Connect with us

Įdomybės

7 produktai, atvežami iš Kinijos, kurių geriau nevalgyti

1. Česnakas

80 % pasaulyje naudojamo česnako auginama Kinijoje. Mokslininkai tvirtina, kad kinų česnake pilna pesticidų, sunkiųjų metalų ir kitokių sveikatai pavojingų medžiagų. Prieš siųsdami į kitas šalis, kinai česnakus dar išmirko chlore. Taip jis ilgiau išlaiko prekinę išvaizdą.

2. Juodieji pipirai

Juodieji pipirai – vienas iš populiariausių prieskonių. Šio produkto atpiginimui į pipirus dažnai prideda lengvai paslepiamų priemaišų. Geriausiu atveju – tai truputį nudažytas krakmolas ir kreida.

3. Apdoroti  grybai

Beveik 35 % visų sūdytų ir marinuotų grybų mes gauname iš Kinijos. Pirmą kartą apie šių grybų toksiškumą pradėta kalbėti 2006 metais. Paragavę Pekino apylinkėse išaugintų grybų, 16 žmonių pateko į ligoninę. Problema yra didžiuliame oro užterštume, kuris yra daugelyje Kinijos vietovių.

4. Žuvis (tilapija ir menkė)

Tilapija ir menkė — vienos iš populiariausių žuvies rūšių. Jos taip pat importuojamos iš Kinijos. Jas veisiant, naudojamas didelis kiekis augimo hormonų ir stiprūs antibiotikai. Be to, didelė dalis žuvų auginamos nedideliuose baseinuose, kurių vanduo smarkiai užterštas.

5. Pekino kopūstai

Nesąžiningi fermeriai purškia kopūstus formaldehidu, kad juos lengviau būtų transportuoti, nepažeidžiant prekinės išvaizdos. Tokio produkto vartojimas gali baigtis labai liūdnai: odos sudirginimas ir virškinimo problemos.

6. Žalieji žirneliai

Padirbtus žirnelius Kinijoje pradėjo gaminti 2005 metais. Juos gamina iš sojos, žalio dažiklio ir natrio metabisulfito (kenksmingo konservanto).  Pastarasis preparatas yra uždraustas, nes gali sukelti vėžį ir metabolizmo sutrikimus. Kaip tai patikrinti? Tokie žirneliai nesuminkštės, jei juos virsite, vanduo taps blankiai žalias.

7. Ryžiai

Dažniausiai padirbamas produktas – tai ryžiai. Jis padaromas iš bulvių krakmolo, į kurį įdedama plastiko, kad laikytų reikiamą formą. Suvalgyti tokių ryžių porciją – tas pats, kaip suvalgyti plastikinį maišelį. Kai nusiperkate ryžių, būtinai patikrinkite jų kokybę.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 1 =

Fresh articles

Facebook

UAB Masnera
A.k.: 304222720
Adresas: I.Simulionio g. 5-30, LT-04330 Vilnius
[email protected]