Connect with us

Įdomybės

5 svarios priežastys, dėl kurių vaiką reikia fotografuoti du kart rečiau

  1. Blogėja vaikų atmintis

Psichologė Lida Henkel vadina tai „fotografiniu atminties pablogėjimo efektu“: kai tik nuspaudžiam fotografavimo mygtuką, lyg atiduodam atmintį veikti automatiškai. Todėl šiuolaikiniams vaikams nuo mažų dienų nebereikia kažko prisiminti – viskas saugoma telefone arba kompiuteryje. Bet retas vėliau peržiūrinės tonas fotografijų, ypač po keleto metų.

  1. Prarandamas sugebėjimas mėgautis momentu

Dažnas fotografavimasis gali ne tik sutrukdyti išgyventi nuostabų momentą, bet ir gali paskatinti susikurti melagingus prisiminimus. T.y. smegenys sukuria kažkokius įvykius ir įspūdžius, kurių iš tikrųjų nebuvo.

  1. Mažyliui vystosi per aukšta savivertė

Nuolat gėrėdamasis savimi, mažylis palaipsniui gali virsti „narcizu“ ir išvystyti blogiausias savybes, kurios būdingos šiam psichotipui. Tai gali būti per gera nuomonė apie savo sugebėjimus, tikėjimasis iš aplinkinių gauti besąlygiškai gero įvertinimo ir nesugebėjimas vertinti kitų žmonių.

  1. Gali atsirasti žema savivertė

Vaikui gali išsiugdyti stereotipas, kad jį fotografuoja tik tada, kai jis gerai elgiasi.  Vadinasi, jei kamera į jį nenukreipta, jis manys, kad padarė kažką blogo ir ims save kaltinti. O tai, savo ruožtu, sužeis jo savivertę. Pasitikėjimas savimi tiesiogiai priklausys nuo fotografo dėmesio ar dėmesio neskyrimo. O taip pat nuo komentarų ir laikų paspaudimų.

  1. Vaikui nesiformuoja jo asmeninė nuomonė

Maži vaikai labai jautrūs tam, kaip juos vertina suaugusieji. Jau ankstyvame amžiuje (vienerių-dvejų metukų) jie gali keisti elgesio modelį priklausomai nuo vyresniųjų nuomonės. Jei tėvai teikia daug dėmesio tam, kaip vaikas pozuoja ir rengiasi, jis galvos, kad jo išvaizda yra pats svarbiausias dalykas. O bet kokie trūkumai atrodys katastrofa. Vaikui taip pat bus sunku apginti savo nuomonę, juk toks elgesys su juo išugdys per daug jautrią asmenybę.

O kokia pozicija artimesnė jums: kad vaiką galima ir reikia fotografuoti, ar geriau nepaversti to įpročiu? Kodėl?

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one + 16 =

Fresh articles

Facebook

UAB Masnera
A.k.: 304222720
Adresas: I.Simulionio g. 5-30, LT-04330 Vilnius
[email protected]