Connect with us

Life

GYVENIME PADARYTI PAUZĘ…

Mano mama, grįžusi iš darbo, niekada strimagalviais nelėkdavo į virtuvę tarkuoti bulvių blynams ar krakmolyti patalynės. Ji priguldavo dvidešimčiai minučių nusnausti, ir tik po to imdavosi namų ruošos.Be to ji kovojo su mano užsispyrimu, įrodinėdama, kad po mokyklos naudinga niekur nesubėti („Neskubėsi-visur spėsi“), o ne pulti prie sinusų-kosinusų.

Tik man tai nepadėjo. Aš maniau, kad poilsis – silpnumo požymis, o turintieji tikslų, privalo dirbti 24 valandas per parą.

Draugė jau 10 metų neima atostogų. Dešimt metų mergina nesimaudo Juodojoje jūroje, nei Viduržemio jūroje, nelipa ė Goverlą ar Teide vulkaną, nevaikštinėja Budapešto, Krokuvos ir Lvovo gatvėmis, nesigėri Alpių vaizdais. Ji miega po penkias valandas per parą ir užsispyrusi siekia karjeros, nuoširdžiai tikėdama, kad bet kokia pauzė numes ją keletu metų atgal. Tik štai kūnas paveda: pablogėjo regėjimas, atsirado nervinė įtampa, širdis permuša.

Aš ilgą laiką sekiau jos pavyzdžiu, kol nesužinojau apie neutralios būsenos dėsnį. Jis paprastas, kaip Pitagoro teorema. Bet kokiems pasikeitimams gyvenime būtina sustoti. Padaryti pauzę. Turėti galimybę atsikvėpti, nusišluostyti prakaitą, suvalgyti lazanją ir pasidažyti lūpas. Pasitikrinti degalų kiekį nuosavame energijos bake, kad išvengti rizikos, užgesti viduryje kelio. Juk neįmanoma lekiant visu greičiu įsipaišyti į posūkį. Nerealu išeiti iš miško nesustojus ir neapsižiūrėjus, kur šiaurė ir kur pietūs. Niekas negali įsisavinti visų šešių pamokų be privalomų pertraukų. Pauzės reikalingos kiekviename žingsnyje: prieš darant šuolį vandenį, prieš paimant baigiamąjį akordą, skambinant Bethoveną, prieš išėjimą į sceną, ar pradedant naujus santykius. Norint sumeluoti, arba pasakyti teisybę.

Mes sustojame per Kalėdų šventes, ar kai užsidega raudona šviesoforo lemputė. Čiuožėjas sustoja prieš atlikdamas trigubą šuolį. Šachmatininkas – apgalvodamas sekantį ėjimą. O jeigu pauzes ignoruoti ir lėkti 200 km/val. greičiu – mus sustabdys aplinkybės: peršalimas arba pakankamai sunkios ligos, avarijos, gaisrai ir žemės drebėjimai.

Gyvenima viskas yra ritmiška: diena-naktis, žiema-vasara, įėjimas-išėjimas. Netgi diskotekose keičiasi greitos ir lėtos kompozicijos. Sporto klube netgi treniruokliams reikalinga profilaktika.

Taigi, teisus buvo tas šviesuolis, kuris tvirtino, kad gyvenime būtinai turi būti momentai, kai su mumis niekas nevyksta: mes tiesiog sėdim ir stebim pasaulį, o pasaulis tuo stebi mus.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − nine =

Fresh articles

Facebook

Trending