Connect with us

Dizainas

Kaip pasiūti talpią ir praktišką rankinę iš audinio

Tau prireiks

 • audinio gabalas ( geriau tankaus)
 • centimetrinė juosta
 • žirklės
 • muilas ar kreida žymėjimui
 • gumelės
 • siūlai
 • siuvimo mašina

Ilgyje audinio išeiga turi atitikti būsimos rankinės padvigubintą aukštį iš ilgio, o plotyje viršyti gatavo gaminio plotį 30 cm. Tai būtina tam, kad rankinė gautųsi didelė ir talpi. Iš esmės tai stačiakampis, kurį pageidaujant taip pat galima padaryti kombinuotu.

Gamyba

 1. Sulenk audinį keturlinkai, o paskui padaryk žymas iš vidinės pusės ( apie 13-14 cm į aukštį ir 10-11 cm į plotį). Nuo linijų susikirtimo vietos atmatuok 0,7-1 cm į centrą, padaryk užapvalinimą.
 2. Iškirpk pažymėtą vidurį, neišlankstydama audinio, paskui pereik prie šoninio žymėjimo. Nuo viršaus atidėk apie 18,5-19 cm. Nuo šio taško atidėk į viršų 10-11 cm. Sąlyginai padalijusi gautą atraižą perpus, padaryk žymą, nuleisdama 2-2,5 cm.
 3. Trečią žymą daryk šalia viršutinio nukirpimo taško, bet  nuleidimas žemyn bus mažesnis – 1,5-2 cm. Sekantis taškas sutampa su viršutiniu audinio kampu. Sujungusi visus taškus tarpusavyje apkirpk kraštus.
 4. Išversk audinį. Susiūk rankinę šonuose, neliesdama rankenų.
 5. Dabar pereiname prie darbo su rankinės rankenomis. Padaryk išilginius lenkimus rankenų srityje, sulenkusi kiekvieną jų perpus, o paskui susiūk apačią. Dėka šio veiksmo būsima rankinė bus talpi!
 6. Išversk rankinę į gerąją pusę, sulenk ją maišelio principu, o paskui imkis rankenų apdirbimo. Tam jas reikia vėl išversti ir atsiūlėti.

Toliau apdirbk vidinį rankinės kraštą ir pažymėk gumelės vietą. Gumelę reikia prisiūti. Esant pageidavimui tokią rankinę galima lengvai papildyti vidiniu užsegimu-lipduku.

 1. Štai ir viskas, praktiška audinio rankinė gatava. Lieka tik teisingai sulankstyti ir užtvirtinti gumele.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + seventeen =

Fresh articles

Facebook

UAB Masnera
A.k.: 304222720
Adresas: I.Simulionio g. 5-30, LT-04330 Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending