Connect with us

Įdomybės

Mozės stebuklas Čindo saloje. Legenda, kurią galima pamatyti gyvai

Dukart metuose netoli Čindo salos Pietų Korėjoje galima stebėti stulbinantį reiškinį, kuris primena biblin5 siužetą apie tai, kaip prieš Mozę prasiskyrė jūra. Vandenys, jungiantys Modo ir Čindo salas, visai valandai prasiskiria, atverdami 2,8 km ilgio ir 40 m pločio kelią.

Mokslininkai mano, kad toks jūros vandenų prasiskyrimas įvyksta dėl atoslūgių ir potvynių, kurie savo ruožtu priklauso nuo Mėnulio ciklų, skirtumo. Pamatyti šio neįtikėtino reiškinio suvažiuoja dešimtys tūkstančių turistų iš viso pasaulio.

Daugybė turistų ir vietinių gyventojų vaikštinėja atsivėrusiu taku jūros viduryje ir renka jūros gyventojus, išmestus į sausumą. Paslaptingąjį Jūros Kelią galima stebėti Čola-Namdo provincijoje. Dažniausiai turistai keliauja į Čindo gegužį, nors stipriausi atoslūgiai vyksta rudenį ir žiemą.

Pasaulinį garsą šiam fenomenui atnešė Prancūzijos pasiuntinys Pjeras Randis, kuris po savo vizito į Čindo 1975 m jam skyrė straipsnį vietiniame laikraštyje. Nuostabiausia šiame reiškinyje yra tai, kad „Mozės taku“ galima nueiti nuo žemyno iki pat salos.

Korėjiečiai šiam fenomenui turi savo paaiškinimą. Pagal legendą, nuteistasis vardu Son Don Čžinas buvo ištremtas į Čečžudo salą. Pakeliui jo laivas pateko į stipriausią štormą ir sudužo. Tačiau Sonui su savo komanda ir artimaisiais pavyko išsigelbėti ir priplaukti artimiausią salą, tai ir buvo Čindo.

Don Čžino palikuoniai gyveno saloje daugiau nei 200 metų, kurių bėgyje nuolat kentė tigrų atakas, kurie užtvindydavo šias žemes. Dėl to jie nusprendė persikelti į Modo salą, kuri buvo netoliese. Kai gyventojai persikėlė, pasirodė, kad saloje liko viena senutė. Ji ėmė šauktis jūros Drakono, melsdama padėti jai patekti pas artimuosius. Tuomet Drakonas liepė jai ateiti ant jūros kranto.

Jūra prasiskyrė ir senelė leidosi į kelią, bet pasirodė per silpna, kad įveiktų jį. Tuomet jos artimieji išskubėjo jos pasitikti ir ją pasiėmė. Prieš mirtį senelė padėkojo Drakonui už pagalbą susitinkant su artimaisiais. Nuo tada saloje kasmet vyksta apeigos šios moters ir neįtikėtino stebuklo, kurį įvykdė Drakonas, atminimui. O „jūros kelią“ dabar puošia paminklas tigrui ir močiutei.

Jūra prasiskiria 1-2 valandoms, todėl turistams reikia paskubėti grįžti į sausumą iki potvynio. Tiems, kurie nespėjo pasiekti kranto laiku, padeda daugybė policininkų su valtimis.

Kiek visgi daug mūsų planetoje nuostabių vietų!

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × one =