Connect with us

Life

Saulė ištisus metus: auginame persimonus ant palangės

Mes išsamiai išstudijavome naminių sodininkų patirtį, sužinojome visas šių nedidelių medelių priežiūros  plonybes ir niuansus namų sąlygomis ir su džiaugsmu pasiruošę su jumis pasidalinti.

Svarbiausia – gauti kauliukų. Tam rinkitės išnokusius sultingus vaisius su plona odele. Kuo daugiau kauliukų sodinimui turėsite, tuo geriau.

Pradžiai kauliukus reikia pradžiovinti, o paskui užmerkti šiltame vandenyje ar kalio permanganato tirpale porai dienų. Po to kiekvieną kauliuką reikia pasodinti į  vazoną su žemėmis, pridengti celofanu ir patalpinti šiltoje vietoje su geru apšvietimu. Naudokite tik tas sėklas, kurios nusės  dugną. Periodiškai laistykite kauliukus šiltu vandeniu ir vėdinkite. Tik nepadauginkite laistymo, neužliekite augalo: būsimas persimonas gali supūti.

Dar galima susukti vaisių sėklas į drėgną vatą 2-3 d. Taip pirmieji daigai atsiras greičiau ir augalą bus galima sodinti į vazoną. Bet egzistuoja puvimo proceso pavojus – ir persimonas žus.

Taip pat rekomenduoja truputį patrinti kauliuko paviršių kraštuose aštriu švitriniu popieriumi. Tai padeda daigeliams prasiskverbti per tvirtą lukštą. Pirmieji daigai turi pasirodyti po 10-12 dienų. Jei lukšto dalelės tvirtai laikosi ant daigo, padėkite augalui jų atsikratyti.

Kai jūsų persimonas sutvirtės, jį galima persodinti į didesnį gražų vazoną. Bet tai galima daryti tik šiltu metų laiku. Tręškite persimoną kompleksinėmis trąšomis, rinkitės priemones su mažu durpių kiekiu.

Persimonas – labai šilumą mėgstantis augalas, tačiau su saulute jį reikia pažindinti palaipsniui, pratinant medį prie spindulių. Jaunus lapelis lengva nudeginti. Aukštį ir lajos formą galima reguliuoti pagal jūsų skonį. Tiesiog nugnybkite viršutinius ir šoninius ūglius.

Patalpos sąlygomis persimono medeliai išauga iki pusantro metro aukščio, džiugina akį smaragdo žaluma, turtina orą deguonimi. Pirmas derlius, kaip taisyklė, atsiranda po 2-3 metų, kai šaknų sistema kruopščiai įsitvirtins.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 5 =

Fresh articles

Facebook

UAB Euronetz
A.k.: 302730296
Adresas: Sauletekio AI. 15, LT-10221, Vilnius
mail@zibainis.lt

Trending