Connect with us

Life

Laiminga žmona – sėkmingos santuokos garantas

Ar esate pastebėję, kad jei žmona, mama, močiutė laiminga ir skrajoja po namus, lyg drugelis, tada aplink viskas gerai? Savo švelnumo porciją gauna ir vyras, ir vaikai, ir anūkai ir naminiai augintiniai. Pasirodo, kad šiuos gyvenimiškus pastebėjimus patvirtina ir moksliniai tyrimai .

Mičigano universiteto mokslininkai kartu su Rutgerso universiteto kolegomis tyrinėjo santuokos kokybę ir partnerių sėkmingumą. Jie išanalizavo beveik 400 sutuoktinių porų, su stažu ne mažiau, kaip 39 metai, atsakymus.

Jų paprašė vesti dienoraštį vieną parą ir pažymėti savo jausmus, kai jie ką nors veikė kartu (žiūrėjo televizorių, ėjo į parduotuvę). Taip pat jų buvo prašoma atsakyti, kiek partneris juos nervina, kaip dažnai jie ginčijasi, ar vertina jie vienas kitą, ar supranta jausmus.

Rezultatai parodė, kad bendras pasitenkinimas santuoka buvo tiesiogiai susijęs su laime ir pasitenkinimu, gaunamu iš gyvenimo apskritai – penki balai iš šešių. Be to vyrai kur kas aukščiau vertino santuoką, nei moterys.

Mokslininkai spėjo, kad kuo laimingesnė žmona, tuo labiau ji rūpinosi savo vyru. Nors vyrų mažakalbystė ir nemokėjimas atvirai dalintis savo emocijomis neleidžia moteriai suprasti vyro nepasitenkinimo ar jo norų.

Dar vienas įdomus pastebėjimas liečia santuokos kokybės poveikį sveikatai ir vyresnio amžiaus sulaukusių žmonių sėkmingumo. Pasirodo, moters nuotaika pablogėja, kai jai reikia slaugyti sergantį vyrą, nes ant jos pečių gula visi rūpesčiai.

O štai vyro laimės lygis tokioje situacijoje nesikeičia, nes moteris daugiau pagalbos tikėsis iš dukters, negu iš vyro.

Mokslininkų išvados svarbios, kadangi santuokos kokybė apsaugo poras nuo kasdieninių problemų, tame tarpe ir nuo problemų su sveikata ir stresinėmis situacijomis.

O jūs esate pastebėję ką nors panašaus savo santykiuose, arba pažįstamų ir giminių santykiuose? Pasidalinkite savo pastebėjimais.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − three =

Fresh articles

Facebook

Trending