Connect with us

Įdomybės

Kaip knygos daro jus geresniais

Knygos didina intelektą

Журнал «Редактор

Edinburgo universiteto ir Londono Karališkojo koledžo tyrėjai testavo 1890 dvynių porų 9 metų bėgyje. Jie tikrino jų skaitymo įgūdžius ir IQ. Tyrinėtojai išsiaiškino, kad tie vaikai, kurie turėjo geresnius skaitymo įgūdžius palyginus su savo broliais, taip pat rodė geresnius kognityvinius sugebėjimus. Autoriai mano, kad skaitymas gali suteikti žmonėms galimybę mąstyti abstrakčiai fantazijų apie knygos siužetą ir savęs įsivaizdavimo personažų vietoje dėka.

Skaitymas daro žmones laimingesniais

Liverpulio universiteto darbuotoja Džozė Bilington  apklausė daugiau nei 4000 suaugusių žmonių ir rado kelis įdomius skirtumus tarp žmonių kurie skaito ir to nedaro. Skaitytojai pažymėjo, kad jie mažiau įsitempę ir depresyvūs. Taip pat paaiškėjo, kad pas žmones , kurie mėgsta knygas, aukštesnė savivertė ir labiau išsivystęs gebėjimas susidoroti su problemomis.

Skaitymas apsaugo atmintį

Tyrimas, publikuotas moksliniame žurnale Neurology, kurį leidžia Amerikos neurologijos akademija, teigia, kad stimuliuojantys veiksmai, tokie kaip skaitymas, padeda smegenims senėjimo procese. Tyrimo metodu mokslininkai kasmet testavo 294 žmonių atmintį ir sugebėjimą mąstyti maždaug likus 6 metams iki jų mirties, kuri vidutiniškai įvyksta 89 metų amžiuje.

Po mirties mokslininkai pradėjo demencijos  paieškas pas tyrimo dalyvius. Jie pastebėjo, kad tie, kurie atliko protiškai stimuliuojančius veiksmus, turėjo lėtesnį atminties mažėjimo tempą, palyginus su tais, kurie to nedarė. Atminties blogėjimo tempai buvo 32% mažesni pas tuos, kurie buvo protiškai aktyvūs paskutiniais metais, palyginus su žmonėmis, kurių protinis aktyvumas buvo tik vidutinis.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 7 =

Fresh articles

Facebook

UAB Masnera
A.k.: 304222720
Adresas: I.Simulionio g. 5-30, LT-04330 Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending