Connect with us

Life

Kaip naudoti kaštonus ūkyje

  1. Dantų valymui.

Milteliais, paruoštais iš kaštono, galima ne tik gydyti dantenas, bet ir išbalinti dantis 1 tonu! Pakanka pašalinti rudą kaštono žievę, baltą branduolį išdžiovinti ir sumalti į miltus – natūrali burnos ertmės higienos priemonė paruošta.

  1. Vonioms

1 valgomąjį šaukštą paruoštų kaštono miltelių užpilk 0,5 l vandens ir palik per naktį. Kitą dieną pastatyk puodą ant ugnies, užvirink ir perkošus pilk į vonią. Šis naudingas priedas gerina kraujo cirkuliaciją odoje, suteikia jai tonuso, jaunina.

  1. Skalbimui

Kaštonų milteliai puikiai tinka skalbimui, veikia kaip muilo riešutai. Turi vos juntamą malonų kvapą ir rūpinasi rankų oda.

  1. Plaukų plovimui.

Tu nustebsi, bet vos po mėnesio plaukų plovimo milteliais iš kaštonų normalizuojasi galvos riebalinių liaukų darbas, visiškai nustoja slinkti plaukai ir pagreitėja jų augimas!

  1. Veidui

Sumaišyk 2 valgomuosius šaukštus kaštono miltelių su nedideliu kiekiu vandens kol susidarys košelė, užtepk ant odos, palik 10 min, paskui kruopščiai nuplauk šiltu vandeniu.

  1. Dušui.

Jei milteliai iš kaštonų tinka dantų valymui, plaukų plovimui, skalbimui, tai dušui jie tikrai tiks. Paruošk tokį muilo mišinį, o aromatui įlašink porą lašų mėgstamo eterinio aliejaus.

  1. Maistui

Maistui vartoti galima tik valgomųjų kaštono rūšių vaisius. Juos kepa, maltus riešutus deda į kepinius ir naudoja kaip kavos pakaitalą.

  1. Kovai su amarais.

10 valgomųjų šaukštų kaštono miltelių suberk į puodą, įpilk tokį pat kiekį vandens ir virk 20 min. Ataušus perkošk ir perpilk į butelį su purkštuvu.

  1. Masažui.

Kaštonas – vertingiausia žaliava masažinių mišinių gamybai. Ypač jis naudingas kenčiantiems nuo varikozinio venų išsiplėtimo, radikulito, artrito.

  1. Kovai su kandimis.

Maišeliai su kaštonais, išdėlioti ant spintos lentynų, atbaidys kandžių drugius, o taip pat sunaikins jų lervas. Nepamiršk virtuvinių spintelių: palik kelis kaštonus ir ten!

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 3 =

Fresh articles

Facebook

UAB Euronetz
A.k.: 302730296
Adresas: Sauletekio AI. 15, LT-10221, Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending