Connect with us

Įdomybės

Įvardytas geriausias būdas, kaip pranešti blogas naujienas

Pranešti blogas naujienas – nelengva užduotis. Tai padarius netinkamu laiku ar nekorektišku būdu, galima dar labiau pabloginti ir taip sudėtingą situaciją. Todėl labai svarbu išmokti tai daryti teisingai.

Pagrindinis sunkumas (išskyrus naujienos turinį) yra tas, kad šioje situacijoje blogai yra ne tik tam, kuris praneša nemalonią žinią, bet ir žmogui, kuris ją išklauso.

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai išsiaiškino, kad žmonės linkę, jog jiems nemalonias naujienas pasakytų tiesiai ir atvirai.

Mokslinius tyrimus atliko Alanas Meningas iš Brigamo Jango universiteto ir Nikol Amar iš Pietų Alabamos  universiteto. 145 eksperimento dalyviams jie „pranešė“ blogas naujienas, žinią siųsdami įvairiomis formuluotėmis. Paskui jie paprašė eksperimento dalyvių įvertinti, kiek kiekvienas pranešimas buvo aiškus, taktiškas, tiesus, sąžiningas, konkretus, prideramas. Taip pat paprašyta įvertinti, kuri iš šių charakteristikų jiems buvo pati svarbiausia.

Paaiškėjo, kad žmonės, kuriems tenka išgirsti nemalonią žinią, labiausiai vertina pranešime aiškumą ir atvirumą. Jeigu žinia susijusi su fiziniais faktais, pavyzdžiui, „jūs mirsite“ – tiriamieji teigia, kad norėtų, jog jiems apie tai pasakytų atvirai ir be jokių bandymų sušvelninti situaciją.

„Jeigu jums vėžys, tai jūs greičiausiai norėsite, kad gydytojas iš karto apie tai pasakytų, o ne  aptakiai kalbėtų užuominomis“,- paaiškino Meningas.

Jeigu nemaloni žinia yra iš socialinių santykių srities, pavyzdžiui, „mums reikia išsiskirti“ arba „jūs atleistas“, žmonės lengviau naujieną priimtų, kai pašnekovas minimaliai tai žiniai paruoštų iš anksto.

„Iš karto pasakyti „mums reikia išsiskirti“ yra per daug aštru. Prieš tai geriau pasakyti frazę „mums reikia pasikalbėti“ ar panašiai, kad žmogus spėtų susivokti, jog jo laukia nemalonios naujienos“,- pastebėjo Meningas.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × four =

Fresh articles

Facebook

Trending