau laiko praleisti su vyru ir jai reikėjo didelio kiekio energijos.

Teilor dalijasi, kad sutuoktiniai daug keliauja, eina pasivaikščioti, lankosi Disneilende ir salose. „Mes dabar darome tai, kam anksčiau tiesiog neužteko jėgų“, – sako moteris.

Continue Reading

Life

Stebinantis sutapimas: seserys pagimdė vaikus 15 minučių skirtumu

Kartais gyvenime nutinka tokie sutapimai, kad pradedi tikėti likimu. Taip atsitiko ir šioms seserims. Apie tai išsamiau.

Būti seserimis yra gerai: galima dalintis džinsais, plaukų lako buteliukais, visada gali gauti teisingą ir protingą patarimą. Seseriškas ryšys veikia! Tuo įsitikino Kori Struve Telbott ir Keti Struve Morgan, kurios labai nustebo sužinojusios, kad tapo nėščios tuo pačiu metu… O praėjus devyniems mėnesiams jos pagimdė Indi (mama Keti) ir Riat (mama Kori). Pagimdė kaimyninėse ligoninės palatose 15 minučių skirtumu. Be to, kūdikius priėmė tas pats gydytojas, kuriam teko pabėgioti iš vienos palatos į kitą.

Dabar Kori ir Keti savo dukras vadina „dvynukėmis“. Jos netgi turi savo puslapį Instagrame, kuriame pasirašė daugiau kaip 35 tūkstančiai žmonių.

Mažylės iš tiesų labai panašios ir dėvi vienodus stilingus drabužius.

https://www.instagram.com/p/BYOzgxIDaom/

View this post on Instagram

Reklama

Ryry like hey where's my @modernlittlechews happy Wednesday everyone. Enjoy your first days of school.

A post shared by Indie Mae and Ryatt Rae (@indiemae_and_ryattrae) on

https://www.instagram.com/p/BXs3takD3m8/

https://www.instagram.com/p/BXivYp9DndN/

https://www.instagram.com/p/BVGH5J9jSVP/

Gera, kai sesuo palaiko morališkai. Kori ir Keti nėštumų metu kartu priaugo svorio ir  dalijosi savo įspūdžiais. Merginos prisipažįsta, kad po gimdymų padėjo viena kitai krūtimis maitinti kūdikius. Pavyzdžiui, kai Kori buvo kilę problemų dėl maitinimo krūtimi, Keti pasidalino motinos pienu.

Continue Reading

Fresh articles

Facebook

Trending