Connect with us

Įdomybės

6 faktai apie Estiją, dėl kurių ji keliais žingsniais lenkia kitas šalis

Programavimas mokykloje

Estijoje nuo 2012 m vyksta 1-12 klasių moksleivių programavimo mokymo projektas. Programoje dalyvauja 20 mokymo įstaigų. Nuo pradinių klasių vaikai įsisavina logikos ir algoritmų pagrindus, o taip pat mokosi  programuoti Scratch terpėje.

Elektroniniai pasai

Nuo 2002 m Estijoje ėmė išduoti elektroninius pasus. Tai yra kortelė, kuri nustato savininko asmenybę dviejose erdvėse: realioje ir skaitmeninėje.  Joje esančiame luste įrašyta informacija apie pilietį, o taip pat prie kortelės pritvirtintas elektroninis parašas, kuris įstatymiškai lygus įprastam.

Balsavimas neišeinant iš namų

Nuo 2005 m, kai Estijoje vyko savivaldybių rinkimai, piliečiai gali atiduoti savo balsą už vieną ar kitą kandidatą internetu, patvirtinę savo asmenybę skaitmeniniu ID kortelės parašu. Estija buvo pirmoji šalis, įvedusi elektroninį balsavimą į parlamentą 2007 m.

Nemokamas viešasis transportas

2013 m Talinas tapo pirmuoju pasaulyje dideliu miestu, kuriame viešąjį transportą padarė nemokamą visiems gyventojams. Sostinės valdžia tokiu būdu nusprendė pakeisti piliečių transporto įpročius ir pasodinti juos iš automobilių į autobusus ir troleibusus.

Internetas prieinamas visur

Ar jūs galite įsivaizduoti prisijungimą prie interneto esant gūdžiame miške? O Estijoje tai įmanoma. Nemokamai prisijungti prie Wi-Fi tinklo galima didžiojoje daugumoje viešbučių ir praktiškai visose viešose vietose: parkuose, skveruose, kavinėse, restoranuose, stotyse, oro uostuose ir net pliažuose.

Bet kas gali tapti Estijos rezidentu

Tapti Estijos e-rezidentu gali bet kas, ir be ypatingo vargo. Tai suteikia galimybę tapti verslininku, tuo pačiu nesilankant šalyje, valdyti kompaniją iš bet kurio pasaulio taško, dėti savo parašus, deklaruoti mokesčius. Tam reikia tik pateikti online paraišką.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + 6 =

Fresh articles

Facebook

UAB Euronetz
A.k.: 302730296
Adresas: Sauletekio AI. 15, LT-10221, Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending