Connect with us

Įdomybės

Mokslo naujienos: indų plovimas ir būsto tvarkymas ilgina moterų gyvenimą

JAV seniai pribrendo kolosalios problemos su nacijos nutukimu ir ankstyvu mirtingumu dėl to, todėl bet kokios naujovės, galinčios pakeisti situaciją, tik sveikintinos. Neseniai baigėsi trejų metų tyrimas, kuris moksliškai įrodė tvarkymosi procedūrų naudą tiems, kurie jau nebegali eiti į treniruočių salę.

Esmė ne tame, kad gyventi purve ir antisanitarijoje – blogai, nors šitas faktorius irgi pakankamai svarbus. Tiesiog žmonės, kurie užsiima tvarkymusi tik tada, kai „pribręsta“, negauna jokių pašalinių naudų iš proceso. Ir visai kita situacija pas moteris, kurios skiria nedaug laiko tvarkymuisi kasdien, net jeigu ir taip blizga. Tyrime dalyvavo 6000 amerikiečių nuo 43 iki 90 metų amžiaus , visų rasių ir socialinių sluoksnių.

Pasirodė, kad tos, kurios skiria 30 min kasdien paprastam, lengvam darbui tvarkai įvesti, tokiam kaip daiktų dėliojimas į jų vietas, gauna 12% daugiau šansų pragyventi ilgiau už tingines. O tos, kurias tas pačias 30 min skiria vidutinio sunkumo pastangoms – tokioms kaip grindų plovimas, dulkių valymas, langų valymas, padidina savo šansus pragyventi ilgiau visais 39%. To negarantuoja nei vieni vaistai!

Triūsti, kaip Pelenė iš pasakos, neverta, tai suprantama. Sunkus ar alinantis fizinis darbas sveikatos niekam neatneša. Kalba eina apie tai, kad daugelis nepriima paprasto tvarkymosi kaip fizinio krūvio analogo, todėl ją ignoruoja. Nepurvina, šiukšlės nesimėto? Na ir puiku. Bet tai nelabai teisinga filosofija, kur kas geriau nuo jaunystės įpratinti save prie paprastų kasdienių procedūrų ir tada amžiuje bus žymiai paprasčiau kažką daryti, nei nieko nedaryti, pažymi specialistai.

O indų plovimas ir išvis pasirodė stebuklingo poveikio procesas, su sąlyga, kad jūs galite pilnai susikaupti ties juo. Ne šiaip patrinti kempinėle lėkštes, o nureguliuoti vandens temperatūrą, parinkti plovimo priemonę, pajusti jos kvapą ir pasiekti švarių indų spindesį. Štai tada žmoguje atsiskleidžia ir vystosi kūrybiniai įgūdžiai – galima pakelti savo išradingumą 29%, o stresą ir nerimą sumažinti 27%. Tai tyrimų rezultatai, o ne skaičiai iš lubų.

Bet jei viskas ir taip švaru, tai ar verta kažką ištepti, kad atsirastų priežastis išplauti ir susitvarkyti? Ir taip, ir ne – kaip jums nereikalingos kvailystės tuščioje vietoje? Bet štai pasivaikščioti, kad paskui atsirastų priežastis nuvalyti purvą nuo batų ar išskalbti dulkinus drabužius  – visai tinkama idėja. Svarbiausia – nesėdėti vietoje ir ne inkšti iš gailesčio sau.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 1 =

Fresh articles

Facebook