Connect with us

Įdomybės

Kaip teisingai skalbti sportbačius ir teniso batelius skalbimo mašinoje, kad jie būtų kaip nauji

Prieš metant sportinę avalynę į skalbimo mašiną, reikia atsižvelgti į keletą faktorių, kurie gali turėti įtakos geram išskalbimui arba visiškam avalynės sugadinimui.

Pradėkim nuo svarbiausio klausimo – ar galima skalbti skalbyklėje sportbačius ir teniso batelius? Taip, bet tik tuo atveju, jei jie kokybiški. Kitu atveju po poros skalbimų nekokybiški klijai ir dažikliai pasireikš visu grožiu ir sportbačiai bus sugadinti.

Dar viena svarbi taisyklė – skalbyklėje galima skalbti tik tą avalynę, kuri yra nepažeista. Jei kokie nors elementai ar detalės jau suplyšo, tai skalbimas tik „pribaigs“ avalynę. Sportbačių, puoštų akmenėliais ar oda taip pat skalbti negalima.

Taigi, jūs turite įprastus kokybiškus sportbačius. Kaip gi juos išskalbti?

1. Jei ant sportbačių yra dėmių, jas pirmiau reikia apdoroti dėmių valymo priemone.

2. Būtina išimti raištelius. Juos reikia skalbti atskirai, tai galima padaryti rankomis.

3. sportbačius sudėkite į skalbimo maišelius. Paprastai jie skirti liemenėlėms skalbti.

4. miltelių dėkite labai nedaug, o geriausia pilti skystą skalbiklį. Jei sportbačiai šviesūs, galima pridėti ½ stiklinės sodos. Beje, ji puikiai neutralizuoja kvapą.

5. Skalbimo režimą pasirinkite įprastinį arba švelnų. Vandens temperatūra – ne daugiau 40 laipsnių! Įjunkite švelnų gręžimą, o jei jo nėra, tada sumažinkite apsisukimų skaičių gręžimo metu, kad nepažeistumėt sportbačių medžiagos.

Patarimas: jei turite seną, nereikalingą rankšluostį, (bet ne ryškios spalvos, o panašios į sportbačių), galima jį skalbti kartu su sportbačiais, kad avalynė nesidaužytų į skalbyklės kraštus.

Svarbu: nereikėtų skalbti kelių porų avalynės vienu metu!

Kaip džiovinti po skalbimo?

Jei skalbėte medžiaginius sportbačius, juos reikia išversti, ištraukti liežuvėlius. Geriausia pastatyti balkone, kad galėtų gerai prasivėdinti ir išdžiūti. BET jie neturi stovėti tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − eight =

Fresh articles

Facebook

UAB Masnera
A.k.: 304222720
Adresas: I.Simulionio g. 5-30, LT-04330 Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending