Connect with us

Įdomybės

“Blogiau už pandemiją”. Bilas Geitsas pranašauja naują pasaulinę katastrofą

Amerikos verslininkas Bilas Geitsas išpranašavo pasauliui baisesnę katastrofą už koronavirusą. Jis pabrėžia, kad naujos infekcijos atsiradimas, sukėlęs tragiškai didelį mirčių kiekį, priverčia žmones bijoti išeiti iš namų ir stumia mus link ekonominių sunkumų, kurių neregėjo jau daugelis kartų. Tačiau gali kilti kur kas rimtesnė krizė.
Akivaizdu, kad aš kalbu apie CoViD-19. Bet vos po kelių dešimtmečių toks pat apibūdinimas teks kitai globalinei krizei – klimato pasikeitimui. Kokia baisi bebūtų ši pandemija, klimato pakitimai gali turėti dar baisesnes pasekmes ir išraišką, – parašė Microsoft korporacijos įkūrėjas savo bloge.

Jis pridūrė, kad koronaviruso pandemijos metu sunku galvoti apie ką nors daugiau, išskyrus savo saugumą, ir globalus atšilimas atrodo lyg kažkas, esantis labai toli, tačiau tai nedaro šios problemos mažesne ar mažiau rimta. Vienintelis būdas išvengti blogiausių klimato kaitos pasekmių – tai aktyvinti mūsų pastangas jau dabar.
Geitsas pažymėjo, kad reikia kurti ir diegti inovacijas, leidžiančias pašalinti šiltnamio efektą sudarančias išmetamąsias dujas. Jis pridūrė, kad analitikų prognozėse kalbama apie kenksmingų medžiagų sumažėjimą atmosferoje dėl esamos pandemijos, tačiau to nepakanka. Verslininko žodžiais tariant, Tarptautinė energetiko agentūra įvertina taršalų sumažėjimą apie 8 procentais, t.y. apie 47 milijardai tonų anglies vietoj 51 milijardo. Tai geras rezultatas, bet jį reikia palaikyti kasmet, kad nekiltų rimtos pasekmės, bet pasaulis tam nepasirengęs.

– Jei norite suprasti, kokią žalą atsineš su savimi klimato pasikeitimas, pažvelkite į CoViD-19 ir išdėstykite pasekmes kur kas ilgesniam laiko tarpui. Žmonių žūtis ir ekonominis nuosmukis, kilę dėl šios pandemijos, yra tas pats, kas vyks nuolatos, jei mes nepašalinsime kenksmingų dujų išmetimo į atmosferą visame pasaulyje,- paaiškino verslininkas.

Geitso nuomone, apie 2100 metus mirtingumas dėl pakilusios oro temperatūros išaugs penkis kartus.
Microsoft įkūrėjas davė tris rekomendacijas, kurios gali padėti išvengti katastrofiškų padarinių. Pirmiausia – reikia atsižvelgti į inovacinius sprendimus, pasitelkiant mokslą, ieškoti kompleksiško atsakymo, kaip išvengti žalingų išmetamųjų dujų ir adaptuotis prie nenuspėjamo klimato. Antra – visi šie nauji metodai turi veikti visame pasaulyje, tame tarpe ir vargingiausiose šalyse. Trečia – pradėti reikia jau dabar, nežiūrint į tai, kad pasaulis dar tik atsigauna po CoViD-19.
P.S. Pasidalinkite savo nuomone komentaruose.

Bonusas

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 2 =

Fresh articles

Facebook