Connect with us

Įdomybės

Delfinas daro ratą iš smėlio ir apmiršta, o po kelių sekundžių į kamerą papuola keistas

Delfinaineįtikėtinai protingi sutvėrimai. Jie turi sugebėjimą mąstyti tokiame lygmenyje, kokiame, kaip anksčiau buvo manoma, gali mąstyti tik žmonės.

Pagal banginių ir delfinų apsaugos organizacijos («Whale and Dolphin Conservation»):

„Žmogus, be bendrųjų įgūdžių perdavimo, sugeba mokyti kitus, remdamasis nuosava patirtimi. Mes manėme, kad žmonės yra vieninteliai, kurie naudoja tokį individualaus apmokymo tipą.

Tačiau taip nėra. Per pastaruosius metus atlikti tyrimai ir stebėjimai parodė, kad banginiai ir delfinai ne tik turi sugebėjimą mokytis, bet jie taip pat gali perduoti savo žinias kitiems. Tai retas reiškinys gyvūnijos pasaulyje.“

Delfinai naudoja savo puikų intelektą daugeliui dalykų, įskaitant bendravimą, migraciją, dauginimąsi ir maisto susiradimą. Paprastai mes galvojame apie delfinus, kaip apie draugiškus ir mielus gyvūnus, nors iš tikrųjų jie yra puikūs medžiotojai.

Mes pripratome stebėti delfinus nelaisvėje, kur jie atlieka įvairius triukus, norėdami gauti maisto. Arba jie laikomi draustinių zonose, kur jiems nereikia galvoti apie prasimaitinimą. Tačiau laukinėse sąlygose, kad prasimaitintų, delfinai privalo medžioti.

Naudodami išvystytą protą, jie naudoja daug energijos, sekdami grobį. Be to, delfinai yra socialūs gyvūnai, todėl visada veikia grupėmis, o po to mėgaujasi skaniomis vaišėmis šeimos rate.

Į video kameros akiratį pakliuvo būrys delfinų, kurie medžiojo, naudodami metodą, kuriuo galimai naudojosi keleto kartų atstovai.

Nufilmuotoje medžiagoje matosi, kaip savo uodegomis delfinai sudrumsčia dumblą vandenyno dugne. Iš pradžių sunku suprasti jų ketinimus, bet vėliau tampa akivaizdu, kad jie tai daro, norėdami sukurti tam tikrą „tinklą“, sulaikantį žuvis jame. Vienintelis būdas, kaip gali žuvis iš šio tinklo ištrūkti, tai iš jo iššokti. O kas gi laukia jos už tinklo ribų? Teisingai – alkani delfinai!

Pasižiūrėkite į delfinų neįprast būdą, susimedžioti sau maisto:

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen + seven =

Fresh articles

Facebook

Trending