Connect with us

Life

Kada vertėtų apsilankyti pas psichologą? Priežastys

Konsultacijos tikslas

Pirmiausia, ką reikia padaryti — tai suprasti, kokiu tikslu reikalinga konsultacija, ką jūs norite joje gauti, koks turi būti jos rezultatas. Jei jūs patys dar neapsisprendėte, ko norite iš apsilankymo pas specialistą, vargu ar seansas jums bus naudingas.

Kaip taisyklė, žmonės kreipiasi į psichologą su tokiomis problemomis:

  • paaštrėjusi psichologinė būklė, nesenos arba įsisenėjusios traumos;
  • noras susigaudyti savyje ir savo jausmuose;
  • noras rasti išeitį iš sudėtingos situacijos, gaunant pašalinio asmens nuomonę;

Ko tikėtis iš psichologo

Prieš einant į konsultaciją, būtina suprasti, kad psichologas – ne magas ir ne ekstrasensas, ir neduoda gatavų receptų, kaip išspręsti situaciją. Jus įdėmiai išklausys ir nukreips konstruktyvia linkme, bet žengti žingsnius pozityvių pasikeitimų link jūs turėsite patys. Konsultacijos rezultatas priklausys nuo to, kiek jūs būsite pasiruošę išgirsti savo problemos esmę ir sekti specialisto rekomendacijomis.

Deja, visoje eilėje situacijų psichologo konsultacija neduoda rezultato. Kaip taisyklė, tai nutinka, kai pas psichologą ateina du artimi žmonės – sutuoktiniai arba tėvai su vaikais, ir vienas iš jų kategoriškai nenusiteikęs išgirsti konstruktyvaus patarimo. Taip pat reikia įvertinti tai, kad tarp psichologų taip pat ne visada sutinkami kompetentingi specialistai – būna ir diletantai, todėl reikia iš anksto pasidomėti atsiliepimais apie psichologą, dar prieš einant pas jį.

Psichologinės konsultacijos esmė yra tame, kad žmogui suteikiama galimybė suvokti ir priimti problemą, išsiaiškinti gilumines priežastis ir apspręsti problemą, kurią reikia spręsti, padėti eiti gyvenimo keliu toliau. Kaip taisyklė, dauguma problemų neišsprendžiamos per vieną seansą, todėl reikia pasiruošti ilgesniam darbui su savimi.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 1 =

Fresh articles

Facebook

UAB Euronetz
A.k.: 302730296
Adresas: Sauletekio AI. 15, LT-10221, Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending