Connect with us

Įdomybės

Požeminis miestas Australijoje, kuriame gyvena 2 000 žmonių. Kas juos ten atvedė?

Kviečiame jus pažvelgti į požeminį gyvenimą ir apsilankyti požeminiame mieste Kuber Pedi, kuriame šiuo metu gyvena apie 2 tūkstančiai žmonių.

Pirmiausia, kai atsiduri šiose saulės įkaitintose raudonose Australijos lygumose ir matai ne itin turtingą pastatais, visiškai „švarų“ peizažą, atrodo, kad vietovė yra visiškai negyvenama. Bet iš tikrųjų čia yra įsikūręs paslaptingas ir nuostabus miestukas, pavadinimu Kuber Pedi.

Ir ypatingu jį daro tas faktas, kad miestelis yra po žeme. Čia nėra medžių, o saulė kepina su ypatinga jėga, bet po žeme yra daugybės kilometrų ilgio tuneliai ir kambariai, apstatyti, kaip įprastuose gyvenamuosiuose namuose.

Beje, atvykstantiems čia turistams taip pat bus, kur apsistoti. Iš šio koridoriaus durys veda kaip tik į svečių kambarius.

Vietiniai gyventojai įsikūrę čia labai jaukiai. Kai kurie namai yra po žeme tik pusiau, kas tik priduoda jiems unikalumo. Reikia pastebėti, kad savo komforto lygiu jie nė kiek nenusileidžia šiuolaikiniams įprastiems namams.

Originaliojo miesto atsiradimo istorija prasidėjo 1915 metais, kai tėvas ir sūnus atsirado šiose vietovėse, ieškodami aukso.

Aukso čia jie nerado, bet užtai atrado puikių opalų, kurie labai greit įgavo ne mažesnį populiarumą.

Atvykę čia kalnakasiai neišlaikydavo vietinio klimato karščio ir statydavo savo namus ne virš žemės, o tiesiog tarp šachtų. Jie ėmė kasti ilgus tunelius, ir su laiku Kuber Pedi miestelyje atsirado apie 1 500 namų-žeminių.

Šiuolaikiniame pasaulyje Kuber Pedi jau seniai tapo pagrindiniu opalų tiekėju. Beje, čia atvykstama daugiau ne pažiopsoti į brangiuosius akmenis, o pamatyti požeminį miestą ir jo gyventojus.

Miesto pavadinimas reiškia „baltojo žmogaus urvas“, šis išsireiškimas čia atsirado dar 1920-aisiais.

Be šachtų, viešbučių ir namų po žeme, Kuber Pedi turi ir gražią bažnyčią.

Taip pat požeminę parduotuvę.

Ir požeminę juvelyrinių dirbinių parduotuvę, siūlančią įsigyti žavingą opalą, atrastą kaimyninėse šachtose.

Be jokios abejonės reikia apsilankyti ir požeminiame bare praleisti po burnelę su draugais. O po to pakilti į viršų pažaisti golfo, specialiai tam paruoštoje aikštelėje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − ten =

Fresh articles

Facebook

Trending