Connect with us

Life

Menininkas pavertė sudaužytą stiklą meno kūriniu

Saimonas Bergeris visada mėgo dirbti su naujomis medžiagomis, kas kėlė problemas: vos apsipranta su vienomis, kai jau nuobodu ir norisi dirbti su naujomis.

Medis, metalas, plastikas, senų daiktų apdirbimas – ko tik nebuvo. Paskutinių Bergerio hobių sąraše – darbas su stiklu, kurį jis negailestingai…daužo. Bet ne šiaip sau, o su gudria užmačia.

Prieš jus stiklas, paprasta sudaužyta parduotuvės vitrina. Vandalizmas ir tiek.

Pažeidimai dideli, tokį tik keisti.

Patogiausias stiklas kūriniams – automobilinis tripleksas arba jo analogas, kuris nebyra į gabaliukus, o išlaiko bendrą formą, paaiškina Bergeris. Štai tada galima trenkti ir ne kartą ar du, o kiek reikia. Tai jis nustato, atsižvelgdamas į bendrą užmojį ir medžiagos savybes. Visgi stiklas – kaprizingas daiktas, truputį ne taip stuktelėsi ir įtrūkimai nubėgs ten, kur visai nereikia. Ne, tai kruopštus darbas.

Tai yra, jam moka už tai, kad jis metodiškai daužo stiklus? Na taip.

Atrodo, čia kažkas yra.

Mėgstama Bergerio tema – žmonių įvaizdžiai. Juk daugumoje atvejų sudaužyti stiklai atsiranda dėl jų kaltės, kiekvienas smūgis ir įtrūkimas – tam tikras įvykio antspaudas. Ir pridėjus fantazijos galima įsivaizduoti, kaip žmogus trankosi į stiklinę užtvarą vėl ir vėl, bandydamas iš jos išsivaduoti. Bet viskas veltui ir tik jo įsimušęs pavidalas amžiams liks ant stiklo.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven − 5 =

Fresh articles

Facebook