Connect with us

Įdomybės

Kodėl reikia praustis po dušu tik kartą per savaitę

Vidutiniškai 10-ies minučių dušui išnaudojama 60 litrų vandens. Vandens kaitinimo katilo naudojimas padidina suvartojimą 3 kartus, o maudantis vonioje reikia minimaliai 200 litrų vandens. Išeina, kad keturių asmenų šeima, kasdien besimaudanti po dušu po 10 minučių, sunaudoja 25 kubinius metrus vandens kasmet (Didžiojoje Britanijoje pagal tradiciją įrengiami atskiri kranai šaltam ir karštam vandeniui, nenaudojant vandens maišytuvo, tad šiltam dušui reikalingas vandens šildytuvas – redaktoriaus pastaba).

Dermatologo Došua Ceichnerio žodžiais tariant, tėvai turi nustoti maudyti kūdikius kiekvieną dieną, nes ankstyvas odos prisilietimas prie bakterijų ir purvo padaro odą mažiau jautrią ir net apsaugoti nuo egzemų. Amerikiečių pediatrų akademija rekomenduoja prausti vaikus ne dažniau, nei tris kartus per savaitę – kūdikių odelė jautresnė, negu suaugusių, su amžiumi ji tampa sausesnė, o tai reiškia, kad jos nebereikia prausti su muilu absoliučiai visose vietose.

Kiti gydytojai teigia, kad per dažnas muilo naudojimas sukelia natūralų odos riebalų praradimą ir žmogaus naudingųjų bakterijų sunaikinimą. Tai gali būti dermatito priežastis. Kuo ilgiau jūs prausiatės po dušu, tuo daugiau odos riebalų jūs prarandate.

1992 metais man nutiko įdomi istorija, susijusi su dažnu galvos trinkimu. Kai aš apsilankiau janomamo gentyje, Amazonės džiunglėse, atkreipiau dėmesį, kad visi indėnai turi lyg šilkas blizgančius ir sveikus plaukus, nežiūrint į tai, kad jie niekada gyvenime nebuvo matę nei šampūno, nei muilo.

Nuolatinis šampūno naudojimas sukelia natūralaus apsauginio plaukų riebalų sluoksnio išplovimą, išsausina ir sunaikina odos sluoksnį galvoje. Kam to reikia? Tiems, kas gamina visą eilę kondicionierių, plaukų skalavimo priemonių ir šampūnų nuo pleiskanų. Kai grįžau iš Brazilijos, aš atsisakiau plaukų priežiūros priemonių ir ploviau plaukus tik tekančiu vandeniu. Nuo to laiko neturiu pleiskanų.

Todėl nekreipkime dėmesio į reklamines nesąmones ir sugrįžkime prie prausimosi po dušu kartą per savaitę ir prie kasdieninio kai kurių kūno vietų apsiplovimo kriauklėje. Be visokių teigiamų pasekmių mes sutaupysime dar ir marias laiko.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 9 =

Fresh articles

Facebook

UAB Masnera
A.k.: 304222720
Adresas: I.Simulionio g. 5-30, LT-04330 Vilnius
[email protected]