Connect with us

Life

Unikalus vėžlys albinosas pelnė milijonų internautų meilę

Nuostabusis vėžlys (Rhinoclemmys pulcherrima) gyvena vakarinėje Meksikos pakrantėje ir Centrinėje Amerikoje. Jį lengva atpažinti pagal būdingas raudonas ir geltonas žymes ant galvos ir šarvų.

Nuostabieji vėžliai valgo viską. Jos ėda žolę, vaisius, gėles, vabzdžius, kirminus, žuvį…

Jie gyvena apie 20 metų, tačiau pastaruoju metu jų populiacija mažėja dėl brakonieriavimo. Juodojoje rinkoje jie labai paklausi prekė.

Šie vėžliai dažnai būna albinosai. Albinizmas – tai genetinis sutrikimas, sutinkamas žmonių ir gyvūnų tarpe. Pasireiškia odos, akių ir plaukų pigmento nebuvimu.

Tačiau vėžlių, driežų ir kitų reptilijų albinizmas yra kitoks. Šios rūšys turi odoje tik vieną pigmentą, suteikiantį jiems geltoną, oranžinę, raudoną arba rausvą spalvą.

Vėžliai albinosai labai gražūs. Tačiau gamtoje jų išgyvenimo sugebėjimas mažesnis, nes jie negali susilieti su aplinka ir pasislėpti nuo plėšrūnų. Visa laimė, kad juos dar gelbsti šarvai.

Be to, albinosus dažnai išvaro iš savo tarpo tos pačios rūšies gyvūnai – kiti gyvūnai nenori su jais turėti nieko bendro. O dar jie blogai mato ir jų klausa taip pat nėra gera.

Bet atrodo šie vėžliukai tiesiog žavingai!

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 − 5 =

Fresh articles

Facebook