Connect with us

Įdomybės

17 faktų apie Butaną – šalį, kur nėra benamių, o medicina visiems nemokama

Butano valstybė randasi Pietryčių Azijoje. Ji įsispraudusi tarp dviejų gigantų – Indijos ir Kinijos. Nepaisant to, kad mes jau seniai gyvename informacinių technologijų amžiuje, čia žmonės apsieina be interneto.

 1. Butanas gavo nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos 1907 m. Valdymo forma – konstitucinė monarchija.
 2. Dabar valdo karalius Džigme Khesaras Namgjala Vančuk. Jis penktas Butano vadovas po nepriklausomybės paskelbimo.
 3. Egzistuoja kelios valstybės pavadinimo kilmės versijos. Pagal vieną jų „Butan“ iš sanskrito reiškia „kalnų šalis“. Pagal kitą, šį žodį galima išversti kaip „Tibeto pakraštys“.
 4. Patys gyventojai vadina savo šalį Druk-Jul – „Drakono šalis“. Tarp kitko, šis mitologinis sutvėrimas pavaizduotas ant raudonai-geltonos karalystės vėliavos.
 5. Butano monarchai stengiasi atriboti savo pavaldinius nuo išorinės įtakos. Todėl jau 20 metų čia nėra interneto. O ir televizija atsirado visiškai neseniai.
 6. Butane nėra benamių. Jei karaliaus pavaldinys liko be stogo virš galvos, tai jis gali kreiptis į monarchą su prašymu. Karalius išduos jam sklypą namui ir ūkį.
 7. Nemokamai Butane ir gydo. Be to, šios karalystės gyventojas gali pats nuspręsti, į kokią medicinos rūšį jam kreiptis – tradicinę ar klasikinę.
 8. Valstybėje yra laimės ministerija. Čia vietoj bendrojo vidaus produkto apskaičiuojama bendra vidaus laimė.
 9. Dar prieš kokį pusę amžiaus čia patekti užsienio turistui buvo neįmanoma. Dabar draudimas nuimtas. Tačiau iki šiol aplankyti šią šalį gana sunku.
 10. Savarankiškai atvažiuoti į Butaną neįmanoma. Tik turistinės grupės sudėtyje. Bet net išeiti pasivaikščioti po sostinę Thimphu, kaip ir po kitus miestus, leidžiama tik lydint gidui-butaniečiui.
 11. Sutuoktuvių apeigos tarp butaniečių vyksta pagal budistų kanonus. Jaunuoliai laikomi vyru ir žmona po to, kai išgers iš apeigų taurės. Tuoktis su užsieniečiais negalima.
 12. Skirtingai nuo daugumos tradicinių šalių, Butane turtas po tėvų mirties tenka ne sūnui, o dukrai.

Karalystė nenaudoja cheminių trąšų, todėl visi produktai čia su priedėliu „bio“.

Nepavyks čia ir parūkyti tabako. Butane draudžiama jį auginti. Tiesa, užsienietis gali jį atsivežti su savimi. Bet iš anksto jis turės sumokėti didžiulį muitą.

Šalyje nėra nei vieno šviesoforo. Tiesiog niekas niekam netrukdo.

Butaniečiai rūpestingai saugo gamtą. Prieš 4 metus čia buvo pasiektas rekordas. Vos per valandą jie pasodino 50000 medžių.

Budizmas numato rūpestingą požiūrį į gyvūnus. Todėl butaniečiai – vegetarai. Karalystės gyventojų raciono pagrindą sudaro ryžiai. Gana originaliai čia geria arbatą. Į ją deda druskos, pipirų ir sviesto.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − three =

Fresh articles

Facebook

UAB Euronetz
A.k.: 302730296
Adresas: Sauletekio AI. 15, LT-10221, Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending