Connect with us

Life

Trys svarbios savybės, kurių reikia ieškoti žmonėse

„Visada svarbu ieškoti žmoguje trijų savybių – intelekto, energijos ir nuoširdumo. Bet jei žmoguje nėra paskutiniosios minėtos savybės, į dvi pirmąsias netgi galima nekreipti dėmesio“, – Vorenas Bafetas

Votenas Bafetas žinomas ne tik kaip sėkmingas investuotojas, bet ir kaip labai išmintingas žmogus. Jis daug skaito (ne mažiau penkių valandų per dieną), mąsto ir dalinasi savo žiniomis su aplinkiniais.

O dar milijardierius dažnai susitinka su studentais. Kartais jis su jaunais žmonėmis žaidžia vieną žaidimą…

Milijardierius prašo kiekvieno pasirinkti iš grupės žmogų, nuo kurio pajamų jis norėtų gauti 10 procentų visą savo likusį gyvenimą. Bafetas prašo paaiškinti, kokios savybės buvo lemiamos, darant pasirinkimą. O toliau duoda užduotį, surašyti teigiamas ir neigiamas žmogaus savybes, surikiuojant jas pagal reikšmingumą į du stulpelius.

Kaip rodo šis žaidimas, savybės, kurias jaunuoliai laiko svarbiausiomis, neturi nieko bendro su intelekto koeficientu, pažangumu ar šeimyniniais ryšiais. Dažniausiai pasirenkamas dosnumas, gerumas ir asmenybės harmoningumas.

Esmė labai paprasta: auklėkite savyje teigiamas savybes ir atsikratykite tų, kurios surašytos „neigiamų“ savybių stulpelyje. Kiek jūs esate įsisavinę vienas ar kitas savybes, priklauso nuo pasirinkimo. Mes patys priimam sprendimą, būti mums dosniais, ar šykščiais, sąžiningais ar melagiais, mokėti atleisti ar nešiotis nuoskaudas savo viduje.

Bafetas sako: „Visada verta ieškoti trijų savybių – intelekto, energijos ir nuoširdumo. Bet jei žmoguje nėra paskutiniosios savybės, į dvi pirmąsias galima nebekreipti dėmesio. Štai ką aš sakau studentams: „jumyse pakankamai intelekto ir energijos, kitaip jūsų čia nebūtų. Bet štai sąžiningumo…Ar jūs jo turite – priklauso tik nuo jūsų pačių. Su šia savybe negimstama ir to neišmoksite mokykloje“.

Žinoma, jūs ne visada turite reikalų tik su tais žmonėmis, kuriais galite pasikliauti. Todėl svarbu branginti tuos, kurie tikrai to verti.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − 17 =

Fresh articles

Facebook