Connect with us

Sveikata

Kokią žalą gali padaryti persimonai? Štai ką reiktų žinoti, jei nenorite pakliūti ant operacinio stalo

Neseniai 30-metė rusė vos nežuvo dėl persimonų. Moteris buvo prisiekusi žaliavalgė. Ji labai pamėgo persimonus, nuo kurių jos skrandyje atsirado didelis kamuoliuko formos darinys, medicinoje vadinamas bezoaru.

Gydytojai gana sunkiai ištraukė šį svetimkūnį. Pasirodo, jeigu valgome persimonus dideliais kiekiais, tai gali išprovokuoti tokių kamuoliukų susidarymą skrandyje.

Reikalas tame, kad persimonų odelėje yra labai daug taninų – tai augalinės kilmės medžiaga, turinti jungiamųjų ir rauginamųjų savybių. Taninų ypatybė – specifinėje skrandžio terpėje jie gali sudaryti gelines sankaupas. Šis gelis yra labai tirštas, susideda iš ląstelienos ir baltymų. Su laiku iš jo pasišalina vanduo ir jis tampa dar tvirtesnis. Vėliau šis kamuoliukas (sankaupa) gali pajudėti iš skrandžio į žarnyną ir jį užkimšti.

Persimonuose yra labai daug mikroelementų – šiuo atžvilgiu jis du kartus naudingesnis už obuolį. Persimonas labai naudingas, jei yra problemų su skydliauke, krauju ir onkologijos profilaktikai. Bet visur reikalingas saikas.

Gydytojai nerekomenduoja suvalgyti daugiau kaip du persimonus per dieną. Prieš valgant, persimoną geriau dvi dienas palaikyti šaldymo kameroje. Tai labai sumažina taninų kiekį. Ir, beje, labai pagerės persimono skonis.

Labai rimtą pavojų persivalgymas persimonais kelia žmonėms, jau turėjusiems žarnyno ar skrandžio operacijų. 90-aisiais Izraelio gydytojai buvo pakraupę, kai jiems vieną po kito vežė pacientus-emigrantus iš TSRS. Buvę tarybiniai piliečiai labai aktyviai imdavo vartoti skaniuosius ir nebrangius vaisius, nuo kurių gausybės lūžta Izraelio turgų prekystaliai.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − eight =

Fresh articles

Facebook

Trending