Connect with us

Įdomybės

Kokio amžiaus mes būname laimingiausi?

„Senėjimo paradoksas“

Tyrimo metu buvo apklausti 1500 suaugusiųjų nuo 21 iki 100 metų amžiaus. Mokslininkus domino visi jų sveikatos aspektai, tiek fizinės, tiek psichinės.

Rezultatas apstulbino: kuo vyresni mes daromės, tuo laimingesni tampame. Šiame kontekste tyrėjai kalba apie „senėjimo fenomeną“. Su amžiumi daugelis mūsų jaučia daugiau malonumo iš gyvenimo, nei jaunystės metais.

Geriausias to pavyzdys: amerikiečių ikona Airis Apfel, kuri, būdama 97 metų, susprogdino internetą ir tapo ne šiaip influencere su 1 milijonu sekėjų Instagrame, bet ir top-modeliu, sudariusi kontraktą su IMG agentūra, kurioje, pavyzdžiui, dirba tokios žvaigždės kaip Karli Klos ir Lara Stoun.

Laimingesni su amžiumi

Pasak tyrimo, pačiuose, atrodytų, daugiausiai žadančiuose ir intensyviuose metuose – nuo 20 iki 30 metų – realybėje mes ne patys laimingiausi. Šiame amžiuje mes blogai pakeliame nesėkmes, mes pilni abejonių ir daugelis kenčia nuo psichikos sutrikimų, tokių kaip depresija ar nerimo sutrikimai. Kaip priežastį mokslininkai įvardija ateities neužtikrintumą, kuris kankina daug jaunų žmonių šiame amžiuje. Taip pat daug nerimo atsiranda dėl savo sprendimų: darbas, persikraustymas, meilė – jaunystėje mes ne visada jais pasitikime.

Ne, sociologai nenustatė paties laimingiausio amžiaus – tai pernelyg individualu, bet viena tikslią išvadą iš šio tyrimo visgi padarė: bet kokiame amžiuje galima mėgautis gyvenimu, neabejojant kiekvienu savo sprendimu. Klausykitės savęs, juk klysti – tai ir reiškia gyventi. O jūsų klaidos ir jūsų metai – jūsų turtas, kuris sulig kiekvienais metais daro jus laimingesnius.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 5 =

Fresh articles

Facebook