Connect with us

Įdomybės

Neduokite kortelės kasininkui į rankas.

Intro

Būdami viešose vietose, mes labiausiai saugomės kišenvagių. Daugelis net nesinešioja su savimi daugiau pinigų, nei galim išleisti maisto parduotuvėje. O daugumą pirkinių apmoka banko kortelės pagalba.

Bet nusikaltėliai taipogi ne kvailiai ir nuolat randa naujų sukčiavimo metodų. Taigi, miesto džiunglėse vienintelis jūsų ginklas – budrumas.

Ne taip seniai pasaulyje ėmė populiarėti nauja „skimingo“ forma, nuo kurios jau nukentėjo tūkstančiai debetinių ir kreditinių kortelių savininkų.

Štai kaip tai veikia. Kasininkas du  kartus praveda kortele per apmokėjimo terminalą: vieną kartą, kad nurašytų pinigus už pirkinį, ir antrą – kad gautų iš kortelės asmeninę informaciją, kurią paskui bus galima panaudoti, norint jus apiplėšti.

Kai jūs duodate savo kortelę kasininkui, tai galite ir nepastebėti, kad kasininkas jus jau apgavo. Prekių apmokėjimo kortele terminalai atrodo tokie nekalti…

Toli gražu ne visi  žmonės kasdien tikrina savo sąskaitos likutį. Todėl jus apgauti, nurašant pinigus už tą pačią prekę du kartus, gali bet kuris kasininkas. Pinigus, nurašytus iš jūsų sąskaitos, jis paskui pasiims kasoje.

Ir štai dar vienas būdas: kasininkas tiesiog atsimena triženklį ( dažniausiai) CVV numerį, užrašytą vidinėje kortelės pusėje. Žinodamas jį ir jūsų kortelės 16 skaitmenų numerį, kasininkas ir jo bendrininkai gali atlikti daugybę pirkinių internete!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × two =